9 ایده طراحی داخلی برای یک خانه کوچک

حتی یک خانه کوچک را نیز می توان با چیدمان درست و بکار بردن سلیقه به یک خانه زیبا و لوکس بدیل نمود. برای این منظور باید گزینه های ممکن و موجود را پیدا کرده و از بین آنها بهترین موارد را انتخاب نمایید.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت luxurysocalrealty ، نکاتی را برای دستیابی به این منظور برای شما توضیح می دهد.

 

1. همیشه خانه را تمیز و مرتب نگه دارید

سعی کنید در یک خانه کوچک از تجمع اسباب و لوازم تا حد ممکن پرهیز نموده و از ایجاد شلوغی در خانه جلوگیری نمایید. اگر وسایل بلا استفاده ای دارید که بیش از یک سال است که از آنها استفاده نکرده اید می توانید آنها را به عنوان وسایل دست دوم به فروش برسانید. و یا آنها را به نیازمندان هدیه کنید. این کار به باز شدن فضای خانه کمک کرده و باعث می شود که فضای داخلی خانه بزرگتر بنظر برسد، آنگاه می توانید برای اجرای ایده های خلاقانه دست بکار شوید.

2. جزییات معماری اضافه کنید

از آنجا که نمای بیرونی خانه اولین جایی است که در معرض دید قرار می گیرد و تأثیر زیادی بر ذهن می گذارد، بهتر است یک سری جزئیات معماری مانند زیباتر کردن نمای ساختمان، اضافه کردن سقف تزئینی و پنجره سقفی را در نظر بگیرید و اضافه کنید. با این کار خانه کوچک بنظر نمی رسد.

3. داخل و خارج خانه باید بهترین ارتباط ممکن را داشته باشند

با توجه به محدودیت های مساحت داخلی در خانه های کوچک، باید از فضای بیرونی بهترین استفاده را برد و به نحو احسن با فضای داخلی مرتبط کرد. استفاده از درهای کشویی شیشه ای بین اتاق نشیمن و حیاط خلوت، موجب بزرگتر بنظر رسیدن اتاق نشیمن می شود.

همچنین میتوانید در تابستان با استفاده از صندلی های تاشو و یک میز کوچک، و یا حتی ایجاد یک آشپزخانه کوچک و یک مینی بار، از حیاط خلوت به عنوان یک اتاق اضافی استفاده نمایید. این کار حال و هوای خاصی به خانه می بخشد و ظاهر خانه را لوکس و شیک جلوه می دهد.

4. رنگ بندی صحیح را انتخاب کنید

از آنجا که رنگ ها نقش بسیار مهمی در طراحی داخلی خانه دارند، در انتخاب رنگ برای فضای داخلی خانه گزینه های مختلفی را مورد بررسی قراردهید و به یک گزینه اکتفا نکنید. پیشنهاد می شود برای شروع از رنگ های خنثی مانند خاکستری روشن، بژ، زرد و سفید، و نعنایی شروع کنید. این رنگ ها به راحتی با وسایل رنگی خانه ست می شوند و جلوه روشنی به خانه می بخشند.

زندگی طولانی مدت در میان رنگ های تیره موجب بروز افسردگی می شود. از رنگ های ساده استفاده کنید و رنگ های تند را بصورت محدود بکار ببرید، با لوازم خانگی دارای رنگ های متفاوت خانه را طراحی کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

5. چیدمان لوازم خانه را بطور مطلوب و کارآمد انجام دهید

در خانه ها و آپارتمان های کوچک استفاده بهینه از فضا و صرفه جویی در آن بسیار اهمیت دارد. پس از گزینه های خلاقانه استفاده کنید. استفاده از چند کشو در پایین کابینت آشپزخانه برای ایجاد فضای بیشتر، نصب چند گیره بر روی در برای آویزان کردن حوله وپیش بند، نصب قفسه بر روی دیوار اتاقها همگی اقدامات هوشمندانه ای برای ایجاد فضای بیشتر هستند.

6. اتاق زیر شیروانی را به اتاق خواب تبدیل کنید

داشتن یک خانه کوچک با فضای کم، به معنای نداشتن اتاق خواب مناسب نیست. می توانی از اتاق زیر شیروانی به عنوان اتاق خواب استفاده نمایید و یک تخت خواب کشودار تهیه کرده و لباس های خود را در آن قرار دهید تا از فضا حداکثر استفاده را ببرید.

استفاده از نورپردازی مناسب در اتاق زیر شیروانی با قابلیت تنظیم نور و استفاده از قالیچه برای کف اتاق، آنرا بسیار شیک و زیبا خواهد کرد.

7. ساده زیست باشید

مناسب ترین استایل و دیزاین برای یک خانه کوچک ساده زیستی و پرهیز از افراط و شلوغی است. برای از بین بردن یکنواختی دیوارهای تک رنگ و ایجاد نقطه کانونی برای اتاق، بجای نصب وسایل جورواجور از یک قطعه هنری بزرگتر و وسایل بی رنگ استفاده کنید. این امر را برای کل وسایل خانه در نظر بگیرید.

دیزاین وسایل باید طوری باشد که جریان طبیعی طراحی را به هم نزند. برای به نمایش گذاشتن یک عکس بجای استفاده از قاب های گل گلی، یک قاب عکس چوبی بلوطی ساده زیباتر خواهد بود.

8. اجازه دهید نور خورشید وارد خانه شود

در صورتی که خانه دارای پنجره های بزرگی می باشد، آویزان کردن چند آینه روی دیوار یک حرکت هوشمندانه برای بزرگ نشان دادن خانه است. فقط کافیست آینه را آنطرف پنجره قرار دهید تا نور به طور مستقیم به کف خانه برسد. وسایل براق مانند آلومینیوم و استیل نیز همین کارایی را دارند و در واقع نور را منعکس کرده و تمام فضا را روشن می کنند. از بکار بردن پرده های ضخیم پرهیز نمایید. چون این پرده ها جلوی نور آفتاب را گرفته و موجب تاریکی خانه می شوند.

9. نیازهای خود را در نظر بگیرید

در هر صورت این شما هستید که باید در خانه کوچکتان زندگی کنید، پس بر اساس نیازهای خود خانه را دیزاین کنید. برای مثال، اگر فردی هستید که زیاد کار می کند، بخش ناهار خوری را حذف کنید و دفتر کار خود را وسیع تر نمایید. به این ترتیب، فضای کافی برای دیزاین دفتر کار با یک میز چوبی زیبا و صندلی چرمی راحت خواهید داشت. قراردادن چند گلدان گل در اتاق تاثیر مثبت بر بهره وری کار دارد.

همانطور که می بینید اگر بخواهید یک سری ریزه کاری لوکس به خانه اضافه کنید، دیگر اندازه خانه مهم نیست. فقط باید منطقی فکر کنید، روی ذخیره سازی کارآمد و موثر سرمایه گذاری کنید; مبلمان راحت بخرید و دست آخر دیگر وسایل مورد نیاز را تهیه کنید. البته حتما به یاد داشته باشید که همواره از وسایل منحصر به فرد استقبال می شود، پس حتما روحیه خلاقانه خود را به رخ بکشید و راه حل های غافل گیر کننده ای ارائه دهید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: luxurysocalrealty.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا