فروش خانه لیست شده دارای بندهای احتیاطی یا Contingent در مقابل Pending

هنگام جستجوی بازار برای خرید یک خانه جدید، با املاک فروشی در چندین حالت فروش مواجه خواهید شد. وقتی خانه مورد نظرتان به عنوان یک خانه فروشی “مشروط” دارای بندهای احتیاطی (Contingent) یا “در انتظار فروش” (Pending) مشخص شده است، چه می کنید؟ کلمه Contingent در املاک و مستغلات به چه معنی است؟ کلمه Pending به چه معنی است؟ درک تفاوت های بین Contingent و pending می تواند به شما کمک کند تا املاکی را که هنوز هم می توانید بخرید را شناسایی کنید و همچنین این که در صورت تمایل چگونه پیش بروید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت Redfin، در مورد خرید خانه های Contingent و Pending توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

کلمه Contingent در املاک و مستغلات به چه معنی است؟

هنگامی که یک ملک از جانب فروشنده به عنوان Contingent معین می شود، یک پیشنهاد خرید توسط فروشنده پذیرفته شده است و دارای بندهای احتمالی یا احتیاطی در قرارداد می باشد. معاملات Contingent همچنان لیست های فعالی نیز هستند، زیرا در صورت عدم رعایت مفاد و شرایط درخواستی، ممکن است از قرارداد خارج شوند و مجدداً آماده برای دریافت پیشنهادات جدید شوند. اگر همه چیز خوب پیش برود، معاملات Contingent به حالت Pending ارتقاء می یابند.

کلمه Pending در املاک و مستغلات به چه معنی است؟

هنگامی که یک ملک به عنوان Pending معین می گردد، یک پیشنهاد خرید توسط فروشنده پذیرفته شده است و همه موارد و بندهای احتیاطی Contingent به طور رضایت بخشی مورد رسیدگی قرار گرفته یا از آن صرف نظر شده است. معاملات Pending دیگر لیست فعال محسوب نمی شوند. خانه در حالت Pending باقی می ماند تا تمام کارهای قانونی انجام شده و به خریدار انتقال یابد.

موارد Contingent رایج در املاک و مستغلات.

حالت های Contingent در املاک و مستغلات می تواند بر اساس تعدادی از عوامل باشد. برخی از موارد و بندهای احتیاطی یا Contingent رایج در هنگام خرید خانه عبارتند از:

پیشامدهای غیرمترقبه مالی: اگر خریدار خانه نتواند وام مسکن مورد نظر خود را دریافت کند، فروشنده می تواند از فروش خانه انصراف دهد.

احتمالات در هنگام  ارزیابی خانه: اگر ارزیابی خانه نشان داد که خانه ارزش کمتری از پیشنهاد ارائه شده دارد، خریدار می تواند قیمت کمتری را پیشنهاد دهد یا از خرید خانه انصراف دهد.

احتمالات در هنگام بازرسی از خانه: اگر بازرسی از خانه وجود مشکلاتی را در خانه نشان دهد، خریدار خانه می تواند درخواست تعمیرات، غرامت یا انصراف از خرید دهد.

احتمالات در هنگام صدور سند: اگر گزارش در مورد سند مالکیت خانه وجود تناقض در وضعیت مالکیت خانه را نشان دهد، خریدار می تواند از خرید خانه انصراف دهد.

اولین پیشنهاد دهنده: اگر خریداری به عنوان اولین پیشنهاد دهنده که پیشنهاد قیمت او توسط فروشنده پذیرفته شده است نتواند از پس دیگر پیشنهادهای اضافی ارائه شده توسط دیگران برای خرید یک خانه Contingent بر بیاید، فروشنده می تواند از فروش خانه به این خریدار انصراف دهد.

خروج فروشنده از معامله هنگامی که خریدار شرط کرده باشد که برای خرید خانه جدید، ابتدا باید خانه فعلی خود را به فروش برساند: اگر خریدار نتواند خانه فعلی خود را به موقع برای پرداخت پول جهت خرید خانه جدید به فروش برساند، فروشنده می تواند از فروش خانه خود به این خریدار انصراف دهد.

انواع خانه های لیست شده به عنوان Pending یا در انتظار فروش در بحث املاک و مستغلات.

پشتیبان گیری توسط فروشنده: در این حالت فروشنده پیشنهاد قیمت خریدار را پذیرفته است، اما چیزی در مراحل پایانی معامله با مشکل مواجه می شود. در این صورت فروشنده از بین پیشنهاداتی که به عنوان پشتیبان از خریداران دیگر دریافت کرده است، پذیرش قیمت خود را انجام می دهد.

Short Sale: پیشنهاد پذیرفته شده، یک فروش Short Sale است و باید توسط وام دهندگان یا بانک های دیگر خارج از کنترل خریدار یا فروشنده تأیید شود، که ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد تا پروسه آن طی شود.

معوق به مدت بیش از 4 ماه: پیشنهاد پذیرفته شده بیش از 4 ماه است که معوق و در انتظار است. این می تواند به دلیل مذاکرات دشوار، تأخیر در ساخت، زمان پردازش طولانی تر از حد معمول، یا صرفاً نظارت نماینده در به روز رسانی وضعیت لیست خانه های فروشی باشد.

پیشنهادات برای خانه ای که به عنوان Contingent یا دارای بندهای احتیاطی لیست شده است معمولاً هر چند وقت یکبار از بین می روند؟

در حالی که ردیابی تعداد پیشنهادات Contingent یا Pending در هر سال دشوار است، تحقیقات نشان می دهد که حدود 4 درصد از فروش کلی خانه با شکست مواجه می شود. به این معنی که قرارداد اکثر قریب به اتفاق فروش خانه ها منعقد می گردند، اما معاملات ممکن است به دلایل مختلفی از بین بروند.

آیا می توانید برای یک خانه Contingent یا Pending پیشنهاد قیمت ارائه دهید؟

مهم است به یاد داشته باشید که شما می توانید در هر مرحله از فرآیند یک پیشنهاد قیمت برای خانه ارائه دهید و به همین دلیل است که داشتن به روزترین اطلاعات و یک مشاور املاک که می داند چگونه معاملات پیچیده را انجام دهد، ضروری می باشد.

راه هایی برای برنده شدن در خرید خانه قبل از این که به صورت Contingent یا Pending در بیاید.

برای اجتناب از ارائه پیشنهادات برای خانه هایی که Contingent یا Pending هستند، هر خانه ای را که به خرید آن علاقه دارید هر چه زودتر مورد بازدید قرار دهید. یکی از راه های آسان این است که خانه ها را در سایت ها جستجو کنید و سپس جستجو را ذخیره کنید تا زمانی که خانه هایی که با معیارهای شما مطابقت دارند به بازار آمدند، به روزرسانی ها را دریافت نمایید. اگر واقعاً می خواهید خانه ای را بخرید که به عنوان خانه Contingent یا Pending لیست شده است، به یک استراتژی کاملاً آگاهانه نیاز دارید.

از نماینده خود بخواهید که با نماینده لیست صحبت کند.

از وضعیت فعلی پیشنهاد قرارداد مطلع شوید، این که چه بازرسی هایی انجام شده است؟ خریدار و فروشنده در مورد معامله چه احساسی دارند؟ آیا قرارداد فعلی دارای پیشنهادات پشتیبان می باشد.

ارائه دادن پیشنهاد قیمتی را بدون موارد احتیاطی یا همان Contingency در نظر بگیرید.

اگرچه این می تواند کاملاً مخاطره آمیز باشد، چشم پوشی از موارد Contingency یا ارائه دادن یک پیشنهاد قیمت بدون Contingency برای فروشندگان جذاب است و بسته به قراردادی که منعقد کرده اند، ممکن است به آنها اجازه دهد که خریدار فعلی خود را تحت فشار قرار دهند تا بندها و موارد احتمالی و احتیاطی یا Contingency خود را کنار بگذارد یا این که به طور کلی مذاکرات را ترک کند.

یک نامه شخصی بنویسید.

اگر یک خانه لیست شده دارای بندهای احتیاطی به عنوان Contingent یا  Pending وجود دارد که نمی خواهید به سادگی آن را از دست بدهید، نوشتن یک درخواست شخصی برای صاحبان خانه فعلی ضرری ندارد. صرف نظر از وضعیت یا آنچه که نماینده لیست می گوید، همیشه نمی توان از میزان پویایی فروش خانه مطلع شد. اگر صاحبان خانه از مذاکرات ناراضی باشند، ارسال یک پیشنهاد قانع کننده با نامه ای به همان اندازه قانع کننده ممکن است به شما در مقابل خریداران فعلی و همچنین پیشنهاد دهندگان آینده کمک نماید.

 

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: redfin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.