9 مورد از بزرگترین اشتباهات مردم در هنگام به فروش گذاشتن خانه خود

بر اساس تحقیق انجام شده توسط وبسایت Business Insider از نمایندگان بخش املاک در سراسر آمریکا، اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان بخش املاک، بالا بردن قیمت خانه ها را بزرگترین اشتباه مردم در هنگام به فروش گذاشتن خانه های خود می دانند.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت businessinsider، بنا بر اظهارات نمایندگان بخش املاک 9 مورد از این اشتباهات را برای شما بیان می کند.

 

1- بالا بردن قیمت منزل

بنا بر اظهارات قریب به اتفاق نمایندگان بنگاه های املاک، بزرگترین اشتباهی که ممکن است مردم در هنگام تلاش برای فروش خانه خود انجام دهند، قیمت گذاری بیش از حد بر روی منزل است. بهتر است قیمت گذاری خانه بر اساس ارزش عادلانه بازار یا حتی کمی پایین تر از ارزش عادلانه بازار تعیین شود.

با قیمت گذاری بیش از حد برای فروش ملک خود، تمام خریدارانی که در طول ماه اول در بازار مسکن بدنبال خرید خانه هستند را از دست می دهید و سپس با گذشت زمان، مجبور می شوید قیمت فروش منزل خود را تا حدی کاهش دهید که به فروش برسد.

.

 

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید.

2- عدم پذیرش این که سلیقه افراد متفاوت است و لزوماً ممکن است مطابق با سلیقه شما نباشد

بنا بر اظهارات مگی راس Maggie Ross از منطقه کمپاس، “عدم توانایی عقب نشینی شخص مالک منزل از دارایی خود، یک امر بسیار طبیعی است، اما این ویژگی هنگام فروش یک منزل می تواند به مالک منزل آسیب برساند.” او ادامه داد: “فروشندگان اغلب فکر می کنند که سلیقه ذهنی آنها توسط بازار گسترده املاک مورد قدردانی قرار می گیرد، اما اینطور نیست .”

3- عدم توجه به بازار مسکن

قیمت فروش منزل، تحت تأثیر تغییرات در بازار مسکن می باشد. عدم توجه به شرایط و وضعیت بازار مسکن، یکی از اشتباهات فروشندگان خانه است. برگزاری جلسات مداوم هفتگی، توسط کارگزار فروش مسکن شما و بحث و گفتگو در مورد کاهش، افزایش و دیگر تغییرات در بازار مسکن، و بررسی واکنش مردم به فروش منزل در هنگام این تغییرات، و آگاه کردن شما از این مسائل، می تواند شما را در جریان شرایط و وضعیت بازار مسکن قرارداده و در اتخاذ تصمیمات درست و مقتضی برای فروش منزل خود و پرهیز از عملکرد نامناسب یاری نماید.

4- عدم انتخاب یک مشاور مسکن مناسب.

انتخاب یک مشاور املاک نباید تنها به دلیل این باشد که او را می شناسید. یکی از مشخصه های بارز یک مشاور املاک خوب، کسی است که مجرب بوده و دارای توان بازاریابی خوب و ارتباطات عالی و ویژگی های مناسب برای انجام معامله در جامعه کارگزاری مسکن باشد. عدم انتخاب یک نماینده املاک واقعی برای انجام فعالیت به منظور فروش منزل شما، می تواند یکی از بزرگترین اشتباهاتی باشد که یک فروشنده خانه می تواند مرتکب بشود.

5- استفاده نکردن از مشاور املاک برای فروش منزل

یکی از اشتباهات رایج دیگر توسط فروشندگان منزل این است که اصلا از هیچ مشاور املاکی برای این منظور استفاده نمی کنند تا آنها را در این امر یاری دهد، و خود شخصا برای فروش خانه خود اقدام و تلاش می کنند.

6- حفظ دکوراسیون منزل یکی از سلیقه های بسیار خاص است

وجود اثاث و مبلمان بسیار خاص در خانه ای که به صورت بسیار خوب و زیبا بازسازی شده است، می تواند موجب عدم تمرکز خریدار بر روی خانه شود. از آنجا که افراد دارای سلیقه های متفاوتی هستند و ممکن است همیشه سلیقه آنها منطبق بر سلیقه ما نباشد، در صورتی که خریدار منزل مبلمانی که از نظر ما بسیار خاص است را دوست نداشته باشد، می تواند یک تأثیر منفی بر روی درک او از منزل بگذارد.

داشتن مبلمان و اثاث به شکل حداقل و بی تأثیر می تواند به تمرکز خریداران بر روی خانه کمک نماید. بنابراین گذاشتن مبلمان و اثاث خاص در خانه در هنگام فروش خانه، یکی دیگر از اشتباهات مالکین خانه برای فروش خانه است.

7- عدم مرتب و خلوت کردن منزل قبل از گذاشتن آن در لیست فروش 

وجود بیش از حد اثاث و مبلمان در منزل، و بهم ریختگی آنها، موجب می شود اتاق کوچک بنظر رسیده و خریداران به سختی ظرفیت فضای منزل را تجسم نموده و تشخیص دهند. عدم مرتب و خلوت سازی منزل پیش از گذاشتن آن در لیست فروش، اشتباه دیگری است که فروشندگان خانه مرتکب می شوند.

8- عدم زیباسازی منزل تا سرحد ممکن

رنگ آمیزی اتاق ها، چیدمان مناسب اثاث و مبلمان، تعویض فرش های قدیمی و مواردی از این دست، موجب می شود که خانه در ذهن خریداران زیبا به نظر رسیده و احساسی قوی مبنی بر این که خانه دارای ارزش فراوانی است را در خریدار ایجاد نماید. یکی از اشتباهات فروشندگان خانه این است که برای ارائه دادن یک خانه تا حد امکان زیبا به خریدار هیچ اقدامی نکنند.

9- عدم انجام چیدمان مناسب منزل  

برای تحت تأثیر قرار دادن خریدار، ترمیم و نوسازی خرابی های گذشته، رنگ آمیزی جدید، چیدمان مناسب اثاث و مبلمان، و یک ظاهر طراحی شده در منزل ضروری به نظر می رسد. بنابراین نادیده گرفتن این موارد از سوی فروشنده اشتباهی دیگر است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: newportbeachrealestate.kinja.com

ثبت رایگان آگهی (همخانه و اجاره)   فیسبوک ما  به تلگرام ما بپیوندید
مطالب ارائه شده در این سایت توصیه ای جهت خرید، فروش و یا سرمایه گذاری نمی باشد. اطلاعات همانگونه که هستند و با ذکر منبع منتشر می شوند. بهتراست با وکیل و یا مشاور خبره مشورت کنید. مسولیت لینکها و محتوای سایتهای معرفی شده بر عهده "مسکن آمریکا" نمی باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن