چه چیزی در انتظار نرخ بهره وام و قیمت مسکن در آمریکا است؟

اکنون که پایان سال 2022 نزدیک است، ممکن است از خود بپرسید که در سال آینده در بازار مسکن چه اتفاقی می افتد و اگر به خرید خانه فکر می کنید این امر برای شما چه معنایی دارد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد پیش بینی نرخ بهره وام و قیمت مسکن در سال آینده در آمریکا، توضیحاتی را به شما همراهان گرامی ارائه می دهد.

در اینجا نگاهی به آخرین بینش تخصصی در مورد نرخ بهره وام مسکن و قیمت خانه می اندازیم تا بتوانید بهترین حرکت ممکن را انجام دهید.

نرخ بهره وام مسکن همچنان به تورم پاسخ خواهد داد.

بدون شک نرخ بهره وام مسکن امسال به دلیل واکنش بازار به تورم بالا سر به فلک کشیده است. افزایش هایی که شاهد آن بودیم سریع و چشمگیر بود و میانگین نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت حتی از 7 درصد در پایان ماه گذشته فراتر رفت. در واقع این اولین بار است که این نرخ در بیش از 20 سال به این حد صعود کرده است (به نمودار زیر توجه کنید):

شرکت فردی مک (Freddie Mac) در آخرین گزارش سه ماهه خود توضیح می دهد که افزایش نرخ بهره چقدر سریع بوده است:

تنها یک سال پیش میانگین نرخ بهره وام مسکن زیر 3 درصد بود. این بدان معناست که در حالی که نرخ بهره وام مسکن به اندازه دهه 80 بالا نیست، در سال گذشته بیش از دو برابر شده است. پیش از این نرخ بهره وام مسکن هرگز ظرف یک سال دو برابر نشده است.

از آنجا که در قلمرو بی سابقه ای هستیم، نمی توان با قطعیت گفت که نرخ بهره وام مسکن از اینجا به بعد به کجا می رود. پیش بینی آینده نرخ بهره وام مسکن به دور از یک علم دقیق است، اما کارشناسان با یکدیگر موافق هستند که با حرکت رو به جلو، نرخ بهره وام مسکن همچنان به تورم پاسخ می دهد. اگر تورم بالا بماند، احتمالاً نرخ بهره وام مسکن نیز بالا خواهد رفت.

تغییرات قیمت خانه بر اساس بازار متفاوت خواهد بود.

از آنجا که تقاضای خریداران برای خرید خانه در سال جاری در واکنش به نرخ بالای وام مسکن کاهش یافته است، قیمت مسکن در بسیاری از بازارها نیز تعدیل شده است. از نظر پیش بینی برای سال آینده، پیش بینی های کارشناسان متفاوت است. اجماع عمومی بر این است که افزایش قیمت مسکن بر اساس هر بازار محلی متفاوت خواهد بود، و تغییرات مهم تری در مناطقی که بازار گرمتری دارند رخ می دهد. همانطور که مارک فلمینگ (Mark Fleming)، اقتصاددان ارشد شرکت First American می گوید:

افزایش قیمت مسکن در تمامی 50 بازاری که ما دنبال می کنیم کند شده است، اما این کاهش به طور کلی در مناطقی که قوی ترین افزایش نرخ بهره وام مسکن را تجربه کرده اند، چشمگیرتر است.

اساساً برخی از مناطق ممکن است همچنان شاهد رشد خفیف قیمت باشند در حالی که برخی دیگر ممکن است شاهد کاهش خفیف قیمت مسکن باشند. همه چیز به عوامل دیگری در آن بازار محلی مانند تعادل بین عرضه و تقاضا بستگی دارد. شاید به همین دلیل است که کارشناسان در مورد آخرین پیش بینی های خود در سطح ملی اختلاف نظر دارند (به نمودار زیر توجه نمایید):

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.