رکود اقتصادی برای بازار مسکن چه معنایی دارد؟

بر اساس یک نظر سنجی که اخیراً انجام گرفته است، آمریکایی های بیشتری نگران بوجود آمدن یک رکود اقتصادی احتمالی هستند. این نگرانی ها زمانی تأیید شد که فدرال رزرو تشکیل جلسه داد و تأیید کرد که به شدت متعهد به کاهش تورم است. و برای انجام این کار، از ابزار و نفوذ خود برای کند کردن اقتصاد استفاده می کند.

همه این ترس ها، سؤالات زیادی را در مورد این که چگونه ممکن است این امر زندگی، شغل و تجارت ما را تحت تأثیر قرار دهد، ایجاد می کند. و یکی از نگرانی هایی که ذهن بسیاری از آمریکایی ها را به خود مشغول کرده این است که: این موضوع چگونه بر بازار مسکن تأثیر می گذارد؟ ما می دانیم که کند شدن اقتصاد در گذشته چه تأثیری بر قیمت مسکن داشته است، اما کندی اقتصادی بعدی چگونه می تواند بر املاک و مستغلات و هزینه تأمین مالی برای خرید یک خانه تأثیر بگذارد؟

بر طبق نظر متخصصان در امر وام مسکن:

در طول تاریخ، در دوره رکود اقتصادی، نرخ بهره وام مسکن در ابتدای رکود افزایش می یابد. اما برای خروج از رکود، نرخ بهره وام مسکن کاهش می یابد تا اقتصاد به جلو حرکت کند.

در اینجا اطلاعات و داده هایی وجود دارد. اگر به هر رکودی که تا اوایل دهه 1980 ادامه داشت نگاهی بیاندازید، در اینجا آنچه برای نرخ بهره وام مسکن در آن زمان ها اتفاق افتاده است قابل مشاهده می باشد (به نمودار زیر توجه نمایید):

همانطور که نمودار نشان می دهد، از نظر تاریخی، هر بار که سرعت اقتصاد کاهش یافته و کند شده است، نرخ بهره وام مسکن کاهش یافته است. Fortune.com به توضیح این روند کمک می کند:

طی پنج رکود اقتصادی گذشته، نرخ بهره وام مسکن به طور متوسط 1.8 درصد از اوج مشاهده شده در دوران رکود به پایین ترین سطح کاهش یافته است. و در بسیاری از موارد، آنها پس از این واقعیت به سقوط خود ادامه دادند، زیرا تغییر اوضاع حتی زمانی که رکود از نظر فنی به پایان رسیده است، زمان می برد.

و در حالی که تاریخ همیشه تکرار نمی شود، ما می توانیم از آن درس بگیریم. در حالی که یک رکود اقتصادی باید برای کمک به کاهش تورم اتفاق بیافتد، همیشه اتفاق بدی برای بازار مسکن نبوده است. این امر به طور معمول به این معنی است که هزینه تأمین مالی (دریافت وام مسکن) برای خرید یک خانه کاهش یافته است، و این چیز خوبی است.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.