چگونه به عنوان یک خریدار خانه با افزایش نرخ بهره وام مسکن برخورد کنیم؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد تأثیر افزایش نرخ بهره وام مسکن بر قدرت خرید شما به عنوان یک خریدار خانه به نکاتی اشاره می کند.

در هفته گذشته، طبق اعلام شرکت فردی مک (Freddie Mac) میانگین نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت به 5 درصد رسید. حقیقت این است که زمانبندی برای دریافت وام مسکن هرگز مانند این برهه زمانی تا این حد مهم نبوده است. اگر برنامه های خود را به امید کاهش نرخ بهره وام مسکن به حالت تعلیق درآورید، انتظار برای شما فقط هزینه بیشتری خواهد داشت. پیش بینی می شود که نرخ بهره وام مسکن در سال پیش رو همچنان در حال افزایش باشد.

اگر به خرید خانه فکر می کنید، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید تا بتوانید حتی با افزایش نرخ بهره وام مسکن موفق شوید.

چگونه افزایش نرخ بهره وام مسکن بر شما تأثیر می گذارد؟

نرخ بهره وام مسکن نقش مهمی را در جستجوی خانه برای شما دارد. بالا رفتن نرخ بهره، بر میزان بازپرداخت ماهانه اقساط وام مسکن تأثیر می گذارد که مستقیماً بر این که چه میزان هزینه ای را به راحتی  می توانید پرداخت کنید تأثیر می گذارد. در اینجا مثالی برای این موضوع آمده مبنی بر این که چگونه حتی افزایش یک چهارم واحدی نرخ بهره می تواند تإثیر زیادی بر بازپرداخت های ماهانه شما داشته باشد. (به نمودار زیر توجه نمایید):

با افزایش نرخ بهره وام مسکن، احتمالاً قبلاً تأثیر آن بر قدرت خرید خود را دیده اید. به جای به تعویق انداختن برنامه های خود برای خرید مسکن، نرخ بهره امروز باید قبل از افزایش بیشتر نرخ بهره، انگیزه شما را برای خرید بیشتر کند. از این انگیزه برای انرژی بخشیدن به جستجوی خود برای خانه استفاده کنید و مراحل بعدی خود را بر اساس آن برنامه ریزی نمایید.

بهترین راه برای آماده شدن این است که هم اکنون با یک مشاور املاک مورد اعتماد کار کنید. یک نماینده املاک و مستغلات می تواند شما را با یک وام دهنده مورد اعتماد مرتبط کند تا جستجوی خود را برای یافتن خانه بر اساس بودجه خود تنظیم کنید، و مطمئن شوید که آماده هستید تا زمان ارائه پیشنهاد قیمت، سریع عمل کنید.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.