سوالات متداول در مورد وام مسکن در آمریکا

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

در زمینه خرید و دریافت وام مسکن سوالات بسیار مهمی وجود دارد که شما باید از وام دهنده بپرسید و به پاسخ آن ها برسید. این به شما کمک می کند تا قبل از هر گونه تصمیم گیری و اقدام به هر کاری، بهترین شرایط را برای این امر فراهم کنید.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای ازمقاله منتشر شده در وبسایت realtytimes،  چند نکته مهم را برای شما توضیح می دهد.

خریداران خانه باید در ابتدا تمامی شرایط خود را در نظر بگیرند و سپس با توجه به شرایط مالی خود به دنبال خانه مناسب برای خرید بروند. اولین گام برای خرید خانه، داشتن پشتیبانی مالی مناسب است. به همین دلیل ابتدا باید با وام دهنده خود مشورت کنید. در زیر به سوالات مهمی اشاره می کنیم که شما باید از وام دهنده خود بپرسید و به پاسخ آن ها برسید.

آیا برای دریافت وام مسکن به کردیت اسکور خوبی نیاز دارم؟

کردیت اسکور بالاتر و بهتر به شما این امکان را می دهد که وامی با نرخ بهره کمتر و دارای مزایای بهتری را دریافت کنید. بنابراین نیاز است که ابتدا به بررسی کردیت اسکور خود بپردازید. برای این کار می توانید با موسسات بزرگ و معتبری همچون  equfax , Experian  تماس داشته باشید. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره ی رایگان به زبان فارسی با متخصص کردیت بر روی این لینک کلیک کنید.

داشتن کردیت اسکور بالاتر موجب می شود که وام دهندگان شما را فرد مناسب تری برای دریافت وام مسکن در نظر گرفته و در اولویت قرار دهند. لذا قبل از اقدام به خرید خانه سعی کنید کردیت اسکور خود را بالا ببرید.

برای دریافت وام مسکن باید چه میزان پیش پرداخت داشته باشم؟

هرچند که میزان پیش پرداخت یا Down Payment به میزان وام مسکن مد نظر شما بستگی دارد و با توجه به آن متغیر می باشد، اما بطور کلی شما باید حداقل سه درصد از مبلغ وام مورد نظر خود را به عنوان پیش پرداخت داشته باشید. البته وام هایی بدون پیش پرداخت نیز وجود دارند که از جمله آنها می توان به وام USDA (ویژه زندگی در یک منطقه غیرشهری با درآمد خاص) و وام VA (مخصوص نظامیان و کسانی که در ارتش خدمت کرده اند) اشاره کرد.

البته باید توجه داشته باشید، هنگامی که برای دریافت وام مسکن، کمتر از بیست درصد میزان وام را به عنوان پیش پرداخت  می پردازید، لازم است که بیمه وام خصوصی PMI تهیه نمایید. هرچه میزان پیش پرداخت شما بیشتر باشد، میزان هزینه های جانبی و بهره وام شما کمتر است.

به یاد داشته باشید که ممکن است برای تعمیرات و تغییرات خانه نیاز به پول نقد داشته باشید. بنابراین ممکن است افزایش میزان پیش پرداخت به منظور کاهش نرخ بهره وام همیشه بهترین کار نباشد!

آیا شرایط پرداختی به مدت 15 الی 30 سال طول می کشد؟

دوره بازپرداخت اقساط وام یکی از نکات مهم برای خرید مسکن و دریافت وام مسکن می باشد. بدیهی است که وام مسکن با دوره بازپرداخت کوتاهتر دارای نرخ بهره بهتر و کمتری می باشد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

آیا میزان اقساط پرداختی من کم و زیاد خواهد شد؟

در صورتی که شما یک وام مسکن با نرخ متغیر دریافت کرده باشید، احتمالاً میزان باز پرداخت اقساط وام شما متغیر خواهد بود. و در صورتی که وامی با نرخ ثابت دریافت کرده باشید، میزان آن تغییری نخواهد کرد.

با این حال امکان اختصاص نرخ بهره کمتر به وام با بازپرداخت اقساط قابل تنظیم نسبت به وام با اقساط ثابت وجود دارد. همواره آماده مواجهه با هر اتفاقی در مورد وام باشید. داشتن پس اندازهای منظم می تواند از شما در برابر این بالا و پایین شدن ها حمایت نماید.

هیچ  کس نمی تواند کاملاً مطمئن باشد که در آینده کار خود را از دست نخواهد داد و روند بازپرداخت اقساط وام او قطع نخواهد شد. داشتن آمادگی برای مواجه شدن با چنین مشکلات مالی بخشی از برنامه ریزی مالی شما می باشد.

آیا باید نامه پیش تاییدیه یا Pre-approval برای دریافت وام بگیرم؟

هر خریدار خانه پیش از جستجو به دنبال خانه، باید برای دریافت نامه پیش تأییدیه وام مسکن اقدام نماید. اخذ نامه پیش تأییدیه یکی از ابزارهای بسیار ضروری برای دریافت وام مسکن می باشد. به این وسیله وام دهنده اطمینان حاصل می کند که شما از نظر مالی واجد شرایط برای دریافت وام مسکن هستید یا خیر.

گرفتن نامه پیش تأییدیه موجب می شود تا در وقت و زمان خود صرفه جویی کنید. فروشندگان خانه ترجیح می دهند با کسانی وارد مذاکره شوند که از نظر مالی واجد شرایط خرید خانه آنها هستند. این بدان معناست که می توانید معامله بهتری را در مورد خانه مورد نظرتان داشته باشید.

آیا به مستندات و مدارک احتیاج دارم؟

شما برای دریافت وام مسکن نیاز به ارایه مدارک و مستندات هستید. ابتدا باید هویت خود را محرز نموده و منابع مالی شما مورد تأیید قرار گیرند. همچنین اطلاعات مالیاتی شما می بایست موجود و در دسترس باشد.

توصیه های نهایی

دریافت وام مسکن اغلب کار دشوار و سختی به نظر می رسد. پس بهتر است قبل از اقدام و تصمیم به خرید خانه ابتدا به دنبال دریافت نامه پیش تاییدیه وام مسکن بروید.

داشتن آمادگی و آگاهی لازم، از فشار و استرس شما کاسته و در وقت و زمان شما صرفه جویی خواهد کرد. بنابراین با داشتن یک برنامه ریزی مالی خوب، بهترین شرایط را برای گرفتن پیش تاییدیه جهت دریافت وام و خرید مسکن مهیا کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: realtytimes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.