آیا تحرکات فدرال رزرو تأثیر منفی بر نرخ بهره وام مسکن دارد؟

نرخ بهره وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت تقریباً یک درصد کامل کمتر از اوج 7.08 درصدی خود در اواسط نوامبر است که به مقرون به صرفه بودن خرید خانه کمک می کند و میلیون ها خریدار بالقوه مسکن را برای ورود مجدد به بازار مسکن ترغیب می کند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت nar.realtor/magazine، در مورد تإثیر تصمیمات فدرال رزرو بر نرخ بهره وام مسکن به نکاتی اشاره می کند.

حتی زمانی که فدرال رزرو رأی داد تا نرخ پایه خود را تا یک چهارم واحد دیگر افزایش دهد، نرخ بهره وام مسکن به کاهش خود ادامه داد. نادیا اوانجلو (Nadia Evangelou)، اقتصاددان ارشد و مدیر تحقیقات املاک و مستغلات در انجمن ملی مشاوران املاک می گوید: بازار وام مسکن احتمالاً از قبل بر اساس آخرین نرخ فدرال رزرو قیمت گذاری شده است. علاوه بر این، با کاهش نرخ تورم، فدرال رزرو اشاره کرد که به دنبال افزایش کمتر نرخ بهره وام مسکن است. اوانجلو می گوید که این امر می تواند به این معنی باشد که نرخ بهره وام مسکن حتی کمتر تحت تأثیر افزایش های آتی نرخ فدرال رزرو قرار خواهد گرفت.

اوانجلو می گوید: “سرانجام برای بسیاری از آمریکایی ها نوری امید بخش در انتهای مسیر خانه دار شدنشان وجود دارد، زیرا اکنون آنها درآمد متوسطی بیش از درآمد مورد نیاز برای خرید یک خانه دارند. او اضافه می کند که با نرخ بهره زیر 6.1 درصد، بسیاری از آمریکایی ها سالانه حدود 5,000 دلار بیشتر از درآمد مورد نیاز برای خرید خانه درآمد دارند.”

طبق تحقیقات شرکت فردی مک (Freddie Mac)، کاهش یک درصدی نرخ بهره وام مسکن از ماه نوامبر تا کنون به سه میلیون خریدار خانه آماده برای دریافت وام مسکن بیشتر امکان می دهد تا وام 400,000 دلاری، یعنی میزان رقم متوسط قیمت خانه را بازپرداخت نمایند.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: nar.realtor/magazine

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.