MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

چهار منطقه از ایالت کالیفرنیا که به علت آتش سوزی، در معرض خطر از دست دادن بیش از 2 تریلیون دلار از ارزش مسکن خود می باشند

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

افزایش اخیر در تعداد و شدت آتش سوزی ها به همراه حق بیمه های گزاف و خاموشی های اجباری برق در برخی مناطق ایالت کالیفرنیا باعث شده است که مردم از مناطق در معرض آتش سوزی دور شده و خریداران خانه  نیز در مورد خرید خانه های واقع در بخش های در معرض آتش سوزی این ایالت مردد شده و سوالاتی را مطرح نمایند.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت Forbes، در مورد چهار شهر در ایالت کالیفرنیا گفتگو می کند که بر اساس گزارش ارائه شده توسط سازمان ردفین (Redfin)، در رأس لیست مکان هایی هستند که در اثر تخریب بر اثر آتش سوزی، در معرض خطر از دست دادن بیشترین ارزش مسکن، قرار دارند.

مناطقی که به علت بروز آتش سوزی در معرض از دست دادن بیشترین ارزش مسکن می باشند، به ترتیب عبارتند از: کانتی لس آنجلس (Los Angeles)، دارای خانه هایی با ارزش بیش از 1.2 تریلیون دلار، کانتی اورنج کانتی (Orange County) با ارزش کل مسکن 502.6 میلیارد دلار، کانتی سانتا کلارا (Santa Clara) دارای خانه هایی به ارزش 488.5 میلیارد دلار، و کانتی سن دیه گو (San Diego) با خانه هایی به ارزش 417.6 میلیارد دلار.

بر طبق تجزیه و تحلیل انجام شده توسط سازمان ردفین (Redfin) مناطقی که از سال 1960 تا 2016 بیش از 20 مورد آتش سوزی در آنها رخ داده است، تنها 4 درصد  از کل خانوارهای آمریکایی را تشکیل می دهند، اما این خانه ها 8.1 درصد از کل ارزش مسکن کشور ایالات متحده آمریکا یا 2 تریلیون دلار ارزش مسکن را تشکیل می دهند.

بنا بر اظهارات لیندسی کاتز (Lindsay Katz)، نماینده سازمان ردفین در کانتی لس آنجلس، آتش سوزی امسال بیش از آنچه در گذشته رخ داده است بر ساکنان محلی این منطقه تأثیر می گذارد. ساکنان منطقه جنوب کالیفرنیا سالانه با وقایع ناخوشایندی مانند چندین هفته آتش سوزی و وجود دود و پرداخت حق بیمه بالا برای خانه های خود مواجه بوده و در معرض آسیب می باشند.

طبق نظر کاتز، در حال حاضر نه تنها آتش سوزی ها به شکل ویژه ای بد است، بلکه طی چند سال گذشته به طور بی رحمانه ای زندگی مردم را نابود کرده است. در گذشته، ساکنان این منطقه چند سال از آتش سوزی دور بودند و این حوادث را فراموش می کردند، اما ما حتی از آتش سوزی وولسی (Woolsey) که در ماه نوامبر 2018 در منطقه مالیبو (Malibu) رخ داد، نیز رهایی نیافته ایم و مردم در حال تخلیه منطقه و از دست دادن خانه های خود هستند.

نمایندگان سازمان ردفین (Redfin) در کانتی های ساکارامنتو (Sacramento) و ال دورادو (El Dorado) در شمال ایالت کالیفرنیا نیز از تغییر عمده بازارهای مسکن در مناطق مستعد آتش سوزی، و افزایش حق بیمه آتش سوزی خبر می دهند و این که شرکت گاز و برق پاسیفیک (Pacific) تلاش کرده است تا با قطع برق از بروز آتش سوزی جلوگیری کند.

بر طبق اظهارات الی رویز هیچکاک (Ellie Ruiz Hitchcock)، نماینده سازمان ردفین، در منطقه ال دورادو، واقع در بین شهر ساکرامنتو و دریاچه تاهو (Tahoo)، در پاییز امسال، بازار مسکن با آتش سوزی ها و خاموشی های اجباری هماهنگ شده است.

با توجه به اینکه خریداران خانه رغبت زیادی به خرید خانه در محلات در معرض آتش سوزی ندارند، فروشندگان با انگیزه هایی خلاقانه و فعالانه برای فروش منزل خود در این مناطق عمل می کنند. به عنوان مثال، فروشندگان پیشنهاد می کنند که هزینه بیمه آتش سوزی، هرس درختان و ایجاد یک فضای قابل دفاع در برابر آتش سوزی را پرداخت می کنند و قیمت خانه خود را نیز پایین می آورند.

بنا بر اظهارات الی رویز هیچکاک، فروشندگان در حال حاضر تلاش می كنند كه اغلب به روش هایی برای ارائه بهترین مورد به منظور ایجاد قیمت ارزان تر از آنچه که در سال گذشته بوده است، دست پیدا کنند. بدترین حالت در این مورد این است كه تا زمانی که آتش سوزی ها و خاموشی ها برطرف نشود، برای فروش منزل خود وارد بازار مسکن نشوند.

هفت شهر در معرض خطر از دست دادن بیشترین ارزش مسکن در اثر آتش سوزی هستند و همچنین، مکانهایی وجود دارند که عرضه مسکن در آنها به طور سالیانه در حال کاهش است. به عنوان مثال، عرضه مسکن در ماه سپتامبر در شهر لس آنجلس نزدیک به 12 % نسبت به سال گذشته کاهش یافته است و عرضه مسکن در شهر اورنج کانتی نیز بیش از 17 % کاهش یافته است. آتش سوزی در این مناطق می تواند کمبود مسکن را تشدید کند، که بخشی از آن به این دلیل است که بسیاری از مالکان خانه پس از نابودی خانه های خود تصمیم به بازسازی آن ندارند.

بر اساس توضیحات داریل فیروذر (Daryl Fairweather)، اقتصاددان ارشد سازمان ردفین، میزان تقاضای خرید مسکن در بخش های مستعد آتش سوزی در ایالت کالیفرنیا برای طولانی مدت در این منطقه تغییر خواهد کرد، اما  بعید است که تقاضای مسکن در کل ایالت کالیفرنیا به میزان شدیدی کاهش پیدا کند.

تقاضای خرید و قیمت خانه های مناطق در معرض آتش سوزی کم می شود، اما در نتیجه، این عوامل در قسمت های امن تر ایالت افزایش می یابد. طبق توضیحات داریل فیروذر، خانه هایی که در مکان هایی مانند مالیبو، تپه های اطراف لس آنجلس و واین کانتری (Wine Country) در شمال کالیفرنیا قرار دارند، به این دلیل مطلوب بوده اند که زیبایی طبیعی محیط اطراف آنها از خطر فاجعه طبیعی پیشی گرفته است. ایالت کالیفرنیا در معرض کمبود مسکن است و مسئولین این ایالت باید تصمیم بگیرند که تلاش های خود را برای افزایش احداث مسکن در این ایالت متمرکز کنند.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.