قوانین ارائه وام مسکن برای خرید خانه دوم و خانه سرمایه گذاری با یکدیگر متفاوت می باشند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت mortgageloan، تفاوت قوانین دریافت وام مسکن برای خرید خانه دوم و خانه سرمایه گذاری را توضیح می دهد.

 

قوانین ارائه وام مسکن برای خرید اولین خانه جهت سکونت.

هر درخواستی که برای دریافت وام مسکن ارائه می دهید شامل پاسخ دادن به این سؤال می شود که ملکی که قصد خرید آن را دارید چگونه مورد استفاده قرار می گیرد. این گزینه ها شامل خرید خانه اول به عنوان محل اصلی سکونت، خرید خانه دوم جهت سکونت کوتاه مدت (خانه های ییلاقی، تفریحی و …) و خرید خانه جهت سرمایه گذاری است. گزینه ای که انتخاب می کنید در تعیین نرخ بهره وام مسکنی که دریافت می کنید نقش دارد. این گزینه ها الزامات مختلفی دارند که باید قبل از تأیید وام مسکن رعایت شوند.

خانه های اول جهت سکونت معمولاً شامل کمترین نرخ بهره وام در بین این سه گزینه می شوند. این امر به این دلیل است که وام دهندگان عموماً بر این باورند که خریدار تمایل بیشتری به بازپرداخت وام مسکن برای خانه ای که در آن زندگی می کند خواهد داشت. به همین دلیل است وام مسکن برای خرید اولین خانه نیاز به پرداخت کمترین پیش پرداخت را دارد و این وام به آسانی دریافت می شود.

شرایطی که باید در مورد یک خانه به عنوان اولین خانه جهت سکونت رعایت شوند عبارتند از:

  • شما باید بیشتر طول سال را در این خانه زندگی کنید.
  • خانه باید به طور معقول در نزدیکی محل کار شما باشد.
  • پس از انعقاد قرارداد وام مسکن باید ظرف 60 روز به این خانه نقل مکان کنید.

همچنین خریداران باید توجه داشته باشند که ریفایننس وام خانه اول آنها نیازمند ارائه مدارکی دال بر سکونت آنها در این خانه می باشد.

خرید خانه دومی که به عنوان اقامتگاه اصلی شما خواهد بود.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که یک ملک نمی تواند همزمان به عنوان محل سکونت اصلی و خانه دوم شما مورد استفاده قرار گیرد. این معیارها برای هر مقوله متفاوت است. خانه دوم معمولاً به عنوان خانه ای تعریف می شود که در بخشی از سال در آن زندگی می کند. برخلاف اقامتگاه اصلی، مجبور نیستید بیشتر اوقات سال را در آنجا زندگی کنید و نیازی نیست که به محل کارتان نزدیک باشد. خانه های تفریحی که در ایام تعطیلات مورد استفاده قرار می گیرند نمونه کاملی از خانه های دوم هستند. آنها در مقوله مکان هایی هستند که فقط برای بخشی از سال در آن زندگی می کنید، و همچنین به عنوان املاک سرمایه گذاری به حساب نمی آیند.

چند نوع وام وجود دارند که نمی توان از آنها برای خرید خانه دوم استفاده کرد. به عنوان مثال، شما نمی توانید از وام FHA یا وام VA برای خرید خانه دوم استفاده کنید. همچنین برخی ملاحظات مالی وجود دارد که هنگام ارزیابی وام مسکن دوم شما در نظر گرفته می شود. یک مثال قابل توجه در این مورد این است که اکثر وام دهندگان در مورد نسبت بدهی به درآمد (DTI) و همچنین کردیت اسکور وام گیرنده سخت گیرتر هستند. مقرون به صرفه بودن، موقعیت مکانی و هزینه تعمیر و نگهداری سه مورد مهمی است که باید در هنگام خرید خانه دوم در نظر بگیرید.

خرید خانه دوم به منظور اجاره دادن آن.

خرید خانه دومی که به عنوان ملک اجاره ای مورد استفاده قرار می گیرد، دارای مزایای متعددی است که قابل توجه ترین آنها کسر مالیات است. اما از طرف دیگر، این بدان معناست که خریدار خانه، صاحب خانه می شود و این امر مسئولیت های خاصی دارد که مستلزم زمان و انرژی می باشد. داشتن خانه دوم به منظور استفاده شخصی چیزی است که فقط برای تعطیلات سالانه از آن استفاده می کنید، و با خانه دومی که اجاره داده می شود کاملاً متفاوت است.

به منظور کسر مالیات، دو شرط وجود دارد تا یک ملک به عنوان خانه دوم در نظر گرفته شود:

  • شما باید حداقل 14 روز در سال در این ملک زندگی کنید.
  • شما باید حداقل به میزان 10 درصد از تعداد روزهایی که خانه اجاره داده می شود را در آن ملک اقامت داشته باشید.

نمونه ای از این شرایط، خانه دومی است که شما آن را به مدت 200 روز در سال اجاره می دهید و حداقل 20 روز در سال در آن زندگی می کنید. احراز این شرایط تضمین می کند که خانه واجد شرایط برای دریافت وام مسکن برای خانه دوم است. با توجه به این که واجد شرایط شدن جهت دریافت وام مسکن برای خانه دوم معمولاً آسانتر از واجد شرایط شدن برای وام مسکن جهت خرید خانه مورد سرمایه گذاری است و با بهره کمتری همراه است، مهم است که همه معیارهای مربوطه را به دقت ارزیابی کنید. آیا آماده برای خرید خانه دوم هستید؟ یا شاید بخواهید یک ملک برای سرمایه گذاری بخرید. شما باید تفاوت این دو را بدانید، زیرا دریافت وام مسکن برای خرید یکی از آنها معمولاً فرآینده پیچیده تر و پرهزینه تری دارد.

وام دهندگان معمولاً در هنگام وام دادن برای یک ملک سرمایه گذاری که قصد اجاره دادن و در نهایت فروش آن را دارید، نرخ بهره بالاتری را در نظر می گیرند. دلیلی برای این امر وجود دارد، و آن دلیل این است که وام دهندگان دادن وام برای این خانه ها را پر ریسک تر می دانند. از آنجایی که خریداران در واقع در این خانه ها زندگی نمی کنند، وام دهندگان معتقدند که در صورت شکست مالی، ممکن است تمایل بیشتری به کنار گذاشتن آنها و بازپرداخت وام مسکنشان داشته باشند.

وام دهندگان همچنین از خریداران خانه های سرمایه گذاری می خواهند که پیش پرداخت بیشتری داشته باشند، معمولاً حداقل 25 درصد از قیمت فروش نهایی یک خانه. وام دهندگان بر این باورند که اگر خریداران از قبل بیشتر پول خود را در این خانه ها سرمایه گذاری کرده باشند، کمتر احتمال دارد از وام های املاک سرمایه گذاری خود صرف نظر کنند. هنگامی که آماده برای خرید خانه دوم هستید، مهم است که بدانید یک خانه دوم برای سکونت خود می خرید یا یک خانه دوم برای سرمایه گذاری.

خانه دوم در مقابل ملک سرمایه گذاری.

چه چیزی یک خانه را به خانه دوم یا ملکی برای سرمایه گذاری تبدیل می کند؟ شما می توانید خانه دوم را برای گذراندن تعطیلات مورد استفاده قرار دهید و هرسال برای مدت معینی در آن زندگی کنید. اگر به صورت نیمه منظم در آن زندگی نمی کنید، وام دهندگان آن را یک ملک سرمایه گذاری در نظر می گیرند. برای واجد شرایط بودن به عنوان خانه دوم، ملک باید به اندازه کافی دور باشد. به طور کلی، وام دهندگان تنها زمانی ملک را به عنوان خانه دوم در نظر می گیرند که حداقل 50 مایل از محل سکونت اصلی شما فاصله داشته باشد.

ملک سرمایه گذاری معمولاً ملکی است که شما در آن زندگی نمی کنید. در عوض، آن را در طول سال اجاره می دهید. ممکن است برای نگهداری ملک برنامه ریزی کنید تا زمانی که ارزش آن به اندازه کافی افزایش یابد که به شما امکان می دهد که آن را با سود بفروشید. برخلاف خانه دوم، ملک سرمایه گذاری می تواند حتی در نزدیکی محل سکونت اصلی شما باشد.

سعی نکنید وام دهنده خود را فریب دهید.

از آنجایی که وام دهندگان نرخ بهره بالاتری را برای املاک سرمایه گذاری در نظر می گیرند، برخی از وام گیرندگان ممکن است وسوسه شوند که ارائه دهندگان وام مسکن خود را فریب دهند و ادعا کنند که ملک سرمایه گذاری آنها در واقع یک خانه دوم است. به این ترتیب آنها می توانند املاک خود را اجاره دهند و بدون این که با نرخ بهره بالاتری مواجه شوند، درآمد کسب نمایند.

امی تییرس (Amy Tierce)، معاون منطقه ای وام مسکن Wintrust در Needham ماساچوست در مورد این امر توصیه می کند. دروغ گفتن در مورد این که یک خانه، خانه دوم است یا ملک سرمایه گذاری، یک کلاهبرداری وام مسکن محسوب می شود. اگر دروغ شما آشکار شود، ممکن است با جریمه های سنگینی روبرو شوید.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: mortgageloan.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.