“بازار خریدار” در مورد مسکن به چه معناست؟

 

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت  Investopedia در مورد اصطلاح “بازار خرید” که معمولا برای توصیف بازار مسکن بکار می رود را توضیح می دهد.

بازار خریدار چیست؟

هر نوع بازاری که در آن میزان عرضه محصولات بیش از متقاضیان آن باشد، قدرت تعیین قیمت محصول به دست خریدار خواهد افتاد.  به چنین بازاری اصطلاحاً “بازار خریدار” می گویند. این اصطلاح بیشتر برای توصیف بازار مسکن بکار می رود.

سقوط ناگهانی بازار خریدار

بر طبق قانون عرضه و تقاضا، افزایش عرضه در حین تقاضای ثابت، موجب کاهش قیمت می گردد. در حالی که افزایش تقاضا در حین عرضه ثابت، تاثیر صعودی بر قیمت دارد. هنگامی که میزان عرضه کاهش/افزایش یابد ولی میزان تقاضا ثابت بماند، یا میزان تقاضا کاهش/افزایش یابد اما میزان عرضه بدون تغییر باشد، و  همچنین زمانی که عرضه و تقاضا در جهت مخالف یکدیگر حرکت کنند، بازار از بازارخریدار به بازار فروشنده، و بالعکس تغییر می یابد.

ویژگی های بازار خریدار در حوزه مسکن

در بازار خریدار، خانه ها معمولا کمتر و دیرتر به فروش می روند. رقابت در بازار بین فروشندگان است، و اغلب سعی می کنند تا خریداران را ترغیب کنند روی ملک آنها قیمت بگذارند.

در مقابل، از ویژگی های بازار فروشنده می توان به قیمت های بالاتر و زمان فروش کمتر اشاره کرد. در بازار فروشنده خریداران بخاطر عرضه محدود خانه ها، با یکدیگر رقابت می کنند. جنگ مزایده ای اغلب در بازار فروشنده منجر به فروش خانه ها با قیمتی بیش از قیمت واقعی آنها می شود.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان

فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: investopedia.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا