شدت رکود اقتصادی احتمالی در آمریکا چقدر خواهد بود؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، در مورد رکود اقتصادی احتمالی در آمریکا به نکاتی اشاره می کند.

اقتصاددان ارشد انجمن ملی مشاوران املاک (NAR) می گوید: اقتصاد در حال انقباض معمولاً به معنای رکود است، اما سایر شاخص های اقتصادی احتمالاً اثرات کند شدن اقتصاد را کاهش می دهند.

لارنس یون (Lawrence Yun)، اقتصاددان ارشد انجمن ملی مشاوران املاک می گوید: ایالات متحده آمریکا، علی رغم دو فصل متوالی انقباض تولید ناخالص داخلی در سطح ملی، که معمولاً نشانگر رکود اقتصادی است، هنوز رسماً در رکود اقتصادی قرار نگرفته است. یون اضافه می کند که چندین روند اقتصادی سالم، از جمله بازار کار قوی، همراه با تلاش های جدید برای تقویت مسکن ارزان قیمت می تواند از رکود جدی جلوگیری کند.

دستورالعمل جدید وزارت خزانه داری که دولت های ایالتی و محلی را قادر می سازد تا از بودجه اضطراری COVID-19 باقیمانده از طرح نجات آمریکا برای ایجاد مسکن مقرون به صرفه استفاده کنند، باید به کاهش بحران کمبود موجودی خانه های فروشی و خنثی کردن اثرات اقتصاد در حال انقباض کمک کند. با این حال، سؤالاتی در مورد این که آیا ایالات متحده وارد “رکود تورمی،” یعنی دوره ای از تورم زیاد همراه با رکود اقتصادی شده است، وجود دارد. زیرا بسیاری از آمریکایی ها اثرات ناامید کننده اقتصاد کندتر برای مصرف کنندگان را احساس می کنند. یون خاطر نشان می کند، اما دفتر ملی تحقیقات اقتصادی، شورایی که بر چرخه های تجاری ایالات متحده نظارت می کند، هنوز رکود اقتصادی را اعلام نکرده است.

دو عامل عمده در مقابله با شرایط اقتصادی فعلی وجود دارد:

1- اشتغال زایی قوی است. یون در نشست پیش بینی وضعیت املاک و مستغلات NAR گفت که لیست حقوق کل مشاغل در اوایل سال 2020 قبل از شروع همه گیری کرونا، شامل بیش از 150 میلیون نفر شاغل بود. در حالی که تعطیلی ها به دلیل COVID-19 باعث کاهش شدید مشاغل شد، هر ماه پس از برداشته شدن محدودیت ها، ایجاد شغل قوی بود. یون می گوید اگرچه در سراسر کشور تفاوت وجود دارد، اما بازار کار تا حد زیادی بهبود یافته است. داده های اداره آمار کار نشان می دهد که در حال حاضر تعداد فرصت های شغلی بیشتر از افراد بیکار است. بنابراین در حالی که بیکاری زیاد معمولاً مشخصه رکود اقتصادی است، اگر در رکود اقتصادی باشیم، این یک رکود بسیار غیرمعمول است.

 

2- املاک تجاری در حال رشد است. یون در ستون اخیر مجله REALTOR می نویسد، اگرچه معمولاً رکود به معنای خبر بد برای املاک تجاری است، اما بازار تجاری به عنوان یک کل با وجود یک بخش اداری راکد در حال شکوفایی می باشد.تقاضا برای اجاره مسکن در حال افزایش است و اجاره بها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. تقاضا برای فضای انبار افزایش یافته است زیرا خرده فروشان برای جلوگیری از اختلالات زنجیره تأمین مایحتاج، انبار می کنند. رزرو هتل، سفر هوایی و حضور در پارک اکنون بالاتر از سطح قبل از همه گیری بیماری است. تمام این افزایش فعالیت منجر به تقاضای بالا برای ساخت و سازهای تجاری جدید شده است. یون گفت: “بهبود بخش ساخت و ساز به این معنی است که هر رکودی که اتفاق بیافتد، خفیف خواهد بود.”

با وجود نشانه های مثبت اقتصادی، کاهش فروش مسکن همچنان یک نگرانی است. یون گفت: “فروش مسکن تا حد زیادی کاهش یافته است زیرا نرخ بهره وام مسکن به شدت افزایش یافته است.”اگر نرخ بهره وام مسکن باز هم افزایش یابد، حتی اگر رکودی وجود نداشته باشد، میزان فروش مسکن حتی بیشتر کاهش می یابد.” یکی از راه حل های بلند مدت افزایش عرضه مسکن است، به همین دلیل است که اطلاعیه خزانه داری معنادار است. یون گفت: “یکی دیگر از عواملی که در کوتاه مدت کمک خواهد کرد، یافتن راهی برای تطبیق کارگران با فرصت های شغلی و پر کردن مشاغل است. ما هنوز به کارگر نیاز داریم. در محیطی با افزایش نرخ بهره وام مسکن، آنچه باعث فروش خانه می شود، شغل است.”

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.