چرا دریافت نامه پیش تأییدیه شرایط را به نفع خریداران خانه تغییر می دهد؟

اگر در حال برنامه ریزی برای خرید خانه در سال جاری هستید، ممکن است شنیده باشید که قبل از شروع فرایند خرید خانه، دریافت نامه پیش تأییدیه یک گام ضروری است. اما چرا اینطور است؟ و آیا در بازار در حال تغییر امروز دریافت چنین نامه ای مهم است؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد اهمیت دریافت نامه پیش تأییدیه برای خرید خانه قبل از شروع جستجوی خانه، به نکاتی اشاره می کند.

حقیقت این است که دریافت یک نامه پیش تاییدیه از وام دهنده بسیار مهم است، و وقتی نوبت به جستجوی خانه توسط شما می رسد، می تواند از بسیاری جهات شرایط را به نفع شما تغییر دهد.

برای درک بهتر این موضوع، مهم است که بدانید نامه پیش تأییدیه چیست. شرکت فردی مک (Freddie Mac) این فرآیند را اینگونه تعریف می کند:

پیش تأییدیه نشان دهنده این است که وام دهنده شما مایل است مقدار مشخصی پول را برای خرید خانه آینده به شما قرض بدهد. وام دهنده ای که با آن کار می کنید یک نامه پیش تأییدیه به شما ارائه می دهد، که یک سند رسمی است که حداکثر مبلغی که آنها مایل به قرض دادن به شما هستند را بیان می کند.

به زبان ساده، این نامه پیش تأییدیه از جانب وام دهنده به شما کمک می کند محدوده قیمت واقعی خود و میزان پولی را که می توانید از وام دهنده وام بگیرید، بدانید. این می تواند کار جستجوی شما برای یافتن خانه را آسانتر کند. و از آنجایی که می دانید برای چه چیزی تأیید شده اید، وقتی که زمان ارائه پیشنهاد قیمت برای خانه مورد نظر شما فرا برسد، به شما کمک خواهد کرد. یکی دیگر از مزایای پیش تأییدیه این است که به فروشنده نشان می دهد که شما واجد شرایط برای خرید خانه هستید. پل سنتوپانی (Paul Centopani)، سر دبیر مجله Mortgage Reports توضیح می دهد که:

… اکثر فروشندگان حتی هیچ پیشنهادی را در نظر نمی گیرند مگر این که خریدار از قبل با مبلغ مناسب وام تأیید شده باشد. فروشندگان خانه و نمایندگان آنها می خواهند بدانند که شما آماده و قادر به تأمین مالی مبلغ پیشنهادی خود هستید. بنابراین به محض این که تصمیم جدی برای شرکت در مزایده خانه مورد نظر خود گرفتید، باید یک نامه پیش تأییدیه از وام دهنده خود دریافت کنید.

هر مزیتی را که می توانید به عنوان یک خریدار خانه به دست آورید، در بازاری که دائماً در حال تغییر است بسیار مهم می باشد. شما در مسیر خرید خانه به راهنمایی نیاز دارید، بنابراین مهم است که تیمی از متخصصان، مانند مشاور املاک و وام دهنده مورد اعتماد در کنار شما باشند. آنها به شما کمک می کنند تا مطمئن شوید که آماده هستید تا بهترین قدم خود را به جلو بردارید.

 

 

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.