تا پایان امسال برای قیمت خانه در آمریکا چه اتفاقی خواهد افتاد؟

چه یک خریدار بالقوه، فروشنده یا هر دو باشید، احتمالاً می خواهید بدانید که آیا قیمت خانه در سال جاری کاهش می یابد؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد وضعیت قیمت خانه ها در آمریکا تا پایان سال جاری، به نکاتی اشاره می کند.

رشد سریع قیمت خانه در سال گذشته عادی نبود.

در سال 2021، قیمت خانه به سرعت افزایش یافت. یکی از دلایل این است که نرخ کم سابقه بهره وام مسکن خریداران بیشتری را برای ورود به بازار مسکن ترغیب کرد. در نتیجه، تعداد افرادی که به دنبال خرید خانه بودند بیشتر از خانه های موجود برای فروش بود. این امر منجر به ایجاد جنگ های مزایده ای رقابتی شد که قیمت ها را بالا برد. شرکت CoreLogic توضیح می دهد که افزایش قیمت خانه در سال گذشته چقدر غیرعادی بود:

افزایش قیمت مسکن به طور متوسط 15 درصد برای کل سال 2021 بود که از میانگین آن در سال 2020 به میزان 6 درصد افزایش یافت.

به عبارت دیگر، سرعت افزایش قیمت در سال 2021 بسیار از 6 درصدی که بازار در سال 2020 مشاهده کرد، فراتر رفت. و حتی این افزایش بیشتر از میزان و معیار قبل از همه گیری بیماری بود که معمولاً حدود 3.8 درصد بود. این نشان می دهد که در سال 2021 یک ناهنجاری در بازار مسکن بود که این ناهنجاری توسط تعداد خریدارانی که از تعدادخانه های فروشی بیشتر بودند تحریک و ایجاد شد.

افزایش قیمت خانه امروز معتدل است.

امسال، افزایش قیمت مسکن نسبت به سرعت تب آمیزی که بازار طی دو سال گذشته شاهد بود، کاهش یافته است. طبق آخرین پیش بینی ها، کارشناسان می گویند که به طور متوسط، در سراسر کشور، قیمت ها همچنان در سال 2022 تقریباً 10 درصد افزایش می یابد (به نمودار زیر توجه نمایید):

چرا همه این کارشناسان توافق دارند که قیمت ها همچنان به افزایش خود ادامه می دهد؟ ساده است. اگرچه امروزه عرضه مسکن در حال رشد است، اما به دلیل چندین عامل از جمله یک دوره طولانی ساخت و ساز کم خانه ها، به طور کلی همچنان پایین است. و کارشناسان می گویند که این امر به حفظ فشار افزایشی بر قیمت مسکن در سال جاری کمک می کند. علاوه بر این، از آنجایی که نرخ بهره وام مسکن در سال جاری نسبت به سال گذشته بالاتر است، تقاضای خریداران کاهش یافته است.

از آنجایی که بازار دستخوش این تغییر می شود، افزایش قیمت در سال جاری با سرعت تب آمیز در سال 2021 مطابقت نخواهد داشت. اما افزایش سریعی که بازار در سال گذشته شاهد بود، به هر حال پایدار نماند.

این وضعیت برای شما چه معنایی دارد؟

امروز، بازار شروع به حرکت به سمت سطوح قبل از همه گیری بیماری کرده است. اما حتی پیش بینی رشد 10 درصدی قیمت مسکن در سال 2022 بسیار فراتر از 3.8 درصد است که برای یک بازار عادی معمول تر است.

بنابراین، علی رغم آنچه که ممکن است شنیده باشید، کارشناسان می گویند که قیمت مسکن در بیشتر بازارها کاهش نخواهد یافت. بلکه سرعت افزایش قیمت مسکن آهسته تر خواهد شد.

این بدان معناست که ارزش خانه شما هنوز باید رشد کند، اما نه با سرعت سال گذشته.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.