چه چیزی در انتظار قیمت خانه است؟

با سرد شدن بازار مسکن در واکنش به افزایش چشمگیر نرخ بهره وام مسکن، افزایش قیمت مسکن نیز در حال سرد شدن است. حقیقت چیست؟ همچنان که زمان می گذرد و پیش می رویم احتمال اتفاق افتادن چه چیزی بیشتر است؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد آینده قیمت مسکن و پیش بینی های متخصصان املاک، به نکاتی اشاره می کند.

در حالی که نظرات متفاوت است، محتمل ترین نتیجه این است که ما در میانه افزایش اندک و کاهش اندک قیمت خانه قرار می گیریم. در اینجا نگاهی به آخرین پیش بینی های تخصصی می اندازیم تا شما بهترین اطلاعات ممکن روز را داشته باشید.

آنچه که کارشناسان در مورد قیمت خانه در سال آینده می گویند.

نمودار زیر به روزترین پیش بینی های پنج کارشناس صنعت مسکن را نشان می دهد. اینها کارشناسانی هستند که اخیراً پیش بینی های خود را بر اساس روندهای فعلی بازار به روز کرده اند.

همانطور که نمودار نشان می دهد، سه نوار آبی نشان دهنده کارشناسانی است که معتقد به افزایش مداوم قیمت مسکن هستند، فقط با نرخ سرعت متوسط تر از سال های اخیر. نوارهای قرمز روی نمودار، کارشناسانی هستند که معتقد به کاهش قیمت مسکن هستند. در حالی که اجماع واضحی وجود ندارد، اگر میانگین (به رنگ سبز نشان داده شده است) هر پنج پیش بینی را در نظر بگیرید، محتمل ترین نتیجه این است که در سطح ملی، افزایش قیمت مسکن در سال آینده نسبتاً یکنواخت خواهد بود.

این به چه معناست؟

اساساً کارشناسان در مورد آنچه برای سال 2023 در پیش است، به گروه هایی تقسیم می شوند. قیمت مسکن احتمالاً در برخی از بازارها اندکی کاهش خواهد یافت و در برخی دیگر به رشد خود ادامه خواهد داد. همه جیز به شرایط بازار محلی شما بستگی دارد، مانند داغ بودن بیش از حد آن بازار در سال های اخیر، سطح موجودی فعلی خانه های فروشی، میزان تقاضای خریدار و موارد دیگر.

خبر خوب این است که انتظار می رود قیمت مسکن به سرعت به سطوح افزایشی طبیعی تر بازگردد. آخرین پیش بینی ولز فارگو (Wells Fargo) نشان می دهد که در حالی که آنها احساس می کنند قیمت ها در سال 2023 کاهش می یابد، تصور می کنند که قیمت ها بهبود می یابند و در سال 2024 مثبت می شوند. این پیش بینی افزایش 3.1 درصدی را در سال 2024 می طلبد، که  عددی بسیار بیشتر با میانگین بلند مدت 4 درصد افزایش سالانه است. و نظر سنجی انتظارات در مورد قیمت خانه (HPES) از Pulsenomics، یک نظر سنجی از بیش از یکصد متخصص صنعت که معتقد به افزایش مداوم قیمت مسکن از 2.6 الی 4 درصد از سال 2024 تا 2026 هستند، می باشد. این نشان می دهد که حتی اگر قیمت ها در سال آینده اندکی کاهش یابند، انتظار نمی رود روند پایداری داشته باشند.

همانطور که جیسون لوریس (Jason Lewris)، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد داده Parcl می گوید:

در غیاب اطلاعات معتبر و به روز، تصمیمات در مورد املاک و مستغلات به طور فزاینده ای ناشی از ترس، عدم اطمینان و شک است.

اجازه ندهید ترس یا عدم اطمینان برنامه های شما را تغییر دهد. اگر مطمئن نیستید که قیمت ها به کجا می روند، یا چگونه می توانید از آنچه در بازار مسکن امروز می گذرد مطلع شوید، برای راهنمایی هایی که در هر مرحله از راه نیاز دارید، با یک متخصص املاک محلی تماس بگیرید.

 

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.