آیا قانونی شدن ماریجوانا بر ارزش خانه ها در یک ایالت و شهر تاثیر می گذارد؟

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ماریجوانا برای چندین سال در بسیاری از ایالت ها قانونی بوده است و داده های اولیه تقریبا به طور یکسان تشویق کننده است، مخصوصا برای صاحب خانه ها. بیایید نگاهی به برخی از ارقام جدید ترین تحقیق Clever داشته باشیم.

مسکن  آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت massrealestatenews، مقاله زیر را به شما تقدیم می کند.

  • تاثیر قانونی شدن ماریجوانا بر ارزش خانه ها در مدت زمان کوتاه

اول خبر خوب: صاحبان خانه در ماساچوست به دلیل قانونی شدن ماریجوانا، شاهد جهشی در قیمت خانه های خود بوده اند. یک بررسی از داده ها نشان می دهد که ارزش خانه ها بلافاصله پس از اینکه یک ایالت ماریجوانا را قانونی می کند، حتی قبل از اینکه خرده فروشی ها شروع به کار کنند، افزایش می یابد.

از سال 2017 تا سال 2019، شهرهایی که استفاده تفریحی ماریجوانا را قانونی کرده بودند، ارزش خانه ها 6377 دلار بیشتر از شهرهایی بود که ماریجوانا غیرقانونی بود. بنابراین در آن دوره بین سال 2016، زمانی که ماریجوانا رسما در ماساچوست قانونی شد، تا سال 2018، زمانی که مغازه های توزیع ماریجوانا در نهایت باز شد، قیمت خانه ها در حال افزایش بود.

پس از باز شدن مغازه های توزیع ماریجوانا چه اتفاقی افتاد؟

از سال 2014 تا سال 2019، شهرهایی که دارای خرده فروشی های ماریجوانا بودند، قیمت مسکن 22،888 دلار بیشتر از شهرهایی بود که ماریجوانا غیرقانونی بود. یک تحلیل بیشتر توسط موسسه راستگرای کاتو، این یافته ها را تایید و مشخص کرد. بر طبق خلاصه تحقیقات آنها، خانه هایی که در فاصله 0. 1 مایل از خرده فروشی ماری جوانا قرار دارند، در مقایسه با خانه هایی با فاصله کمتر از آن، حتی در مقایسه با ویژگی های محله و ویژگی های املاک، افزایش ارزش 8.4 درصدی داشته اند.

هنگامی که خانه ها با فاصله کمی بیشتر (فاصله ای 0.1 و 0.25 مایل) از مغازه توزیع ماری جوانا قرار گرفتند، این اثر ناپدید شد؛ به این معناست که به معنای واقعی کلمه، فاصله اندکی از این فروشگاه ها باعث افزایش قیمت می شود.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

  • دو مورد تحقیقاتی

بیایید به دو نمونه خاص نگاهی کنیم. اولین خرده فروشی ماریجوانا در کلرادو در ابتدای سال 2014 افتتاح شد؛ دنور به تنهایی دارای بیش از 180 مغازه توزیع ماریجوانا است، بیشتر از هر شهر دیگر در کلرادو، و بازار مسکن آن از سال 2012  با افزایش سرسام آور 67.8٪  دارای صعود بوده است. حتی در خارج از دنور، شهرهای کلرادو با خرده فروشی ها، شاهد افزایش قیمت خانه بوده اند که به مراتب بالاتر از میانگین ملی است.

در همان دوره پنج ساله، قیمت خانه ها در واشنگتن، یکی دیگر از قبول کننده های قانونی شدن ماریجوانا، 57٪ افزایش یافت. (در آن دوره، واشنگتن و کلرادو در میان پنج بازار داغ مسکن در این کشور بودند که عمدتا به دلیل قانونی بودن ماری جوانا بود. جالب توجه است که داغترین بازار مسکن در طول این مدت نوادا بود، که نشان می دهد سریع ترین راه برای افزایش قیمت مسکن قانونی کردن ماریجوانا است).

نگرانی ها در مورد قانونی شدن ماریجوانا که باعث افزایش جرم و جنایت می شود، بیش از انتظار است. در حالی که افزایش جرم در واشنگتن و کلرادو برابر با افزایش جرم و جنایت ملی است. مهمتر از همه، میزان کلی جرم و جنایت در این ایالت ها هنوز پایین تر از حد متوسط ​​است. با این حال، روند بلند مدت ممکن است نگرانی ها را نشان دهد، بنابراین این یک منطقه است که ممکن است مستلزم بررسی دقیق باشد.

داده ها همچنین نشان می دهند که تنها قانونی شدن کامل ماریجوانا است که بر قیمت خانه تأثیر می گذارد. در شهرهایی که فقط ماریجوانای پزشکی قانونی است، قیمت خانه به اندازه شهرهایی که ماریجوانا در آن غیرقانونی بود، افزایش یافت.

  • علل و اثرات

بنابراین ما می دانیم که قانونی کردن ماریجوانا تأثیر مثبتی بر قیمت مسکن دارد. اما چرا؟ احتمالا خیلی زود است که اظهار نظر قطعی کنیم، اما مطمئنا می توانیم تئوری بافی کنیم.

یکی از دلایل آشکار می تواند ناشی از هجوم کارگران جدید باشد. قانونی کردن ماریجوانا در کلرادو بیش از 18،000 شغل جدید ایجاد کرده است و این کارگران باید در جایی زندگی کنند. ماریجوانا کسب و کار پر سود و پول سازی است، بنابراین این گزینه به وجود می آید که هجوم کارگران توانگر منجر به افزایش ارزش خانه ها می شود. فقط در طول چند دهه گذشته، به قیمت مسکن در دره سیلیکون نگاهی بیاندازید. (مکان دیگری، به طور تصادفی، که در اولین موج قانونی کردن ماریجوانا بود).

و پس از آن اثر کلی مواد غذایی وجود دارد. مردم برای زندگی در مناطق با امکانات بهتر پول بیشتری پرداخت می کنند؛ به همین دلیل نرخ اجاره در نزدیکی یک پارک یا اسکله بیشتر از اجاره در نزدیکی یک فرودگاه یا محل دفن زباله است. یکی از نمونه های بسیار جالبی که اخیرا در مورد این اثر بدان پرداخته شده است این است که چگونه مسکن در نزدیکی یک سوپرمارکت کامل مواد غذایی، افزایش قیمت خیره کننده ای را تجربه کرده است. برای مثال، خانه هایی با کد پستی مشابه یک فروشگاه کامل در مرکز شهر دیترویت از 19،000 دلار در سال 2009 به 80،000 دلار در سال 2015 افزایش یافته است.

این ارقام اولیه ممکن است فقط نشان دهنده این امر باشد که مستاجران و خریداران خانه نزدیکی به مغازه توزیع ماریجوانا را به عنوان یک ویژگی در نظر می گیرند، که مایل به پرداخت بهایی بیشتر برای آن هستند. اگر این اثر وجود داشته باشد، و مغازه توزیع ماریجوانا از لحاظ رشد اقتصادی مانند یک فروشگاه مواد غذایی باشند، اثرات مثبت آن باعث افزایش قیمت خانه ها می شود. پس از همه، باز کردن یک فروشگاه مواد غذایی که به عنوان تمبر تایید برای یک محله دیده می شود و باعث هجوم سیل سرمایه گذاران و خریداران خانه می شود؛ آیا می تواند اثر مشابه تصاحبی برای مغازه توزیع ماریجوانا را به خوبی پشت سر بگذارد؟

البته، منتقدان نظریه کل مواد غذایی اشاره می کنند، که سوپرمارکت می تواند به سادگی مکان های جدیدی را در مناطقی انتخاب کند که مناسب رشد هستند و همین نظریه نیز می تواند به لحاظ نظری برای مغازه توزیع ماریجوانا قابل اجرا باشد. پس از همه این موارد، مغازه توزیع ماریجوانا و فروشگاه مواد غذایی هر دو برای جمعیت جوان جذاب هستند که نشان دهنده مدرن سازی قریب الوقوع است.

  • نتیجه نهایی

اما آیا واقعا مهم است که مرغ یا تخم مرغ، کدام یک برای اولین بار آمدند؟ اعداد یکنواخت هستند ارزش های خانه در ایالاتی افزایش می یابد که ماریجوانا قانونی است و حتی مکان های نزدیک به فروشگاه های ماریجوانا گران تر هستند.

صاحبان خانه ماساچوست باید در مورد قانونی شدن ماریجوانا خوشحال باشند و حتی می توانند اقدام به خرید در مکان هایی کنند که مغازه توزیع ماریجوانا در آن ها باز می شوند.

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: massrealestatenews.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.