10 عادت بد که در استفاده از کردیت کارت باید ترک کنید

برخی رفتارها یک باره تبدیل به عادت می شوند. ممکن است شما هم در استفاده از کردیت کارت خود برخی از این عادت ها را از خود نشان دهید. این عادت ها می توانند منجر به افت امتیاز کردیت و آسیب مالی شوند.

مسکن آمریکا، در مورد عادت هایی که می توانند منجر به افت امتیاز کردیت و آسیب مالی شوند به شما ارایه می کند.

1) عدم مطالعه صورتحساب کردیت کارت

اگر چه تعداد زیاد و متفاوتی از صورتحسابهایی که به شکل نامه و ایمیل هر ماه دریافت می کنیم شاید فکر کنید بررسی تک تک صورتحسابها علاوه بر هدر دادن زمان از حوصله شما خارج است، در حالیکه چک کردن این صورتحسابهای کردیت کارتها به شما کمک می کند تا در صورت وجود هرگونه ترانزاکشن غیر مجاز یا نادرست به موقع اقدام به اصلاح ان نمایید.
صورتحساب کردیت کارت خود را تنها به منظور اطلاع از لیمیت و یا بدهی /بالانس حساب چک نکنید بلکه کل صورتحساب را بررسی کنید تا تمامی فعالیتهای انجام شده روی حساب خود را تأیید کنید. در صورت مشاهده هرگونه اشکالی فوراً آن خطا را به صادرکننده کردیت کارت خود گزارش کنید تا مسئول اتفاقات مالی که هرگز مسببش نبوده اید نباشید.

2) استفاده از کردیت کارت بدون در نظر گرفتن لیمیت آن و یا میزان کردیت موجود در آن

این نکته را قبول نکنید که اعتبار موجود شما همان آخرین باری است که اعتبار خود را بررسی کرده اید ، به ویژه اگر آخرین روز را چند روز یا چند هفته قبل بررسی کرده باشید. فرصتی وجود دارد که برخی خریدها را فراموش کرده باشید ، پرداختی به درستی اعمال نشده است ، یا اینکه از زمان آخرین بررسی ، حد موجود لیمیت شما کاهش یافته است
یک تماس تلفنی کوتاه و سریع با بانکتان یا کلیک روی اپلیکیشن بانک روی گوشی تلفنتان به شما امکان بررسی سریع موجودی کردیت کارتتان را می دهد که این به نوبه خود از حس بد ناشی از پذیرفته نشدن کردیت کارتتان در فروشگاهها به هنگام خرید بدلیل عدم وجود موجودی کافی جلوگیری می کند.

3) ترجیح دادن استفاده از کردیت کارت به جای دبیت کارت

به جز به منظور استفاده از پاداشها یا ریواردزهای در نظر گرفته شده در استفاده از کردیت کارتتان سعیتان بر این باشد که از کردیت کارتتان استفاده نکنید مگر اینکه نظارت و کنترل در نحوه استفاده و پرداخت به موقع مانده حساب ماهانه داشته باشید.در غیر اینصورت میزان استفاده از کردیت کارت نباید بر استفاده از دبیت کارت پیشی بگیرد. دبیت کارت شما دسترسی مستقیم شما به وجه نقد جهت مصرف مایحتاج روزانه تان است. اگر از کردیت کارت خود استفاده می کنید ، باید یک برنامه آگاهانه و مشخص جهت باز پرداخت آن در نظر داشته باشید.

4) کفایت کردن به بازپرداخت تنها مینیمم در هر ماه

کفایت کردن به تنها پرداخت مبلغ مینیمم بدهی ماهانه روی کردیت کارت شاید بسیار ساده تر است از کلنجار رفتن با محاسبه چند و چون تغییرات حاصله در بهره نهایی روی کل بدهی چنانچه مبلغ بازپرداخت ماهانه را بیشتر کنیم. اما چنانچه به بازپرداخت مینیمم ادامه دهید پیشرفت چندانی در جهت بازپرداخت زود هنگام بدهی کردیت کارتتان نخواهید داشت وبه جز در کردیت کارت و بدهی با هزینه بهره بسیار پایین یا صفر در صد در حالت عادی مطمئنا شما بسیار بیشتر از انچه که باید در نهایت پرداخت خواهید کرد. سعی کنید بیشتر از مبلغ مینیمم هر ماه بازپرداخت کنید.

5) دیر کردن در بازپرداخت ماهانه از روی عادت

وجود اپلیکیشنهای مختلف به شما اجازه می دهند که بازپرداختهای ماهانه رو زودتر از تاریخ موعودش تنظیم کرد و دیگر عذری برای دیرکرد وجود ندارد.اگر شما واقعا دچار فراموشی در پرداخت به موقع اقساط ماهانه تان هستید در این صورت شما واقعا نیاز به سیستمی دارید تا شما را از این عادت بد خلاص کرده وبه شما در پرداخت به موقع بدهیتان کمک نماید.
پرداخت به موقع اقساط ماهانه شما را از پراخت هزینه های دیرکرد و نرخ سود بهره بالا حفظ کرده و حساب کردیت شما را از تاثیرات منفی متعاقب حفاظت می کند.

 

6) اقدام به انتقال بدهی از یک کارت به کارت دیگر به منظور خلاصی موقت از پرداخت اقساط

تبلیغات مربوط به انتقال یا ترانسفر بدهی یک استراتژی عالی برای پرداخت بدهی نرخ بهره بالا است. اگر دائماً تبلیغات تعادل را به عنوان روشی برای جلوگیری از پرداخت در کردیت کارت خود تعقیب می کنید ، درگیر عادت بدی هستید که می تواند در درازمدت به شما آسیب برساند.
این استراتژی ترنسفر کردن بدهی کردیت کارت فعلی به کردیت کارت جدید معمولا در ازای پرداخت هزینه های نقل و انتقال صورت می گیرد که عموما مبلغ کل بدهیتان را در نهایت افزایش میدهد و چنانچه روی این کردیت کارت هم خرید انجام دهید مشکل را پیچیده تر هم می کنید.
صادرکنندگان کردیت کارتها معمولا قوانینی را در این بازی وضع می کنند و سرانجام حرکتی را انجام می دهند که استراتژی شما را از بین می برد و کردیتی که به شما می دهند برای انتقال موجودی به حساب کردیت دیگر به منظور پرداخت ان بدهی به اندازه کافی بالا نخواهد بود ، شما واجد شرایط ترفیع یا همان پروموشن نخواهید بود، و در نهایت درخواست شما در کل رد خواهد شد. ویا اگر شما واجد شرایط باشید ولی قادر به باز پرداخت کامل بدهی تا پایان دوران انقضاء شدن پروموشن بهره صفر درصد نخواهید بود و بانک بهره سنگینی روی کل بدهی شما محاسبه و به بالانس یا بدهی شما اضافه می نماید و تحت این شرایط باز پرداخت بدهی برای شخص بدهکار بسیار سختتر و حتی امکان ناپذیر میشود.

7) استفاده از مبلغ قابل برداشت وجه نقد از کردیت کارتها

دریافت وجه نقد از کردیت کارت یکی از گرانترین نوع معاملات کردیت کارت است چون به طور معمول بالاترین نرخ بهره را دارند و یک دوره تنفس هم ندارند ، بنابراین بلافاصله شما شروع به پرداخت بهره می کنید. از این گذشته ، هر بار که از کردیت کارت خود برای دریافت وجه نقد استفاده می کنید ، هزینه اضافی هم می پردازید.
کردیت کارت هرگز نباید منبعی جهت برداشت پول نقد باشد ، بنابراین اگر به این عادت افتاده اید ، فوراً دست نگه دارید. راهی برای کاهش هزینه های خود پیدا کنید تا از حقوق یا دستمزد خود پول بیشتری برایتان باقی بماند و نیازی به تکیه به کردیت کارت خود برای برداشت وجه نقد نباشد.

8) درخواست برای کردیت کارتهای غیر ضروری که تحت تاثیرتبلیغات کردیت کارتهای با نرخ بهره پایین و سایناپ بونس بسیار جذاب انجام میشوند

شما ممکن است برای هر تبلیغ جدیدی که ارائه می شود اپلای کنید ، حتی اگر کردیت کارتهای کافی داشته باشید. اما بدانید که این راه یک شیب لغزنده است. درخواستهای مکرر جهت دریافت کردیت کارت جدید نه تنها می توانند به کردیت اسکور شما صدمه بزنند ، بلکه می توانند احتمال ورود شما را به بدهی افزایش دهند. شاید یک ماه بتوانید کردیت کارت های خود را به خوبی مدیریت کنید ولی با افزایش تعداد کردیت کارتها مدیریت استفاده درست و بازپرداخت به موقع انها سختتر شده و شما را به دردسر خواهد انداخت.

9) خریدهایی از کردیت کارت که در شرایط عادی توانایی پرداخت هزینه انها را ندارید

در کنار عادت بد دیرپرداخت بدیهی است که خرید اقلام و لوازمی که توانایی پرداخت هزینه اش را در شرایط عادی نداریم بدترین عادت در استفاده از کردیت کارت است. اینگونه است که خود را دچار بدهی می کنیم. اگرفقط براساس علاقه و نه نیاز و ضرورت اقدام به خرید میکنید اما قادر به پرداخت هزینه آنها نیستید ، باید منتظر بمانید تا توانایی مالی جهت خریداری آنها را پیدا کنید. زیرا تهیه موارد غیرضروری با استفاده از کردیت کارت رضایتی موقت در شما از داشتن آنها ایجاد می کند ولی به این دلیل که باید در آینده با بدهی ایجاد شده دست و پنجه نرم کنید رضایت موقت از بین رفته و به نارضایتی و استرس تبدیل میشود.
قبل از استفاده از کردیت کارت در خرید لوازمی که رضایت لحظه ای در شما ایجاد می کنند در مورد توانایی پرداخت آن فکر کنید. چنانچه واقعا توانایی بازپرداخت ان را ندارید با شجاعت از لذت لحظه ای مالکیت ان چشم پوشی کنید ودر عوض آرامش خاطر مالی اینده را جایگزین کنید.

10) بلا استفاده نگه داشتن کردیت کارتها

به نوعی ، استفاده نکردن از کارتهای اعتباری شما می تواند به همان اندازه استفاده بیش از حد از آنها بد باشد. اگر کارتهای اعتباری شما خیلی طولانی بی استفاده باشند ، در بسیاری از فرمولهای محاسبه کردیت اسکور از آنها چشم پوشی می شود. مهمتر از این ، صادرکننده کردیت کارت ممکن است کارت شما را پس از چند ماه استفاده نکردن ، لغو کند. حداقل هر دو یا سه ماه یکبار از کردیت کارتهای خود استفاده کنید تا آنها را فعال نگه دارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.