نمایندگی دوگانه در معاملات مسکن در آمریکا به چه معنیست؟

Dual Agency

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت realtor، مطلب زیر را به شما تقدیم می کند.

نمایندگی دوگانه (ِDual Agency) در معاملات مسکن وضعیتی است که یک مشاور املاک، نماینده دو طرف معامله می شود; یعنی هم نماینده خریدار و هم نماینده فروشنده.

این یک وضعیت رایج در معاملات املاک نیست. اما اگر شما مشاوری که برای نمایندگی تان استخدام کرده اید، مشاور فروشنده خانه ای است که شما خریداری می کنید، این مورد به عنوان نمایندگی دوگانه نامیده می شود. نمایندگان دوگانه، همچنین به عنوان کارگزاران معامله شناخته می شوند، و نمایندگی منافع هر دو خریدار و فروشنده را بر عهده دارند.

برخی از ایالت ها مانند فلوریدا، کلورادو و کانزاس، نمایندگی دوگانه را در یک معامله املاک و مستغلات غیر قانونی اعلام کرده اند تا به طور کامل از هر گونه شک و تردید درباره بی طرف بودن نماینده فروشنده و خریدار جلوگیری شود. اما در ایالت هایی که نمایندگی دوگانه مجاز است، نمایندگان به موجب قانون مجبورند افشا کنند که نماینده دو طرف مشتریان خود هستند.

منتقدانی که مخالف نمایندگی دوگانه هستند، درباره منافع بالقوه دو طرف نگران هستند و ادعا می کنند که در این صورت منافع هیچ یک از طرفین به طور کامل برآورده نمی شود.

هنگامی که این امر مرتبط با کمیته املاک و مستغلات می شود، یک نمایندگی دوگانه باید همه مدارک را حفظ کند، زیرا او با نمایندگی از هر دو طرف کار بیشتری برای انجام دادن دارد.

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: realtor.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا