کدام یک بهتر است: فروختن خانه یا اجاره دادن آن؟

اگر شما در حال برنامه ریزی برای نقل مکان از منزل خود هستید، به نظر می رسد که فکر کردن در مورد فروش خانه قدیمی و خرید یک خانه جدید، یک فکر نسبتاً طبیعی است.

اما این تنها گزینه موجود برای شما نیست. شما ممکن است اجاره دادن خانه قدیمی خود و خرید یک خانه جدید را نیز مد نظر قرار دهید، بنابراین شما می توانید در نهایت دو باب منزل داشته باشید.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در massrealestatenews، بهترین انتخاب را به شما معرفی می کند:

.

این امکان برای تعداد بسیاری از افراد، حتی بیشتر از آنچه شما فکر می کنید وجود دارد. حتی اگر شما همچنان یک وام بزرگ روی منزل قدیمی خود دارید، این کار هنوز هم تا زمانی می تواند ارزشمند باشد که بتوانید هزینه های خود را به میزان نسبتاً پایینی حفظ کنید.

در حالی که سازمان های بسیار زیادی وجود دارند که می توانند به شما در اجاره گذاردن یک ملک کمک کنند، شما نیز می توانید این کار را انجام دهید و هزینه نسبتاً بالایی را در این مورد صرفه جویی کنید. در این مورد تنها مطمئن شوید که یک قرارداد اجاره نامه عالی تهیه نموده اید که تمام موارد مورد نیاز را در بر می گیرد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

.

 

همچنین، ممکن است متوجه شوید که هزینه های دیگر به اندازه ای بالا نیستند که از آنها وحشت داشته باشید، اما قطعاً این عاقلانه ترین روش است که قبل از اینکه تصمیم بگیرید منزل خود را اجاره بدهید و یا بفروشید، کلیه جزئیات موجود در این مورد را با دقت مطالعه نمایید.

  • سه دلیل برای اینکه فروش منزل (و نه اجاره دادن آن) ممکن است بهترین گزینه باشد

اگر به جای اجاره دادن منزل خود، تمایل به فروش آن دارید، قطعاً  مزایایی در این مورد وجود دارد که به شرح زیر است:

1- فروش خانه خیلی کار وقت گیری نیست

برای فروش خانه کافیست خودتان یا مشاور املاکتان یک آگهی تهیه کنید و منتظر بمانید. برای اجاره دادن خانه باید کارهای بیشتری بکنید و آمادگی های بیشتری لازم دارد. با فروش خانه نیز لازم نیست هزینه 2 وام مسکن مختلف را بپردازید و نیازی به پرداخت مالیات بر درآمد ندارید.

2- شما یک پیش پرداخت بزرگ برای تهیه خانه بعدی خود خواهید داشت

اگرچه این موضوع به میزان بسیار اندکی به شرایط شما بستگی دارد. اینکه تا چه میزان شما برای وام مسکن پیش پرداخت تهیه نموده اید، فروش خانه شما تقریباً همیشه باعث می شود که یک مبلغ قابل توجهی را به عنوان پیش پرداخت برای خرید منزل جدید خود تهیه نمایید.

بنابراین، انجام این کار شما را در یک موقعیت قوی تری قرار خواهد داد. گرفتن یک وام مسکن بسیار بزرگ برای خرید خانه جدید به این معنی است که شما در طول زمان باید مبلغ  بسیار بیشتری را بپردازید، مگر اینکه در حال حاضر یک مبلغ قابل توجه برای انجام پیش پرداخت وام در بانک داشته باشید، که این امر می تواند دلیل قابل توجهی برای فروش به جای اجاره دادن خانه شما باشد.

3- شما می توانید از یک بازار نزولی مسکن خارج شوید

اگر قیمت خانه در منطقه شما در حال کاهش باشد، یا اگر مدت ها بازار مسکن یکنواخت بوده است، و شما نگران هستید که قیمت خانه ها کاهش پیدا کند، فروش منزل، بیشتر قابل درک است. در صورتی که منزل خود را بفروشید، با منزلی مواجه نخواهید شد که به سرعت در حال از دست دادن ارزش خود است.

هیچکس نمی تواند آینده را پیش بینی کند. اما اگر معمولاً به طور کلی مخالف ریسک نمودن هستید، و اگر دلیلی دارید که این مورد را باور کنید که قیمت خانه ها بالا نخواهند رفت و یا تنها در بهترین حالت می تواند تا حداقل میزان مورد انتظار افزایش یابد، آنگاه ممکن است ترجیح دهید که خانه خود را بفروشید تا از بازار مسکن خارج شوید.

  • سه دلیل برای این که ممکن است اجاره دادن خانه (و نه فروش خانه) بهترین حالت ممکن باشد

اگر قصد دارید که خانه قدیمی خود را اجاره بدهید و آن را نفروشید، مزایای متعددی در این مورد وجود دارد که به شرح زیر می باشند:

1- شما می توانید سود خوبی از بازار مسکن بدست بیاورید

تا زمانی که درآمد شما از اجاره ملک قدیمیتان بیش از مبلغ وام مسکن به همراه تمام هزینه ها، مالیات ها و موارد دیگری مانند آن باشد،  شما از هر ماه اجاره دادن منزل خود منفعت خواهید داشت. این مبلغ ممکن است فوق العاده بالا نباشد، اما بیشتر یک درآمد از راه غیر فعال است (بویژه اگر شما یک آژانس املاک را استخدام کنید که ملک شما را اجاره بدهد).

با این وجود، این موضوع مهم است که در مورد کلیه هزینه های مربوط به اجاره خانه، از انجام تعمیرات تا اصلاحات در خانه برای حفظ مبلغ مالیات خود فکر کنید. همچنین، هر گز اینگونه فرض نکنید که شما می توانید در تمام ایام سال مستأجر داشته باشید. احتمالاً یک فاصله زمانی در بین تعویض دو مستأجر منزل خالی خواهد بود.

2- شما در آینده می توانید به خانه قدیمی خود نقل مکان کنید

فرض کنیم که شما برای اشتغال به یک کار جدید به یک شهر جدید و دور از خانواده و دوستان خود نقل مکان کنید. اگر تصمیم بگیرید که به شهر خود برگردید (یا اگر یک قرارداد موقت مربوط به شما به پایان برسد)، شما می توانید مجدداً به خانه قدیمی خود نقل مکان کنید. بدیهی است که شما در منزل خود مستاجر خواهید داشت، بنابراین باید برای تخلیه منزل به صورت مناسبی به آنها اطلاع بدهید (و همچنین ممکن است یک حداقل مدت زمانی، به عنوان مثال، شش ماه یا یک سال را که حق دارند در منزل شما اقامت داشته باشند، به آنها مهلت بدهید).

3- شما می توانید از افزایش قیمت ملک بهره مند شوید

اگر پیشرفت قیمت ها در بازار املاک ادامه پیدا کند، به ارزش خانه قدیمی شما نیز به طور مداوم افزوده خواهد شد. این موضوع به این معنی است که تا زمانی که مبلغ اجاره بیش از مبلغ وام مسکن باشد، نه تنها درآمد اندکی به صورت ماهیانه از منزل خود بدست خواهید آورد، بلکه به ارزش هر دو منزل شما (خانه قدیمی و خانه جدید شما) افزوده خواهد شد که این موضوع نیز ارزش افزوده ای را برای شما به همراه خواهد داشت.

حتی اگر قصد دارید خانه قدیمی خود را اجاره بدهید و یک خانه جدید برای خودتان کرایه کنید، این امر زمانی می تواند مفید باشد که قصد دارید منزل دیگری را در جایی با قیمت های اجاره پایین تر نسبت به منزل اصلی خود کرایه کنید. با این حال، در نظر داشته باشید که ممکن است هنگام فروش منزل خود نیاز به پرداخت مالیات بر درآمد سرمایه داشته باشید.

در نهایت، این موضوع به شما مربوط می شود که آیا می خواهید خانه خود را بفروشید یا آن را اجاره بدهید.

فروش منزل، یک “انتخاب پیش فرض” برای اکثر مردم است. دلیل این پیش فرض این است که شما مجبور نیستید دو وام  (یک وام مسکن در مورد خانه قدیمی به اضافه پرداخت در مورد اجاره منزل جدید) را حفظ کنید، و شما زحمت کل کل زدن با مستاجر را متحمل شوید.

با این حال، اجاره دادن منزل یک درآمد ماهیانه را برای شما فراهم می کند و در صورت افزایش قیمت ملک، به طور بالقوه هنگامی که در نهایت منزل خود را به فروش می رسانید، یک مبلغ قابل توجهی را به شما ارائه می نماید.

این موضوع را به خاطر داشته باشید که اگر بخواهید منزل خود را بفروشید و یا اجاره بدهید، ممکن است هنوز  برخی از کارها را برای انجام پیش روی خود داشته باشید. با این حال در صورت انجام هر یک از این دو روش،  لازم است مطمئن شوید که خانه شما از نظر تعمیرات در وضعیت خوبی است. در غیر این صورت، شما در هنگام فروش منزل خود به قیمت دلخواه خود دست پیدا نمی کنید. اگر رنگ دیوارهای منزل شما ریخته باشد و  آشپزخانه یا حمام منزل شما از رده خارج باشد، مستأجر خوبی پیدا نخواهید کرد!

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: massrealestatenews.com

ثبت رایگان آگهی (همخانه و اجاره)   فیسبوک ما  به تلگرام ما بپیوندید
مطالب ارائه شده در این سایت توصیه ای جهت خرید، فروش و یا سرمایه گذاری نمی باشد. اطلاعات همانگونه که هستند و با ذکر منبع منتشر می شوند. بهتراست با وکیل و یا مشاور خبره مشورت کنید. مسولیت لینکها و محتوای سایتهای معرفی شده بر عهده "مسکن ایرانیان آمریکا" نمی باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن