در لس آنجلس زندگی می کنم، کدام مورد برای من مناسب تر است، اجاره نشینی یا خرید خانه؟

قصد خرید یا فروش خانه در آمریکا را دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

طبق گزارش تحلیلگر Attom، اجاره کردن مسکن در 60 درصد از شهرهای سراسر آمریکا، از جمله لس آنجلس، به صرفه تر از خرید آن است.

اما برای نتیجه گیری عجله نکنید!!!

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت la.curbed در مورد تصمیم اجاره در برابر خرید برای شما توضیح می دهد.

طبق نتیجه گیری گزارش Attom، میانه قیمت یک منزل 3 خوابه در شهر لس آنجلس 630,000 دلار است. اگر فرض کنیم که باید 3.5 درصد به عنوان پیش پرداخت داده شود، اقساط ماهانه آن، بعلاوه نرخهای بهره کنونی (ژانویه 2019)، 3,062 دلار خواهد بود. این قیمت حتی شامل مالیات بر املاک و بیمه وام هم نمی­ شود. باید توجه داشت که خود این موارد می­ توانند پرداختهای ماهانه را بسیار افزایش دهند. حال آنکه طبق این گزارش، اجاره بهای ماهانه یک منزل 3 خوابه معمولی در لس آنجلس، حدود  2,593 دلار است.

بنابراین، اجاره کردن یک منزل 3 خوابه برای افرادی با میانه درآمد خانوار 61,000 دلار، به معنی هرینه کردن 50.8 درصدی درآمد خانواده است. این در حالیست که مطابق محاسبات Attom، خریداران با درآمد میانه برای خرید یک خانه با قیمت متوسط باید 86.3 درصد از درآمد خود را صرف پرداخت وام کنند!

 اما برای نتیجه گیری عجله نکنید!!!

نکته بسیار مهمی که در گزارش Attom به آن اشاره نشده, میزان سهم سرمایه گذاری در ملک خریداری شده (equity gained through homeownership) می باشد که شما فقط در صورت خرید خانه کسب خواهید کرد. شما در صورت پرداخت اجاره بها, هیچگونه سهمی در ملکی که در آن زندگی می کنید بدست نخواهید آورد; حتی اگر تمام عمر ساکن آن خانه باشید!
با وجود تمام هزینه هایی که یک صاحب خانه باید پرداخت کند، سهم بزرگی از قیمت فروش نهایی خانه خود را کسب می­کند. در صورتی که مستأجران در هنگام پرداخت اجاره بها، فقط سکونت خود را برای یک ماه دیگر تمدید می­ کنند.

 

 

 

در نهایت حسابگر اجاره در برابر خرید Zillow، برای لس آنجلس, نشان می ­دهد که تنها اگر قصد سکونت 4 و یا بیش از 4 ساله در خانه خریداری شده خود را دارید، خرید خانه مقرون بصرف تر از اجاره نشینی ست.

شما می توانید با استفاده از این ابزار در سایت Zillow، با توجه به شرایط خاص خود و بازار، تصمیم مهم اجاره در برابر خرید را ارزیابی کنید.

قصد خرید یا فروش خانه در آمریکا را دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

 

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع:Attomdata.com and la.curbed.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا