متخصصان مسکن در آمریکا می گویند که بازار مسکن امروز یک حباب نیست

با این همه صحبت در مورد رکود اقتصادی، برخی از مردم می پرسند که آیا بازار مسکن به سمت سقوطی مانند آنچه در سال 2008 رخ داد، پیش می رود؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد بازار امروز مسکن آمریکا به نکاتی اشاره می کند.

برای درک واقعی آنچه که امروز در مورد املاک و مسستغلات اتفاق می افتد، مهم است که برای اخذ اطلاعات قابل اعتماد به متخصصان تکیه کنید. به همین دلیل است که اقتصاددانان و کارشناسان صنعت می گویند بازار مسکن حبابی نیست که آماده ترکیدن باشد.

امروز هیچ چیزی مانند سال 2008 نیست.

سقوط مسکن در سال 2008 هنوز در ذهن بسیاری از خریداران و فروشندگان خانه تازه است. اما بازار امروز متفاوت است. اودتا کوشی (Odeta Kushi)، معاون اقتصادی شرکت First American می گوید:

این همان بازار سال 2008 نیست … بر کسی پوشیده نیست که بازار مسکن نقش اصلی را در رکود بزرگ ایفا کرد، اما این بازار از بسیاری جهات اساساً متفاوت است.

ناتالی کامپیسی (Natalie Campisi)، کارمند مشاور وبسایت فوربس (forbes)، توضیح می دهد که چگونه استانداردهای وام دهی امروزی متفاوت از استانداردهای دوران قبل از سقوط بازار مسکن است:

از جمله تفاوت های بازار مسکن امروز با بازار مسکن سال 2008 این است که استانداردهای وام دهی به دلیل درس های عبرت شده و مقررات جدید وضع شده پس از آخرین بحران سخت تر است. اساساً این بدان معناست که آنهایی که امروز برای وام مسکن تأیید شده اند، نسبت به کسانی که در دوره پیش از بحران وام دهی تأیید شده اند، قصور و غفلت کمتری در بازپرداخت اقساط وام مسکن خود دارند.

یکی دیگر از دلایلی که بازار مسکن امروزی هیچ شباهتی به سال 2008 ندارد این است که تعداد افرادی که به دنبال خرید خانه هستند هنوز از میزان عرضه خانه های فروشی بیشتر است. همانطور که وبسایت realtor.com اشاره می کند:

“کارشناسان بر این باورند که بازار مسکن مانند دوران رکود بزرگ، در حباب نیست. ملت هنوز از کمبود مسکن رنج می برد که به حد بحران رسیده است، در زمانی که بسیاری از مردم به سنی می رسند که به فکر مالکیت خانه هستند، این امر احتمالاً قیمت ها را بالا نگه می دارد.”

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.