MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

آیا افزایش قیمت خانه و اجاره بهای آپارتمان در آمریکا به زودی به پایان می رسد؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت forbes، در مورد قیمت مسکن و اجاره بهای خانه در آمریکا، توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

افزایش هزینه های مسکن هم در مورد قیمت خانه و هم در مورد اجاره بهای آپارتمان، یک راز است. راه حل این معما حاکی از آن است که قیمت مسکن و اجاره بها به زودی کاهش می یابد، یا شاید در برخی مناطق کاهش یابد.

قیمت خانه های تک خانوار در سال 2021 به میزان 18 درصد افزایش یافت. (این رقم از جانب آژانس مالی فدرال ارائه شده است. (تمامی داده های این مقاله مربوط به ایالات متحده آمریکا می باشد.) اگر نرخ پایین بهره وام مسکن باعث شده بود بسیاری از مستأجران تصمیم بگیرند که اکنون می توانند خانه یا آپارتمان بخرند، افزایش قیمت مسکن یک معما نبود.

اما اجاره آپارتمان نیز افزایش یافته است. طبق اظهار وبسایت ApartmentList.com، در 12 ماه منتهی به ماه مارس سال 2022، متوسط اجاره بها 17 درصد افزایش یافته است. بنابراین تغییر تقاضا بین مستأجران و صاحبان خانه مقصر این امر نیست. افزایش تقاضا برای انواع مسکن را می توان با رشد فزاینده جمعیت توضیح داد. اما آنچه که با رمز و راز افزایش قیمت مسکن مطابقت ندارد رشد بسیار ضعیف جمعیت است.  اداره سرشماری تخمین زد که جمعیت در سال 2021 کمتر از 400,000 نفر افزایش یافته است که کمترین میزان رشد در بیش از 100 سال گذشته می باشد. بنابراین موضوع افزایش جمعیت مسئول هزینه های بالاتر مسکن نیست.

شاید ما به اندازه کافی واحدهای مسکونی جدید نساخته ایم. بالاخره، یک خانه برای همیشه ماندگار نیست. ما نه تنها نیاز به جایگزینی خانه های قدیمی داریم، بلکه سازندگان خانه باید مهاجرت مردم از کمربند برفی به کمر بند آفتابی را نیز در نظر بگیرند. خانه های خالی در دیترویت و خانه های روستایی آیووا به افرادی که به فلوریدا یا تگزاس مهاجرت می کنند کمکی نمی کند. با این حال، همانطور که در گزارش ماهانه وزارت بازرگانی نشان داده شده است، خانه سازی ها نسبت به سطوح قبل از همه گیری افزایش یافته است. در سال 2021، ساخت 1.6 میلیون واحد مسکونی جدید در مقایسه با 1.3 میلیون واحد مسکونی در سال قبل از همه گیری آغاز شد. ساخت خانه های جدید بیشتر مطمئناً فشار قیمت گذاری را کاهش می داد، اما سازندگان خانه ها با توجه به محدودیت های نیروی کار، مصالح و در برخی مکان ها، زمین های قابل ساخت با حداکثر سرعتی که می توانند خانه ها را بنا می کنند. به این ترتیب مظنونان معمول برای افزایش هزینه های مسکن مقصر نیستند. بر اساس آمار اداره سرشماری، تعداد خانوارها در سال 2021 به میزان  1.5 میلیون نفر افزایش یافت. بیشترین بخش افزایش در خانوارهای غیر فامیل بود، افرادی که هم اتاقی آنها هیچ نسبتی با آنها نداشت، یا افرادی که اصلاً هم اتاقی نداشتند.

این افزایش برای تحریک تقاضا برای خانه ها و آپارتمانها کافی بود، اما در تعجب مانده ایم که چرا تغییر ناگهانی برای زندگی کردن به صورت تنها و بدون هم اتاقی؟ محتمل ترین دلیل آن، درآمد بالا بود. درآمد قابل استفاده (درآمد پس از کسر مالیات) به لطف پرداخت های کمکی در سال اول شیوع کوید-19 و سپس افزایش نرخ دستمزد بالاتر در سال گذشته. احتمالاً افزایش سوخت به این آتش، توقف اخراج مستأجران از خانه ها بوده است. به طور معمول، زمانی که مردم در یک آپارتمان به طور مشترک زندگی می کنند و یک نفر از آنها از خانه نقل مکان می کند، فرد باقیمانده به تکاپو می افتد تا یک هم اتاقی جدید برای تقسیم اجاره پیدا کند. اما اگر قرار نباشد اجاره بها پرداخت شود و اجازه اخراج نیز داده نشود، نیازی به جایگزین کردن هم اتاقی نیست. این به احتمال زیاد یک عامل کوچک در رابطه با افزایش درآمدها است.

بنابراین افزایش درآمدها باعث افزایش هزینه های مسکن شده است که مردم را قادر می سازد تا هم اتاقی های خود را رها کنند. این برای آینده قیمت مسکن و اجاره خانه چه معنایی دارد؟ این چشم انداز برای صاحبان خانه زیبا نیست. آنها به احتمال زیاد در دو سال آینده دستاوردهای کمی خواهند داشت و حتی ممکن است مجبور شوند برخی از افزایش هایی که اخیراً دیده اند را کنار بگذارند.

تورم بسیار بالاتر از افزایش دستمزد است و پرداخت های کمکی و محرک نیز مربوط به گذشته است. مردم ممکن است از این که مجبور نباشند خانه های خود را با هم اتاقی ها به اشتراک بگذارند، لذت ببرند، اما اکنون هزینه های زندگی افزایش یافته است، از پر کردن باک بنزین گرفته تا خرید مواد غذایی و حتی رفتن به تعطیلات. قیمت ها به این زودی ها پایین نمی آیند، بنابراین برخی از مردم این واقعیت را می پذیرند که هم اتاقی ها درآمد و توان مالی آنها را کمی افزایش می دهند.

در عین حال، تعلیق اخراج مستأجران عمدتاً به پایان رسیده است. نرخ بالای بهره وام مسکن به زودی تقاضا برای خرید خانه را کاهش خواهد داد. اثر منفی نرخ بالای بهره وام مسکن بر قیمت مسکن تا حدی با تمایل بیشتر برای پوشش های تورمی جبران می شود، اگرچه این جبران جزئی خواهد بود.

معکوس شدن ترجیحات هم اتاقی ها باعث کاهش تقاضا برای انواع مسکن، به ویژه آپارتمان ها می شود. افزایش نرخ بهره وام مسکن باعث کاهش قیمت مسکن می شود. محتمل ترین سناریو به طور کلی به ثبات و پایداری رسیدن قیمت ها است، اگرچه بازارهای خاص ممکن است شاهد کاهش قیمت مسکن و اجاره باشند.

“پایان حباب مسکن” بسیاری از مردم را نگران می کند، اما افزایش قیمت مسکن واقعاً یک حباب به معنای یک جنون بی معنا و بدون فکر برای یک معامله پر ریسک نبود. مبانی درآمدها و هزینه ها باعث تصمیم گیری های منطقی شد. بازار فعلی تفاوت های زیادی با بازار اوایل دهه 2000 دارد، زمانی که ساخت و ساز خانه های جدید به واسطه گمانه زنی ها آغاز شد. تقاضاهای اخیر برای خرید خانه در مورد افرادی است که خواهان مکان های خوب برای زندگی هستند. این یک حباب نیست. اما حتی بازارهایی که توسط عوامل بنیادی هدایت می شوند، می توانند در صورت تغییر آن عوامل بنیادی، مانند هم اکنون شاهد کاهش قیمت ها باشند.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.