نرخ پایین بهره وام مسکن، خریداران خانه را به بازار بازمی گرداند.

با افزایش نرخ بهره وام مسکن در سال گذشته، فعالیت در بازار مسکن کاهش یافت. و در نتیجه، خانه ها پیشنهادات کمتری برای خرید دریافت کردند و مدت بیشتری در بازار ماندند. این بدان معنا بود که برخی از صاحبان خانه تصمیم گرفتند تا فروش خانه خود را متوقف کنند. با این حال، اکنون نرخ بهره وام مسکن شروع به کاهش کرده است و خریداران خانه شروع به ورود مجدد به بازار مسکن کرده اند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت keepingcurrentmatters، صحبت های چند تن از اقتصاددانان دست اندرکار در امر مسکن را برای شما همراهان گرامی بازگو می کند.

در واقع، آخرین داده های انجمن بانکداران وام مسکن (MBA) نشان می دهد که درخواست ها برای دریافت وام مسکن در هفته گذشته نسبت به هفته قبل 7 درصد افزایش یافته است.

بنابراین، اگر قصد فروش خانه خود را داشتید اما مطمئن نیستید که کسی برای خرید آن وجود دارد یا خیر، این تغییر در بازار می تواند شانس شما باشد. این چیزی است که کارشناسان در مورد بازگشت خریداران خانه به بازار مسکن با نزدیک شدن به فصل بهار می گویند.

مایک فراتانتونی (Mike Fratantoni)، معاون وزیر و اقتصاددان ارشد MBA می گوید:

نرخ بهره وام مسکن اکنون در پایین ترین سطح خود از سپتامبر 2022 است و حدود یک درصد کمتر از اوج نرخ بهره وام مسکن در پاییز گذشته است. با ورود به آغاز فصل خرید بهاره خانه، نرخ کمتر بهره وام مسکن و خانه های بیشتر در بازار به مقرون به صرفه بودن برای خریدارانی که برای اولین بار خانه می خرند کمک می کند.

لارنس یون (Lawrence Yun)، اقتصاددان ارشد در انجمن ملی مشاوران املاک (NAR) می گوید:

ماه های آینده باید شاهد بازگشت خریداران خانه به بازار باشند، زیرا به نظر می رسد نرخ بهره وام مسکن قبلاً به اوج خود رسیده و از اواسط ماه نوامبر کاهش یافته است.

توماس لایالویا (Thomas LaSalvia)، اقتصاددان ارشد Moody’s Analytics می گوید:

ما انتظار داریم که بازار کار قوی باقی بماند، دستمزدها همچنان به افزایش خود ادامه دهند، شاید نه با سرعتی که در دوران همه گیری بیماری داشتند، اما با کمی تثبیت نرخ بهره وام مسکن، فرصتی را برای مردم برای مالکیت خانه ایجاد می کند.

سام خاطر (Sam Khater)، اقتصاددان ارشد در Freddie Mac می گوید:

خریداران خانه منتظر کاهش قابل توجه نرخ بهره وام مسکن هستند، و هنگامی که این کار را انجام دهند، بازار کار قوی و جمعیتی وسیع از مستأجرین از بازار خرید مسکن حمایت می کنند.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: keepingcurrentmatters.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.