“بازار فروشنده” در مورد مسکن به چه معناست؟

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت Investopedia، درمورد اصطلاح “بازار فروشنده” که معمولا برای بازار املاک بکار می رود توضیحاتی را ارائه می دهد.

بازار فروشنده چیست؟

هنگامی که در یک بازار عرضه کالا کم و تقاضا برای آن زیاد باشد، قدرت قیمت گذاری کالا به دست فروشنده خواهد افتاد. چنین بازاری را اصطلاحاً بازار فروشنده می نامند.

.

 شکستن روند بازار فروشنده

اصطلاح “بازار فروشنده” اغلب در بازار ملک شنیده می‌شود و نشان دهنده‌ کمبود املاک در برابر تقاضای زیاد برای آن است. در شهری با امکانات خوب و فهرست موجودی محدود خانه، فروشندة خانه، کنترل بسیاری روی تعیین قیمت خانه دارد. و می تواند پیشنهادات بسیاری را از طرف متقاضیان خانه دریافت نموده و درخواست مبالغ بیشتر از حد معمول برای خانه خود به متقاضیان بدهد. در مقابل، شرایط “بازار خریدار” برعکس این است، و به علت عرضه بیش از تقاضا، قدرت تعیین قیمت در دست خریدار است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان

.

 

فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: investopedia.com

ثبت رایگان آگهی (همخانه و اجاره)   فیسبوک ما  به تلگرام ما بپیوندید
مطالب ارائه شده در این سایت توصیه ای جهت خرید، فروش و یا سرمایه گذاری نمی باشد. اطلاعات همانگونه که هستند و با ذکر منبع منتشر می شوند. بهتراست با وکیل و یا مشاور خبره مشورت کنید. مسولیت لینکها و محتوای سایتهای معرفی شده بر عهده "مسکن ایرانیان آمریکا" نمی باشد.
مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن