5 نکته که باید قبل از خرید یک ملک مصادره شده در نظر بگیرید

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

سایت مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت moving، مطلب زیر را به شما تقدیم می کند.

اگر به دنبال خرید ملک هستید، حتما با تعدادی ملک بازستانی شده یا خانه های که foreclosure شده اند, روبرو شده اید. این خانه ها اغلب قیمت مناسب تری دارند، ولی خرید آن ها دارای ریسک نیز می باشند.

با این که پروسه خرید این نوع خانه ها هم مشابه خانه های معمولی است، نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که فروشنده ملک بازستانی شده بانک است و شما این ملک را از یک شخص حقیقی نمی خرید، پس باید به نکات زیر توجه داشته باشید.

1) حتماً باید به صورت حضوری مراجعه کنید

یک صاحب خانه که خانه اش مصادره یا بازستانی شده است، ممکن است به دلیل سلب مالکیت نتوانسته باشد و یا مایل نباشد از ملک به خوبی مراقبت کند. حتی اگر معامله خیلی خوب به نظر برسد، همیشه لازم است که قبل از خرید خانه ای  بازستانی شده، آن را بصورت حضوری مشاهده کنید تا بتوانید یک دید کلی در مورد شرایط آن داشته باشید. ممکن است لازم باشد برای دکوراسیون هزینه کنید و یا خانه نیاز به تعمیرات اساسی داشته باشد. به هر صورت، بهتر است قبل از خرید از این موارد آگاهی پیدا کنید.

یکی دیگر از مزایای بازدید از خانه قبل از سرمایه گذاری، این است که به شما امکان می دهد اطلاعاتی در مورد همسایگی و محیط اطراف بدست آورید. برخی از مناطق ممکن است دارای چندین خانه بازستانی شده باشند که این امر می تواند به معنای کاهش ارزش کلی محله و یک سرمایه گذاری خطرناک باشد.

.

 

2) خودتان باید برای تعمیرات هزینه کنید

به یاد داشته باشید، در صورت خرید خانه ای بازستانی شده، آن را مستقیماً از بانک خریداری می کنید. و برخلاف فروشندگان عادی، بانک ها در تلاش نیستند ملک مورد نظر را برای شما جذاب تر کنند. بانکها تقریباً همیشه خانه های بازستانی شده را به همان صورت که هستند به فروش می گذارند و هیچ امتیازی برای خریدار قائل نمی شوند.

معمولا در پروسه بازبینی یا inspection، مشکلات خانه معلوم می شود و خریدار می تواند به خاطر این مشکلات از فروشنده تقاضای تخفیف کند، اما در ملک های بازستانی شده هیچ تخفیفی در کار نخواهد بود و پروسه بازبینی صرفا یک عمل فرمالیته می باشد. به هر حال این بستگی به شانس شما دارد که خانه بازستانی شده در چه شرایطی باشد و چه مقدار هزینه باید برای تعمیرات آن صرف کنید.

3) موارد قابل مذاکره وجود دارند

بانکها فروشندگان بسیار با انگیزه ای هستند، به همین دلیل است که خانه هایی که بازستانی شده اند اغلب زیر ارزش بازار قیمت گذاری می شوند. بانک ها اغلب قصد سود از فروش ملک را ندارند، پس ببینید می توانید در برخی موارد فروش به نفع خود مذاکره کنید. به عنوان مثال درخواست در مورد پایین آمدن قیمت فروش، کاهش پیش پرداخت، یا تمدید مدت زمان پرداخت هزینه های عقد قرارداد.

4) باید بودجه خود را در اسرع وقت تامین کنید

هر روزی که ملک در دست بانک بماند برای بانک زیان آور است. پس خریدار باید سعی کند هر چه سریع تر هزینه های خرید را تامین کند تا بتواند ملک را بخرد. بانک ها اغلب پیش از قبول درخواست خرید، از خریدار می خواهند فرم تایید اولیه (preapproval) ارائه کند.

توجه داشته باشید که هنگام خرید خانه بازستانی شده، لازم نیست آن را به صورت نقد بخرید تا شانس شما در رقابت بیشتر شود. وام های مسکن، از جمله وامهای VA و وامهای FHA هنوز در دسترس هستند. البته توجه کنید که وام دهندگان معمولا ملک های بازستانی شده را نوعی سرمایه گذاری پر ریسک در نظر می گیرند و ممکن است درخواستتان را رد کنند.

5) ممکن است مجبور باشید برای تاریخ عقد قرارداد خود منتظر بمانید

معمولا عقد قرارداد مسکن (closing) حدود 50 روز طول می کشد، اما چون در املاک بازستانی شده شما با یک بانک طرف هستید، ممکن است به دلیل مشکلات موجود این پروسه بیشتر طول بکشید. البته همیشه این طور نیست اما به هر حال بهتر است این نکته را هم در نظر بگیرید.

آیا می خواهید یک خانه بازستانی شده خریداری کنید؟ سریع عمل کنید!

تعداد املاک بازستانی شده در هشت سال گذشته به طور پیوسته در حال کاهش است و در سال 2018 به پایین ترین سطح 13 سال گذشته رسیده است. این یک خبر خوب برای بازار مسکن و اقتصاد عمومی است، اما می تواند به این معنا باشد که اگر به خرید خانه بازستانی شده علاقه مند هستید، کمتر از قبل در بازار موجود است.

در مورد مزایا و اشکالات خرید خانه بازستانی شده در منطقه مورد نظر خود، با مشاور خود صحبت کنید. مشابه هر بازار دیگری – سنتی یا غیرسنتی – هر چه موجودی کمتری موجود باشد، تقاضا بیشتر می شود.

برای دریافت گزارش هفتگی نرخ سود وام مسکن آمریکا و همچنین مطالعه مقالات مفید مسکن به زبان فارسی به صفحه فیسبوک، تلگرام، و یا اینستگرام “مسکن آمریکا” بپیوندید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: moving.com

ثبت رایگان آگهی (همخانه و اجاره)   فیسبوک ما  به تلگرام ما بپیوندید
مطالب ارائه شده در این سایت توصیه ای جهت خرید، فروش و یا سرمایه گذاری نمی باشد. اطلاعات همانگونه که هستند و با ذکر منبع منتشر می شوند. بهتراست با وکیل و یا مشاور خبره مشورت کنید. مسولیت لینکها و محتوای سایتهای معرفی شده بر عهده "مسکن آمریکا" نمی باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن