9 روند طراحی خانه در تابستان امسال

دریابید که چه سبک خانه هایی، چه از نظر طراحی داخلی و چه از نظر طراحی داخلی افزایش چشمگیری در جستجوهای آنلاین دارند.

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت nar.realtor/magazine تعداد 9 روش طراحی خانه در تابستان امسال را شرح می دهد.

بر طبق نظر شرکت طراحی و دکوراسیون خانه Houzz U.S. در سال 2023، صاحبان خانه در تلاش هستند تا با انجام پروژه های بازسازی با هدف ایجاد مناطق زندگی جدید و در عین حال بازسازی ملک خود، متراژ فضای خود را به حداکثر برسانند. گزارش شرکت Houzz در مورد روندهای نوظهور در تابستان، آخرین بینش های جستجو از جانب صاحبان خانه و طراحان و پیمانکاران را برای شناسایی روندها و گرایش های برتر زیر تجزیه و تحلیل کرد.

  1. بازسازی زیرزمین.

جستجوهای آنلاین برای بازسازی یک زیرزمین در سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است زیرا بیشتر مالکان خانه به دنبال تبدیل فضاهای بزرگ و باز خود به یک اتاق خانوادگی یا تفریحی هستند. بر اساس این گزارش، زیرزمین ها برای ایجاد مکانی برای تماشای فیلم، بازی و ورزش در حال بازسازی هستند. این گزارش نشان می دهد که جستجوی عبارت “شبیه ساز گلف زیرزمینی” یکی از بزرگترین پیشرفت ها را در میان جستجوهای مربوط به ارتقاء خانه به ثبت رسانده است.

  1. استراحتگاه بر روی پشت بام.

صاحبان خانه های بیشتری به دنبال گسترش فضاهای خود هستند. شرکت Houzz دریافت که جستجوی عبارت “عرشه پشت بام” و “پاسیو روی پشت بام” به ترتیب 90 درصد و 40 درصد افزایش یافته است. این گزارش خاطر نشان می کند که این روند بیشتر در مناطق کلانشهری رخ می دهد که فضای بیرونی یک متاع با ارزش است.

  1. دسترسی به حمام.

صاحبخانه های بیشتری به بازسازی حمام های خود علاقه نشان می دهند که ویژگی های قابل دسترسی را در خود داشته باشند که به آنها امکان دهد حتی با افزایش سن صاحبان خانه آنها بیشتر در خانه های خود زندگی کنند. شرکت Houzz دریافت که جستجوی عبارت “حمام های مناسب با سن و سال” و “حمام های قابل دسترس برای افراد معلول” در مقایسه با سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

  1. آشپزخانه به سبک صنعتی.

تعداد بیشتری از صاحبان خانه تمایل به تبدیل آشپزخانه های بکر و یکدست خود با آشپزخانه ای کمی زمخت تر و ناهموارتر را نشان می دهند. آشپزخانه های صنعتی به ویژه برای ویژگی هایی مانند “نورپردازی مسیر آشپزخانه”، “شیرآلات کشویی آشپزخانه”، “صفحه ای از جنس استنلس استیل” و “دیوار آجری آشپزخانه” مورد توجه بیشتری قرار گرفته اند. محققان شرکت Houzz همچنین متوجه علاقه فزاینده ای به “صفحه های بتنی” و Bachsplash” های مسی آشپزخانه” شدند که در این سبک قرار می گیرند.

  1. آشپزخانه برای پذیرایی.

بیش از نیمی از صاحبان خانه های بازسازی شده مورد بررسی می گویند که آشپزخانه های خود را برای پذیرایی طراحی می کنند. این نظرسنجی می گوید که جستجوها در سال گذشته برای عبارات “open-concept kitchen to family (آشپزخانه باز رو به خانواده)” و “island cooktop and ranges” (آشپزخانه دارای میزی به نام جزیره که تجهیزات بر روی آن نصب است و اطراف میز باز است) افزایش یافته است. این ویژگی ها به میزبانان اجازه می دهد تا در حین تعامل با مهمانان خود، یک وعده غذایی را آماده کنند. همچنین جستجوها به صورت آنلاین برای یک “آشپزخانه روباز” دو برابر شده است، با فضایی که نه تنها می تواند وسایل آشپزخانه را کنار بگذارد، بلکه توستر، قهوه ساز و سایر لوازم کوچکتر را نیز پنهان کند.

  1. تقسیم بندی قسمت هایی از بخش.

طراحی آشپزخانه کاملاً باز رایج است، اما صاحبان خانه همچنان خواهان حفظ حریم خصوصی هستند. محققان شرکت Houzz شاهد افزایش علاقه به عناصر طراحی بودند که جداسازی موقتی مانند “تقسیم کننده اتاق نشیمن”، “صفحه شوجی” یا “دیوار پارتیشن” ایجاد می کنند.

  1. سقف های رنگ شده.

گزارش روند نشان می دهد که در سال گذشته جستجوهای آنلاین برای عبارت “سقف های براق”، “سقف های رنگ شده” و “سقف های مشکی” افزایش یافته است. به گزارش شرکت Houzz، عبارت “سقف های زبانه یا لبه دار” که تخته های چوبی هستند که کنار هم روی سقف قرار می گیرند نیز به میزان قابل توجهی افزایش یافته اند و این جستجوها در سال گذشته 73 درصد رشد کرده اند.

  1. یک احیای تاریخی.

عناصر معماری کلاسیک با عناصر معماری معاصر ترکیب می شوند. قابل توجه این که روند جستجو برای ویژگی هایی که معمولاً با سبک های استعماری و اسپانیایی مرتبط هستند، افزایش یافته است. برای مثال، صاحبان خانه ها به دنبال عناصر طراحی استعماری مانند “ایوان های جلویی”، “اتاق های نشیمن رسمی” و همچنین “نماهای خارجی استعماری اسپانیایی” هستند. این گزارش می گوید: “صاحبان خانه معماران و طراحان را استخدام می کنند تا به آنها کمک کنند تا به اصل و ریشه خانه هایشان احترام بگذارند، در عین این که این خانه ها را با نگاهی منسجم به روز می کنند.”

  1. تقویت سبک فضای باز.

صاحبان خانه ها از فضای بیرونی خود نهایت استفاده را می کنند و اجازه نمی دهند ابعاد و اندازه های محدود برنامه های آنها را کوچک کند. این گزارش خاطر نشان می کند که جستجو برای عبارت “استخر کوچک”، “استخر غوطه ور کوچک”، “خانه استخر کوچک”، و “ایده های ایوان دار کوچک” در سال گذشته افزایش یافته است. همچنین محققان گزارش می دهند که جستجو برای عبارت “آشپزخانه های کوچک در فضای باز” در سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

 

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: nar.realtor/magazine

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.