با کمک یک متخصص املاک و مستغلات می توانید واقعیت بازار مسکن را از افسانه جدا کنید.

اگر اخبار را دنبال می کنید، به احتمال زیاد عناوین مربوط به بازار مسکن را دیده یا شنیده اید که تصویر کاملی را ارائه نمی دهند. بازار املاک و مستغلات در حال تغییر است، و زمانی که این اتفاق بیافتد، جدا کردن واقعیت از افسانه دشوار است. اینجاست که یک متخصص املاک و مستغلات مورد اعتماد وارد می شود.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، واقعیات و افسانه ها در مورد بازار مسکن آمریکا را تشریح می کند.

در اینجا سه افسانه رایج بازار مسکن که ممکن است بشنوید، همراه با تحلیل تخصصی که زمینه بهتری را فراهم می کند، آورده شده است.

افسانه اول: قیمت خانه در حال کاهش است.

یکی از داستان های تخیلی که بسیاری از خریداران ممکن است دیده یا شنیده باشند این است که قیمت خانه ها در حال سقوط است. این به این دلیل است که تیترها اغلب از اصطلاحات مشابه، اما متفاوت برای توصیف آنچه در قیمت ها اتفاق می افتد استفاده می کنند. برخی از آنها را که ممکن است در حال حاضر مشاهده کنید عبارتند از:

  • رشد، یا افزایش قیمت مسکن.
  • افت، یا کاهش قیمت مسکن.
  • و کاهش سرعت، یعنی افزایش قیمت مسکن با سرعتی کمتر.

واقعیت این است که کارشناسان پیش بینی می کنند که افزایش قیمت مسکن همچنان با سرعت کمتری ادامه خواهد داشت. این بدان معناست که قیمت مسکن همچنان در حال افزایش است و کاهش نخواهد یافت. سلما هپ  (Selma Hepp)، معاون اقتصادی ارشد در CoreLogic توضیح می دهد:

… نرخ بالای بهره وام مسکن همراه با موجودی بیشتر خانه های فروشی منجر به رشد کندتر قیمت مسکن شده و بعید است که موجب کاهش قیمت مسکن شود.

افسانه دوم: بازار مسکن در حال اصلاح است.

یکی دیگر از افسانه های رایج این است که بازار مسکن در حال اصلاح است. اما این درست نیست، علت هم در اینجا آورده شده است.به گزارش وبسایت forbes:

اصلاح عبارت است از کاهش مداوم در ارزش یک شاخص بازار یا قیمت یک دارایی شخصی. تصحیح به طور کلی کاهش 10 تا 20 درصدی ارزش نسبت به اوج ارزش اخیر است.

همانطور که در بالا ذکر شد، قیمت مسکن همچنان در حال افزایش است و کارشناسان پیش بینی می کنند که با سرعت کمتری ادامه خواهد یافت. این بدان معناست که بازار مسکن در حال اصلاح نیست. زیرا قیمت ها کاهش نمی یابند بلکه در مقایسه با دو سال گذشته که تقریباً از هر نظر رکورد شکنی بود، فقط تعدیل شده اند.

افسانه سوم: بازار مسکن در حال سقوط است.

برخی از عناوین خبرها نگران کننده هستند، با این مضمون که بازار مسکن حبابی آماده ترکیدن است. اما کارشناسان می گویند امروز چیزی شبینه به سال 2008 نیست.یکی از دلایل این امر این است که استانداردهای وام دهی امروزی بسیار متفاوت است. لوگان محتشمی (Logan Mohtashami)، تحلیلگر ارشد HousingWire چنین توضیح می دهد:

با شایع تر شدن بحث رکود اقتصادی، برخی از مردم نگران هستند که دریافت وام مسکن بسیار سخت تر شود. این حالت معمولاً در یک رکود اتفاق می افتد، با این حال، این تصور که وام دهی کردیتی در آمریکا مانند سال های 2005 تا 2008 سقوط خواهد کرد، نمی تواند خیلی نادرست باشد، زیرا ما در دوره بین سال های 2008 الی 2022 رونق اعتباری نداشته ایم.

در طول آخرین حباب مسکن، دریافت وام مسکن بسیار راحت تر از امروز بود. از آن زمان تا کنون، استانداردهای وام دهی به طور قابل توجهی تشدید شده است و خریدارانی که در دهه گذشته وام مسکن دریافت کرده اند، بسیار واجد شرایط تر از سال های منتهی به سقوط بازار مسکن هستند.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.