پیش بینی کارشناسان صنعت املاک و مستغلات آمریکا در مورد قیمت مسکن

زمانی که کارشناسان در صنعت املاک و مستغلات در مورد اتفاقاتی که در رابطه با قیمت مسکن می افتد صحبت می کنند، از تعدادی اصطلاح صحبت می کنند. برخی از این کلمات کمی شبیه به هم به نظر می رسند اما معانی بسیار متفاوتی دارند.

مسکن آمریکا برای کمک به روشن شدن آنچه در مورد قیمت خانه اتفاق می افتد، در اینجا نگاهی به چند اصطلاح که ممکن است شما شنیده باشید می اندازد.

Appreciation زمانی بکار می رود که قیمت خانه افزایش می یابد.

Depreciation زمانی بکار می رود که قیمت خانه کاهش می یابد.

Deceleration زمانی بکار می رود که قیمت خانه به افزایش خود ادامه می دهد، اما با شتاب و سرعتی آهسته تر.

قیمت خانه در سال های اخیر به کجا رسیده است؟

برای شروع، احتمالاً شنیده اید که قیمت خانه در دو سال گذشته به شدت افزایش یافته است، اما در واقع خانه ها مدت ها قبل از آن گران بوده اند.شاید تعجب کنید که بدانید قیمت مسکن برای 122 ماه متوالی افزایش یافته است (به نمودار زیر توجه کنید):

همانطور که نمودار نشان می دهد، خانه ها در طول 10 سال متوالی به طور مداوم ارزش کسب کرده اند. اما از سال 2020 با شتاب گرفتن رشد قیمت مسکن، این افزایش چشمگیرتر بوده است. پس چرا قیمت مسکن تا این حد بالا رفت؟ به این دلیل که تعداد خریداران خانه بیشتر از خانه ها موجود برای فروش شد. این عدم تعادل، فشار رو به بالا به قیمت مسکن وارد کرد، زیرا تقاضا زیاد و عرضه کم بود.

جایی که کارشناسان می گویند قیمت خانه ها در حال افزایش است.

اگر در بازار امروز خریدار یا فروشنده هستید، احتمالاً می خواهید بدانید که با حرکت رو به جلو قیمت خانه، چه اتفاقی خواهد افتاد. آیا همان مسیر رشد ادامه خواهد یافت یا قیمت مسکن کاهش خواهد یافت؟

کارشناسان پیش بینی می کنند که افزایش قیمت ادامه خواهد داشت، اما با شتاب و سرعت پایین تر. به عبارت دیگر، قیمت خانه ها همچنان بالا می روند، اما نه به همان سرعتی که قبلاً افزایش می یافتند. نمودار زیر پیش بینی قیمت مسکن از هفت پیشتاز در صنعت را نشان می دهد. هیچ کس پیش بینی نمی کند که قیمت خانه کاهش خواهد یافت (به نمودار زیر توجه نمایید):

مارک فلمینگ، (Mark Fleming) اقتصاددان ارشد در شرکت First American، دلیل اصلی این که چرا قیمت مسکن کاهش نخواهد یافت را شناسایی می کند:

در بازار مسکن امروز، تقاضا برای خرید مسکن همچنان از عرضه مسکن پیشی می گیرد که فشار را بر قیمت مسکن نگه می دارد، بنابراین انتظار کاهش قیمت مسکن را نداشته باشید.

و اگرچه عرضه مسکن در حال افزایش است، اما برای کاهش قیمت مسکن کافی نیست زیرا هنوز بین تعداد خانه های موجود برای فروش و حجم خریدارانی که به دنبال خرید خانه هستند فاصله وجود دارد.

تری لوبز (Terry Loebs) بنیانگذار شرکت تحقیقاتی Pulsenomics، خاطرنشان می کند که اکثر کارشناسان و اقتصاددانان املاک و مستغلات پیش بینی می کنند که قیمت مسکن همچنان در حال افزایش است. همانطور که او می گوید:

با توجه به این که ارزش مسکن در سطوح بی سابقه ای است و اکثریت قریب به اتفاق کارشناسان پیش بینی افزایش قیمت مضاعف در سال جاری و پس از آن را دارند، قیمت ها و انتظارات مسکن همچنان بالا است.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.