7 دلیل برای این که بدهی کردیت کارت خود را حداکثر “نگه ندارید”.

کردیت کارت ها مزیت هایی دارند که پول نقد ندارد. به این ترتیب که هر چه درآمد و سابقه کردیت شما بهتر باشد، بانک ها هم مبلغ کردیت بیشتری برای شما در نظر می گیرند.

البته توجه داشته باشید که همیشه داشتن بدهی زیاد در کردیت کارت به نفع شما نیست و از امتیاز کردیت شما می کاهد.

مسکن آمریکا، دلایل این موضوع را برای شما شرح می دهد.

1- کردیت اسکور شما می تواند کاهش پیدا کند

یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار بر روی کردیت اسکورمیزان بدهی بر روی کردیت کارتها می باشد. بر این اساس که شما به چه میزان از کردیت موجود خود استفاده می کنید. نسبت بدهی کردیت کارت به سقف کردیت را درصد استفاده از کردیت می نامند. هر چه این درصد بیشتر باشد امتیاز کردیت شما هم بیشتر آسیب می بیند. اگر چند کردیت کارت دارید که موجودی همه آن ها پر است، باید سعی کنید بدهی های خود را به زودی پرداخت کنید تا اسکورتان بیش از این آسیب نبیند.

2- وام دهندگان این وضعیت را دوست ندارند

هنگامی که برای دریافت وام مسکن یا ماشین اقدام می کنید، وام دهندگان ابتدا وضعیت کردیت شما را چک می کنند. اگر بدهی کردیت کارت های شما به حداکثر نزدیک باشند، به این نتیجه می رسند که شما بدهی های زیادی دارید و ممکن است درخواست شما را رد کنند.

3- این ریسک وجود دارد که از حداکثر موجودی پیشروی کنید

درصورت وجود بدهیهای سنگین بر روی کردیت کارتها تا حدی که میزان بدهی به کردیت لیمیت نزدیک شود ممکن است بعد از اضافه شدن هزینه های دیگرمبلغ بدهی از حداکثر لیمیت بیشتر شود و برایتان جریمه در بر داشته باشد. در این صورت اگر به پرداخت مینیمم پیمنت اکتفا کنید ممکن است برایتان دردسرساز شود و نتوانید از عهده پیمنتهای بعدی بر آیید.

4- بازپرداخت این مبلغ سخت تر می شود

با توجه به مقدار کردیت، ممکن است بازپرداخت اقساط آن سال ها طول بکشد، مخصوصا اگر هر ماه تنها حداقل مقدار مشخص شده را پرداخت می کنید. ممکن است با خود بگویید که همه این مبلغ را یکجا پرداخت خواهم کرد. اما باید بدانید که ممکن است مشکلی پیش آید که پرداخت یکجای هزینه ها را برایتان ناممکن سازد.

5- ممکن است مجبور به پرداخت جریمه شوید

اگر میزان بدهی کردیت شما از سقف مجاز آن بیشتر شود، بانک ها می توانند شما را جریمه کنند. این جریمه می تواند حتی بالاترین درصد سود بانک مورد نظر، مثلا 30 درصد یا بیشتر، باشد. حال اگر بدهی خیلی زیادی دارید، بازپرداخت این رقم برایتان خیلی دشوار خواهد شد.

 

6- حداقل مبلغ اقساط ماهانه، بیشتر می شود

هر چه بدهی بیشتر بر روی کردیت کارت داشته باشید، باید اقساط بیشتری هم پرداخت کنید. اگر مشکلات مالی دارید، احتمالا پرداخت مبالغ بالاتر اقساط هم برایتان دشوار خواهد بود.

7- کارت کردیت شما دیگر بی فایده می شود

یکی از دلایلی که افراد برای دریافت کردیت کارت اقدام می کنند این است که در صورت لزوم به پول دسترسی داشته باشند. اگر شما بدهی کارت خود را حداکثر کنید، آن گاه باید هزینه بیشتری برای بازپرداخت آن صرف کنید و به جای این که در مواقع ضروری به دردتان بخورد، هزینه اضافی برایتان ایجاد خواهد کرد.

  • بدهی مناسب کردیت کارت چه مقدار است؟

برای این که به کردیت خود آسیب نزنید و هزینه های اضافی پرداخت نکنید، بهتر است بدهی کردیت کارت خود را تا 30 درصد نگه دارید. برای این که به صورت اشتباهی از افزایش بدهی کردیت کارت خود جلوگیری کنید، قبل از استفاده از آن، میزان بدهی خود را چک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.