خطر طوفان دوریان در ایالت فلوریدا

انتظار می رود طوفان دوریان (Hurricane Dorian) به قدرت 4 درجه افزایش یابد، و وزش بادهای شدید و قدرتمند آن به احتمال زیاد از شنبه شب می تواند منجر به برهم زدن سواحل فلوریدا شود.

مسکن آمریکا، آخرین اطلاعات مربوط به این طوفان را با استناد به مقاله سایت nytimes به شما ارائه می کند:

نکات مهم در مورد این طوفان تاکنون به شرح زیر است:

  • طوفان در مسیر برخورد با فلوریدا است.
  • رئیس جمهور ترامپ به دلیل بررسی طوفان دوریان سفر خود به لهستان را لغو نمود.
  • شهر های اطراف این ایالت در حال پرکردن کیسه های شن و پاک سازی آب گذر ها می باشند.
  • طوفان همچنین بر روی برنامه  سفرها در  تعطیلات آخر هفته تاثیرگذار بوده است.
  • پورتوریکو در اضطراب و نگرانی تندباد ماریا قرار گرفته است، نشانه های از وجود آن به چشم می خورد.
  • یک تغییر مسیر در طوفان موجب شد جزایر ویرجین نیز درگیر شود.

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید

طوفان در مسیر برخورد با فلوریدا می باشد

پیش بینی کنندگان وضع هوا هشدار افزایش بالای قدرت طوفان دوریان را داده اند. آن ها می گویند دوریان می تواند با 4 درجه با وزش بادهای بیش از 130 مایل در ساعت منجر به آسیب سواحل فلوریدا شود.

طوفان در حدود 200 مایل در شمال غربی سن خوان، پورتوریکو بوده است، که در روز پنجشنبه از آبهای گرم اقیانوس اطلس در حال قدرت گرفتن بوده است.

پیش بینی کنندگان وضع هوا گفته اند در روز دوشنبه طوفان می تواند منجر به تخریب و نشست زمین شود، اما مدل ها مسیر های متفاوتی را برای مسیر طوفان نشان داده اند. به ساکنین میامی تا جکسونویل هشدار آماده باش داده شده است.

مرکز ملی طوفان هشدار داده است که یک طوفان با شدت درجه 4 می تواند باعث آسیب های جدی چون از جا کندن درختان و سقف خانه ها و خطوط برق شود.

دوریان پس از طوفان اندرو در سال 1992 که باعث 61 نفر تلفات و  27 میلیارد دلار خسارت شد، اوئلین طوفان شدید در فلوریدا است.

پیش بینی می شود که مرکز طوفان با درجه قدرت 1 در روز یکشنبه از نزدیکی ساحل شرقی فلوریدا و روز دوشنبه از باهاما عبور کند.

پیش بینی کنندگان وضع هوا پیش بینی می کنند که طوفان منجر به بارش باران به میزان 4 الی 8 اینچ در مناطق پراکنده می شود. یکی دیگر از نگرانی های اصلی در مورد خطر و آسیب جدی طوفان بالا آمدن سطح آب می باشد که باعث بروز مشکلات جدی همچون سیل می شود. حدود نیمی از میزان مرگ و میر ناشی از طوفان ها در اثر  موج ها ی ناشی از آن است.

فرماندار فلوریدا هشدار اضطراری به 67 منطقه این ایالت داده است و از آن ها خواسته است غذا، دارو و سایر ملزمات را برای 1 هفته کنار گذارند.

تمامی اهالی فلوریدا باید هشدار طوفان دوریان را جدی بگیرند چرا که بسیاری از خانه ها توان و مقاومت خود را از دست خواهند داد و ساکنان منطقه باید آمادگی کامل در برابر سیل داشته باشند.

وی گفت که ساکنان جدیدتر باید از بازماندگان  طوفان سخت و پیشین فلوریدا درس بگیرند. مشخص است که همیشه افراد جدیدی وجود دارند بنابرین افراد زیادی هستند که برای اولین بار قرار است طوفان را تجربه کنند. اگر قبلا در طوفان نبوده اید پس با همسایگان خود در این مورد صحبت کنید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

بیشتر بخوانید: نکاتی برای جلوگیری از صدمات ناشی از طوفان های سهمگین آمریکا

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: nytimes.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن