تغییر شرایط آب و هوایی می تواند بر روی ارزش مسکن تاثیرگذار باشد

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

سایت مسکن آمریکا، اخبار زیر را با انتخاب گزیده ای از مطالب منتشر شده در سایت housingwire به شما تقدیم می کند.

براساس مقاله ای از بلومبرگ، جوامع فقیرتر در ایالات متحده که با سیل و هزینه های سرسام آور بیمه دست و پنجه نرم می کنند، احتمالاً با کاهش قیمت مسکن بیشتری روبرو خواهند شد.

مقاله بلومبرگ با توجه به تجزیه و تحلیلی که از مناطق سان فرانسیسکو انجام داده، عنوان می کند که نزدیک به 40٪ از 175 جامعه که ممکن است تا سال 2045 شاهد بروز سیلاب شدید باشند، دارای سطح فقر بالاتر از میانگین ملی هستند.

در گزارش آمده است: “به دلیل تغییرات آب و هوایی، میزان و شدت سیل در ایالات متحده افزایش می یابد و کاستی ابزارهای فعلی ما برای تعیین میزان خطر سیل کافی نخواهد بود.”

به دلیل افزایش خطر سیل، ارزش ملک احتمالا کاهش چشمگیری خواهد داشت.

طبق گفته های زیلو (Zillow)، بیش از 800,000 مسکن موجود به ارزش 451 میلیارد دلار در معرض خطر سیل 10 ساله تا سال 2050 می باشند. تا سال 2100، این تعداد به 3.4 میلیون مسکن به ارزش 1.75 تریلیون دلار خواهد رسید.

در طول یک دهه گذشته، شاهد سیل های زیادی در مناطق ساحلی بوده ایم، اما با این حال ارزش مسکن هایی که از سال 2009 به بعد در همین مناطق ساحته شده اند، به تریلیون ها دلار می رسد.

این خانه ها، و حتی خانه هایی که به طور مستقیم در کنار آب نیستند، در معرض خطر آبگرفتگی زیاد می باشند. سالانه 10٪ احتمال بروز این نوع سیل ویرانگر وجود دارد. این سیلاب ها مشکلات زیادی را ایجاد می کنند و منجر به افزایش هزینه بیمه نیز می شوند.

با توجه به گزارش زیلو به ترتیب ایالت های فلوریدا، نیوجرسی، می سی سی پی و کنتیکت بیشتر در معرض بروز سیل های خطرناک هستند.

برای افرادی که خانه آن ها بزرگ ترین سرمایه آن هاست، این خبر خوبی نیست. مخصوصا در جوامعی که خانواده ها درآمد کم یا متوسط دارند، بروز این گونه سیل ها منجر به کاهش ارزش دارایی آن ها خواهد شد.

برای مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: housingwire.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.