چگونه مالکیت خانه می تواند از شما در برابر تورم اقتصادی محافظت نماید

اگر امسال به خرید خانه فکر کرده اید، احتمالاً از خود می پرسید که آیا باید این مسیر را ادامه دهید یا این که صبر کردن منطقی تر است. در حالی که پاسخ این سؤال به وضعیت شما بستگی دارد، در اینجا نحوه مالکیت خانه می تواند به شما در مبارزه با افزایش هزینه های ناشی از تورم کمک کند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد این که چگونه مالکیت خانه از شما در برابر تورم اقتصادی محافظت می کند، توضیحاتی را ارائه می دهد.

مالکیت خانه ثبات و امنیت را برای شما به ارمغان می آورد.

وبسایت Investopedia توضیح می دهد در دوره ای که تورم بالا می باشد، قیمت ها به طور کلی افزایش می یابند. این در مورد چیزهایی مانند غذا، تفریحات و سایر کالاها و خدمات، حتی مسکن صادق است. هم اجاره بها و هم قیمت خانه در حال افزایش است. بنابراین، به عنوان یک خریدار، چگونه می توانید از خود در برابر افزایش هزینه ها محافظت کنید؟ پاسخ در مالکیت خانه نهفته است.

خرید خانه به شما این امکان را می دهد تا آنچه را که معمولاً بزرگترین هزینه ماهانه شما است، تثبیت کنید. یعنی هزینه مسکن. اگر وام مسکن با نرخ بهره ثابت برای خانه خود دریافت می کنید، بازپرداخت ماهانه خود را جهت اقساط وام مسکن برای طول مدت وام خود که اغلب 15 تا 30 سال است، Lock می کنید و آن را ثابت نگه می دارید. جیمز رویال (James Royal)، گزارشگر ارشد مدیریت ثروت در Bankrate می گوید:

وام مسکن با نرخ بهره ثابت به شما این امکان را می دهد که بیشترین بخش از هزینه های مسکن را با همان میزان پرداخت حفظ کنید. مطمئناً، مالیات بر دارایی افزایش خواهد یافت و سایر هزینه ها ممکن است افزایش یابد، اما پرداخت اقساط ماهانه مسکن شما ثابت می ماند.

بنابراین حتی اگر قیمت های دیگر افزایش یابد، پرداخت اقساط وام مسکن شما مبلغ قابل اعتمادی خواهد بود که می تواند به کنترل بودجه شما کمک کند. اگر خانه ای را اجاره کنید، از این مزیت برخوردار نیستید و از افزایش هزینه های مسکن در امان نخواهید بود.

از افزایش قیمت خانه به نفع خودتان استفاده کنید.

در حالی که درست است که افزایش نرخ بهره وام مسکن و قیمت خانه به این معنی است که امروزه خرید خانه نسبت به یک سال پیش بیشتر هزینه دارد، اما شما هنوز فرصت دارید تا خود را برای یک برد بلند مدت آماده کنید. خرید خانه در حال حاضر به شما امکان می دهد تا قبل از این که نرخ بهره وام مسکن و قیمت خانه باز هم بالاتر بروند، روی نرخ و قیمت های امروزی قفل شده و تثبیت شوید.

در زمان تورم اقتصادی، بسیار مهم است که پول خود را در یک دارایی سرمایه گذاری کنید که به طور سنتی دارای ارزش است یا ارزش آن افزایش می یابد. نمودار زیر نشان می دهد که چگونه افزایش قیمت مسکن در بیشتر دهه ها از دهه 70 تا کنون نسبت به تورم بهتر عمل کرده است و مالکیت خانه را به یک محافظ تاریخی قوی در برابر تورم تبدیل کرده است. (به نمودار زیر توجه نمایید).

پس، این برای شما چه معنایی دارد؟ امروز کارشناسان می گویند که قیمت خانه تنها به دلیل عدم تعادل در عرضه و تقاضا افزایش می یابد. هنگامی که خانه ای را خریداری می کنید، هر گونه افزایش قیمت خانه ای که اتفاق می افتد برای شما مفید خواهد بود. و از آنجایی که خانه ها معمولاً دارایی هایی هستند که ارزششان افزایش می یابد (حتی در زمان های تورم)، خیالتان راحت است که تاریخ نشان می دهد که سرمایه گذاری شما قوی است.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.