آیا نرخ پایین بهره وام مسکن در آمریکا در طی سال 2021 ادامه خواهد داشت؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

با توجه به این که نرخ بهره وام مسکن اخیراً بارها به پایین ترین سطح رسیده است، برخی به این فکر می کنند که آیا در سال 2021 شاهد ادامه یافتن نرخ های پایین بهره وام مسکن خواهیم بود یا این که این نرخ ها شروع به افزایش می کنند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد نرخ بهره وام مسکن در طی سال 2021 به نکاتی اشاره می کند.

اخیراً وبسایت Freddie Mac پیش بینی سه ماه به سه ماه خود را منتشر نموده و خاطر نشان کرد که:

“متوسط نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت بیش از دوازده بار در سال 2020 به یک رکورد کم سابقه رسید و پیش بینی می شود که این نرخ بهره پایین در سال جاری ادامه داشته باشد. انتظار داریم که نرخ بهره وام مسکن تا پایان سال 2021 به طور متوسط زیر 3 درصد باشد. در حالی که این یک افزایش نسبتاً کم نسبت به میانگین سال 2020 است، رأی اخیر فدرال رزرو برای نگه داشتن نرخ بهره نزدیک به صفر باید نرخ ها را پایین نگه دارد.”

همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، فردی مک پیش  بینی می کند نرخ های پایین بهره با رشد و افزایش ملایمی روبرو شود که انتظار می رود تا سال 2022 ادامه یابد.

فردی مک تنها مرجع پیش بینی نرخ پایین بهره وام مسکن با اندکی افزایش نیست. فانی مای (Fannie Mae)، انجمن وام مسکن بانکداران Mortgage Bankers Association (MBA)، و انجمن ملی مشاوران املاک National Association of Realtors (NAR)، نیز در ادامه سال 2021 نرخ های پایین بهره وام مسکن با اندکی افزایش را پیش بینی می کنند.

در اینجا تجزیه و تحلیل هر سه ماه یک بار، پیش بینی های آنها و نحوه عملکرد آنها در سال آینده آورده شده است:

توجه به این نکته مهم است که اگرچه یک تغییر جزئی در نرخ بهره وام می تواند تأثیر قابل توجهی در پرداخت ماهانه وام داشته باشد، اما این نرخ ها در مقایسه با قیمت چند سال پیش هنوز بسیار باورنکردنی هستند.

این برای خریداران خانه به چه معناست؟

نرخ پایین بهره وام مسکن فرصت خوبی برای خریداران فعلی مسکن ایجاد می کند تا با پول خود خانه بهتری خریداری کنند. هر چه اقتصاد قوی تر می شود و ما از چالش های سال 2020 رهایی می یابیم، طبیعی است که نرخ های بهره وام در پاسخ به اقتصاد سالم تر افزایش می یابند. مارک فلمینگ (Mark Fleming)، اقتصاد دان ارشد در شرکت First American، به ما یادآوری می کند که:

“افزایش نرخ بهره وام قدرت خرید مسکن و مقرون به صرفه بودن آن را کاهش می دهد، اما اغلب نشانه یک اقتصاد قوی است که تقاضا برای خرید مسکن را افزایش می دهد. نرخ بهره وام مسکن امروز از نظر تاریخی پایین است و به افزایش قدرت خرید خانه و قوی نگه داشتن تقاضای خرید ادامه خواهد داد.”

با نرخ پایین بهره وام که موجب فعالیت در میان خریداران امیدوار می شود، در حال حاضر بسیاری از افراد با انگیزه بالا در جستجوی خانه برای خرید هستند. در این شرایط، یافتن خانه برای خرید می تواند چالش برانگیز باشد. اگر آماده برای خرید خانه هستید، عاقلانه است که پیش از افزایش نرخ بهره وام مسکن اقدام کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.