سوالات متداول در مورد وام مسکن در آمریکا

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

در زمینه خرید و دریافت وام مسکن سوالات بسیار مهمی وجود دارد که شما باید از وام دهنده بپرسید و به پاسخ آن ها برسید. این به شما کمک می کند تا قبل از هر گونه تصمیم گیری و اقدام به هر کاری، بهترین شرایط را برای این امر فراهم کنید.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای ازمقاله منتشر شده در وبسایت realtytimes،  چند نکته مهم را برای شما توضیح می دهد.

بهترین خریداران خانه، ابتدا تمامی شرایط خود را در نظر می گیرند و سپس با توجه به شرایط مالی خود به دنبال خانه مناسب برای خرید می روند. اولین گام برای خرید خانه، داشتن پشتیبانی مالی مناسب است. به همین دلیل ابتدا باید به دنبال یک وام دهنده مناسب باشید. با انجام تحقیقات بیشتر و بررسی های دقیق تر می توانید از نظر مالی در موقعیت بهتری قرار بگیرید.

.

آیا برای دریافت وام جهت خرید مسکن به امتیاز اعتباری خوبی نیاز دارم؟

امتیاز اعتباری بالاتر و بهتر به شما این امکان را می دهد که وامی با نرخ بهره کمتر و دارای مزایای بهتری را  دریافت کنید. بنابراین نیاز است که ابتدا به بررسی امتیاز اعتباری خود و آگاهی از آن بپردازید. برای این کار می توانید با موسسات بزرگ و معتبری همچون  equfax , Experian  تماس داشته باشید. برای مشاوره با متخصص کردیت بر روی این لینک کلیک کنید.

داشتن امتیاز اعتباری بالاتر موجب می شود که وام دهندگان شما را فرد مناسب تری برای دریافت وام مسکن در نظر گرفته و در اولویت قرار دهند. لذا قبل از اقدام به خرید خانه سعی کنید امتیاز اعتباری خود را بالا ببرید.

.

 

برای این کار باید چه میزان سپرده گذاری کنم؟

هرچند که میزان سپرده گذاری به میزان وام مسکن مد نظر شما بستگی دارد و با توجه به آن متغیر می باشد، اما بطور کلی شما باید سه درصد از مبلغ وام مورد نظر خود را تهیه و سپرده گذاری نمایید.  انواع مختلفی از وام ها وجود دارد که از جمله آنها می توان به وام USDA (ویژه زندگی در یک منطقه غیرشهری با درآمد خاص) و وام VA (مخصوص نظامیان و کسانی که در ارتش خدمت کرده اند)  اشاره کرد.

هنگامی که برای دریافت یک وام معمولی  کمتر از بیست درصد میزان وام را به عنوان پیش پرداخت  می پردازید، لازم است که بیمه وام خصوصی PMI تهیه نمایید. هرچه میزان پیش پرداخت شما بیشتر باشد، میزان هزینه و بهره وام شما کمتر است، و همواره بین آنها باید تعادل و هماهنگی برقرار باشد.

به یاد داشته باشید که ممکن است برای تعمیرات و تغییرات خانه نیاز به پول نقد داشته باشید. بنابراین ممکن است افزایش میزان سپرده گذاری به منظور کاهش نرخ بهره وام همیشه بهترین کار نباشد.

آیا شرایط پرداختی به مدت 15 الی 30 سال طول می کشد؟

دوره بازپرداخت اقساط وام یکی از نکات مهم برای خرید مسکن و دریافت وام مسکن می باشد، بدیهی است که وام مسکن با دوره بازپرداخت کوتاهتر دارای نرخ بهره بهتر و کمتری می باشد. شما می توانید اقساط را به صورت ماهانه و یا سالانه پرداخت کنید.

بازپرداخت اقساط بصورت یکبار در سال به شما این فرصت را می دهد تا در زمان هایی که پولی در دست دارید آن را برای وام کنار بگذارید. بهتر است حساب بانکی بازکنید و همواره در آن پس انداز کنید و پس از پرداخت اقساط از مابقی آن نیز می توانید استفاده کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

آیا میزان اقساط پرداختی من کم و زیاد خواهد شد؟

در صورتی که شما یک وام مسکن با نرخ متغیر دریافت کرده باشید، احتمالاً میزان باز پرداخت اقساط وام شما متغیر خواهد بود. و در صورتی که وامی با نرخ ثابت دریافت کرده باشید، میزان آن تغییری نخواهد کرد.

با این حال امکان اختصاص نرخ بهره کمتر به وام با بازپرداخت اقساط قابل تنظیم نسبت به وام با اقساط ثابت وجود دارد. همواره آماده مواجهه با هر اتفاقی در مورد وام باشید. داشتن پس اندازهای منظم می تواند از شما در برابر این بالا و پایین شدن ها حمایت نماید.

هیچ  کس نمی تواند کاملاً مطمئن باشد که در آینده کار خود را از دست نخواهد داد و روند بازپرداخت اقساط وام او قطع نخواهد شد. داشتن آمادگی برای مواجه شدن با چنین مشکلات مالی بخشی از برنامه ریزی مالی شما می باشد.

آیا باید نامه پیش تاییدیه برای دریافت وام بگیرم؟

هر خریدار خانه پیش از گشتن به دنبال خانه، باید برای دریافت نامه پیش تأییدیه وام مسکن اقدام نماید. اخذ نامه پیش تأییدیه یکی از ابزارهای بسیار ضروری برای دریافت وام مسکن می باشد. به این وسیله بانک یا وام دهنده اطمینان حاصل می کند که شما از نظر مالی واجد شرایط برای دریافت وام مسکن هستید یا خیر.

گرفتن نامه پیش تأییدیه موجب می شود تا در وقت و زمان خود صرفه جویی کنید. فروشندگان خانه ترجیح می دهند با کسانی وارد مذاکره شوند که از نظر مالی واجد شرایط خرید خانه آنها هستند. این بدان معناست که می توانید معامله بهتری را در مورد خانه مورد نظرتان خواهید داشت.

آیا به مستندات و مدارک احتیاج دارم؟

شما برای دریافت وام مسکن و تمامی تعاملات مالی خود نیاز به مدارک و مستندات در این زمینه دارید. ابتدا باید هویت خود را محرز نموده و منابع مالی شما مورد تأیید قرار گیرند. همچنین اطلاعات مالیاتی شما می بایست موجود و در دسترس باشد.

از آنجا که همه وام دهندگان مدارک و مستندات یکسانی را درخواست نمی کنند، اگر بدانید که قصد گرفتن وام از کدام وام دهندگان را دارید، می توانید مدارک مورد نیاز آنان را تهیه نمایید. بسته به نوع وامی که می خواهید دریافت کنید، مستندات مورد نیاز متفاوت هستند.

توصیه های نهایی

دریافت وام مسکن اغلب کار دشوار و سختی به نظر می رسد. پس بهتر است قبل از اقدام و تصمیم به خرید خانه ابتدا به دنبال دریافت نامه پیش تاییدیه وام مسکن خود بروید.

شما در این مسیر درمی یابید که آمادگی شما، از فشار و استرس شما کاسته و در وقت و زمان شما صرفه جویی خواهد کرد. بنابراین با داشتن یک برنامه ریزی مالی خوب، بهترین شرایط را برای گرفتن پیش تاییدیه جهت دریافت وام و خرید مسکن مهیا کنید.

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: realtytimes.com

ثبت رایگان آگهی (همخانه و اجاره)   فیسبوک ما  به تلگرام ما بپیوندید
مطالب ارائه شده در این سایت توصیه ای جهت خرید، فروش و یا سرمایه گذاری نمی باشد. اطلاعات همانگونه که هستند و با ذکر منبع منتشر می شوند. بهتراست با وکیل و یا مشاور خبره مشورت کنید. مسولیت لینکها و محتوای سایتهای معرفی شده بر عهده "مسکن ایرانیان آمریکا" نمی باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن