نرخ بهره وام مسکن در حال کاهش است، این برای شما چه معنایی دارد؟

نرخ بهره وام مسکن در 12 ماه گذشته موضوع داغ بازار مسکن بوده است. در مقایسه با آغاز سال 2022، نرخ ها به طور چشمگیری افزایش یافته است. اکنون این نرخ در حال کاهش است و این به علت همه اتفاقاتی است که در اقتصاد می افتد.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، در مورد تأثیری که کاهش نرخ بهره وام مسکن بر قدرت خرید خریداران خانه می گذارد، به نکاتی اشاره می کند.

نادیا اوانجلو (Nadia Evangelou)، اقتصاددان ارشد و مدیر پیش بینی در انجمن ملی مشاوران املاک (NAR)، آن را به خوبی توضیح می دهد و می گوید:

نرخ بهره وام مسکن در این هفته حتی بیشتر کاهش یافت زیرا دو عامل اصلی تأثیر گذار بر بازار وام مسکن امروز مطلوب تر شده اند. در حالی که فدرال رزرو به افزایش کمتر نرخ بهره روی آورد، تورم همچنان کاهش یافت. در نتیجه، طبق اظهار شرکت فردی مک (Freddie Mac)، نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت از 6.33 درصد در هفته قبل به 6.31 درصد کاهش یافت.

بنابراین، این امر چه معنایی برای برنامه های شما جهت مالکیت خانه دارد؟ از آنجایی که نرخ بهره وام مسکن در نوسان است، با تأثیر گذاری بر هزینه خرید خانه، بر قدرت خرید شما تأثیر می گذارد. حتی یک افت کوچک در نرخ بهره می تواند به افزایش قدرت خرید شما کمک کند. در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است.

قیمت متوسط خانه طبق نظر انجمن ملی مشاوران املاک (NAR) مبلغ 379,100 دلار است. بنابراین، اجازه دهید فرض کنیم که می خواهید یک خانه 400,000 دلاری بخرید. اگر می خواهید خانه را با آن قیمت بخرید و بازپرداخت ماهانه خود را در حدود 2,500 تا 2,600 دلار یا کمتر نگه دارید، در اینجا نحوه تغییر قدرت خرید شما با بالا یا پایین رفتن نرخ بهره وام مسکن نشان داده شده است (به نمودار زیر توجه کنید): رنگ قرمز بازپرداخت های بالاتر از این آستانه و رنگ سبز نشان دهنده بازپرداخت در محدوده هدف شما است.

این نشان می دهد که حتی یک تغییر کوچک ربع واحدی در نرخ بهره وام مسکن می تواند بر بازپرداخت ماهانه وام مسکن شما تأثیر بگذارد. به همین دلیل مهم است که با یک متخصص املاک و مستغلات مورد اعتماد کار کنید که از آنچه کارشناسان برای نرخ بهره وام مسکن برای روزها، ماه ها و سال آینده پیش بینی می کنند، پیروی کند.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.