آیا متخصصان املاک از نظر قانونی می توانند با یک ارزیاب مسکن تعامل داشته باشند؟

بیش از یک چهارم متخصصان املاک و مستغلات می گویند که از هرگونه تعامل با یک ارزیاب مسکن اجتناب می کنند و به اشتباه معتقدند که از نظر قانونی نمی توانند با ارزیابان مسکن وارد تعامل شوند.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت nar.realtor/magazine، در مورد تعامل متخصصان و علاقه مندان به امر املاک و مستغلات، توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

بر اساس نظر سنجی انجام شده در سال 2022 توسط انجمن ملی مشاوران املاک در مورد مسئله ارزیابی مسکن، چهل و هفت درصد از متخصصان املاک و مستغلات اظهار می دارند که به دلیل مشکل در فرآیند ارزیابی، معاملاتی را از دست داده اند. این نظرسنجی نشان می دهد که رایج ترین علت و مقصر برای این مسئله، ارزش ارزیابی شده است که کمتر از قیمت قرارداد بوده و این تصور که ارزیاب از ارزش خانه های یک محله اطلاعی ندارد یا مقایسه های نامناسبی را انجام می دهد. این نظر سنجی از بیش از 600 ارزیاب و 2,500 متخصص املاک مسکونی در ماه می انجام شد.

با این حال بسیاری از متخصصان املاک و مستغلات می گویند که از صحبت کردن با ارزیاب ها می ترسند و سعی می کنند فاصله خود را از این بخش از معامله حفظ کنند. بیست و یک درصد از متخصصان املاک و مستغلات می گویند که تنها زمانی با ارزیاب ها تعامل دارند که مشکلی در ارزش وجود داشته باشد. و نوزده درصد هم می گویند که اصلاً با ارزیاب ها تعامل ندارند.

از میان کسانی که هیچ تعاملی ندارند، اکثراً می گویند که از تماس اجتناب می کنند زیرا فکر می کنند که از نظر قانونی مجاز به صحبت کردن با ارزیاب نیستند، یا نگران هستند که این تعامل منجر به جهت گیری در ارزیابی شود.

با این حال، طبق سؤالات متداول NAR در مورد فرآیند ارزیابی املاک مسکونی، “مقررات به نمایندگان املاک یا سایر اشخاصی که به معاملات املاک و مستغلات علاقه مند هستند، اجازه می دهد تا با ارزیاب ارتباط برقرار کنند و اطلاعات ملکی اضافی ، از جمله یک کپی از قرارداد فروش را ارائه دهند.”

این نظر سنجی نشان می دهد که متخصصان املاک و مستغلاتی که با ارزیاب ها تعامل دارند، می گویند سعی می کنند که اطلاعات بیشتری را برای کمک به آنها در ارزیابی خود ارائه دهند. این متخصصان همچنین ممکن است با ارزیابی کننده در محل ملاقات کنند تا آنها بتوانند مقایسه هایی را انجام داده، لیستی از بهینه سازی های انجام شده در ملک یا اطلاعاتی در مورد چندین پیشنهاد ارائه کنند.

 

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: nar.realtor/magazine

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.