سه رویداد که خبر خوبی برای خریداران امروزی خانه در آمریکا است.

در حالی که نرخ بالای وام مسکن چالش هایی را برای استطاعت خرید و مقرون به صرفه بودن خرید خانه برای خریداران در سال جاری ایجاد می کند، برای افرادی که هنوز به دنبال خرید خانه هستند خبرهای خوبی وجود دارد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، سه موردی که امروز برای خریداران خانه خبر خوبی محسوب می شود را ذکر می کند.

با سرد شدن بازار مسکن در سال جاری، برخی از خریداران سرسخت خانه که با اوج آشفتگی در طول همه گیری مواجه بودند نیز سرد شده اند. در اینجا تنها چند رویداد وجود دارد که ممکن است امروز هنگام خرید خانه برای شما مفید باشد.

1- خانه های بیشتری برای انتخاب وجود دارد.

در طول همه گیری بیماری، عرضه مسکن به پایین ترین حد خود رسید و در همان زمان تقاضای خریداران خانه افزایش یافت. این وضع یافتن خانه را دشوار می کرد زیرا خانه به اندازه کافی برای پاسخگویی به تقاضای خریداران وجود نداشت. بر اساس ریسک محاسبه شده، عرضه مسکن برای فروش در هفته منتهی به بیست و هشتم اکتبر نسبت به هفته مشابه سال قبل 39.5 درصد افزایش داشته است.

اگرچه هنوز بازار یک بازار فروشندگان است و عرضه مسکن همچنان پایین تر از سطوح عادی می باشد، در طی جستجوی خود برای خرید خانه موارد بیشتری برای انتخاب دارید. این امر از دشواری یافتن خانه مورد نظر شما کمی می کاهد.

2- جنگ های مزایده ای کاهش یافته است.

یکی از مهم ترین داستان های املاک و مستغلات در دو سال گذشته، شدت و فراوانی جنگ های مزایده ای بود. اما امروز همه چیز فرق کرده است. با وجود گزینه های بیشتر، احتمالاً رقابت کمتری را از سوی سایر خریدارانی که به دنبال خانه هستند، خواهید دید. طبق گفته انجمن ملی مشاوران املاک (NAR)، میانگین تعداد پیشنهادات در مورد خانه هایی که اخیراً فروخته شده اند کاهش یافته است. در ماه سپتامبر امسال، میانگین 2.5 پیشنهاد در هر فروش بود. در مقابل، در ماه سپتامبر سال گذشته، میانگین 3.7 پیشنهاد در هر فروش بود.

اگر در دو سال گذشته سعی کردید خانه بخرید، احتمالاً جنون جنگ مزایده ای را از نزدیک تجربه کرده اید و ممکن است در این کار در مورد چندین خانه روی پیشنهاد دیگران پیشنهاد قیمت بالاتری داده باشید و از آنها پیشی گرفته باشید. اکنون فرصتی دارید که دوباره به بازار مسکن بازگردید و از جستجو برای خرید یک خانه با رقابت کمتر لذت ببرید.

3- قدرت مذاکره بیشتر.

و  وقتی رقابت کمتری دارید، قدرت مذاکره بیشتری نیز به عنوان خریدار خواهید داشت. در طول دو سال گذشته، خریداران بیشتری مایل بودند از مراحل مهم در فرآیند خرید خانه، مانند ارزیابی یا بازرسی خانه، صرف نظر کنند تا در جنگ مزایده ای پیروز شوند. اما آخرین داده های انجمن ملی مشاوران املاک (NAR)، نشان می دهد که درصد خریدارانی که از این موارد احتیاطی چشم پوشی می کنند، رو به کاهش است. این خبر خوبی برای شما به عنوان یک خریدار است. ارزیابی و بازرسی از خانه اطلاعات مهمی در مورد ارزش و وضعیت خانه ای که می خرید به شما می دهد. و اگر مورد یا عیبی در بازرسی از خانه مشخص شد، قدرت بیشتری برای مذاکره مجدد با فروشنده خانه دارید.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.