چرا کسانی که برای اولین بار خانه می خرند قربانیانی ایده آل برای کلاهبرداران هستند؟

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت nar.realtor/magazine، کلاهبرداری اینترنتی از خریداران خانه را مورد بررسی قرار می دهد.

خریداران جوانی که تجربه قبلی در بازار املاک و مستغلات ندارند، ممکن است نسبت به خطرات کلاهبرداری از طریق اینترنت ناآگاه باشند. به همین دلیل است که کلاهبرداران احتمالاً خریدارانی را هدف قرار می دهند که برای اولین بار خانه می خرند، این بدان معناست که باید بهترین شیوه های امنیت سایبری را تقویت نموده و راه هایی را برای خنثی کردن تهدیدات هک رایج با این مشتریان به اشتراک بگذارید. طبق نظر سنجی اخیر انجمن مالکیت زمین آمریکا (American Title Land Association)، حدود نیمی از نمایندگان مربوط به مالکیت و واریز پول و تسویه حساب، حداقل یک ایمیل تقلبی در ماه با دستورالعمل های جعلی یافت می کنند.

دایان توم (Diane Tomb)، مدیر عامل ALTA، که با مجله REALTOR در مورد تهدیدات فزاینده صحبت کرد، می گوید: نسل جدید خریداران و فروشندگان خانه باید یاد بگیرند که در برابر خطرات هوشیار باشند.

چه چیزی خریدارانی را که برای اولین بار در معرض کلاهبرداری قرار می گیرند آسیب پذیرتر می کند؟

توم اظهار می دارد: خریدارانی که برای اولین بار خانه می خرند و با تفاوت های ظریف فرآیند بسته شدن قرارداد خرید خانه آشنا نیستند، اغلب آسیب پذیرترین افراد در برابر کلاهبرداری هستند، زیرا نمی دانند به چه چیزی توجه کنند. با وجود این که بسیاری از آنها در زمینه ارتباطات دیجیتالی باهوش هستند، مجرمان سایبری در دهه گذشته پیچیده تر شده اند و مایلند هفته ها و یا حتی ماه ها برای حمله منتظر بمانند. این کلاهبرداران اغلب از ایمیل های جعلی، شماره تلفن یا وبسایت ها برای جعل هویت یک متخصص املاک و مستغلات استفاده می کنند.

چگونه یک طرح کلاهبرداری از طریق ایمیل یا شبکه های اجتماعی را توضیح می دهید؟

توم می گوید: کلاهبرداری از این طریق، که در آن خریداران خانه فریب داده می شوند تا پیش پرداخت یا هزینه های بستن قرارداد و تسویه حساب را به حساب سپرده ای که توسط مجرمان کنترل می شود واریز کنند، تا حد زیادی رایج ترین کلاهبرداری املاک و مستغلات است، که خریدارانی که برای اولین بار خانه می خرند را تحت تأثیر قرار می دهد. اغلب، مجرمان سایبری با یک تکنیک مهندسی اجتماعی رایج به نام “phishing” شروع می کنند. هکرها با فریب دادن خریداران خانه و ترغیب آنها برای وارد کردن اطلاعات خصوصی خود یا کلیک کردن بر روی یک لینک، اطلاعات ورود و رمز عبور خریداران خانه را سرقت می کنند. هنگامی که هکرها به یک حساب ایمیل دسترسی پیدا می کنند، پیام ها را بررسی می کنند تا ببینند که آیا شخص در حال خرید خانه است یا خیر. سپس آنها از اطلاعات دزدیده شده برای ایمیل کردن دستورالعمل های انتقال پول که به نظر می رسد از طرف یک متخصص املاک و مستغلات قابل اعتماد است استفاده می کنند.

متخصصان املاک و مستغلات برای محافظت از خریدارانی که برای اولین بار خانه می خرند چه کاری می توانند انجام دهند؟

توم پاسخ می دهد: ما از طریق تجربه می دانیم که افزایش آگاهی خریداران خانه و تلاش های آموزشی توسط متخصصان املاک و مستغلات منجر به قربانیان کمتری می شود. وکلای املاک و شرکت های مربوط به اسناد و قوانین مالکیت ملک باید به آموزش مشتریان خود در مورد این کلاهبرداری ها ادامه دهند، از جمله قراردادن هشدارهای خریداران خانه در وبسایت ها، ایمن کردن ارتباطات ایمیلی، و ارسال اعلان هایی به خریداران خانه و مشاوران املاک و اطلاع رسانی در مورد کلاهبرداری ها.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: nar.realtor/magazine

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.