کمیسیون مشاور املاک از معامله مسکن چه قدر است؟

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت realtor، مطلب زیر را به شما تقدیم می کند.

  • این کمیسیون چه مقدار است؟

این مبلغ معمولا 6 درصد قیمت خانه است و اگر قول و قرار دیگری نباشد، در اختتامیه قرارداد توسط فروشنده پرداخت می شود. شرایط هر مشاور املاکی در قراردادی که امضا می کنید نوشته شده است.

اگر سوالی دارید حتما بپرسید. هزینه تبلیغات، عکاسی، چاپ تراکت و … شامل دستمزد مشاور املاک می باشد. ولی اگر خانه تان نیاز به تعمیر یا تمیزکاری داشته باشد باید پولش را جداگانه بدهید.

  • آیا مبلغ این کمیسیون قابل تغییر است؟

فروشنده می تواند با آژانس املاک در این مورد گفتگو کند. اگر قصد خرید در یک بازار خیلی رقابتی را دارید، بهتر است پیشنهاد پرداخت مقداری یا همه پول مشاور املاک را  به فروشنده بدهید، تا فروشنده انگیزه بیشتری برای موافقت کردن با پیشنهاد خرید شما داشته باشد.

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: realtor.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن