8 نکته مهم در مورد انتقال بدهی کردیت کارت ها در آمریکا

اگر برای کردیت کارت خود مبلغ سود بالایی پرداخت می کنید، می توانید با انتقال بدهی آن به حساب دیگر با هزینه های کمتر، صدها یا حتی هزاران دلار صرفه جویی کنید. البته باید مواظب باشید زیرا حتی یک اشتباه کوچک هم می تواند مانع از بهره مندی از این مزایا شود.

 

1- به دنبال کم ترین کارمزد انتقال باشید

اگر بخواهید بدهی کردیت کارت خود را به کارت دیگری منتقل کنید، باید “کارمزد انتقال” پرداخت کنید. برخی شرکت ها کارت هایی ارائه می دهند که کارمزدی برای انتقال نمی گیرند یا هزینه کم تری دریافت می کنند. این مورد مخصوصا در مورد مبالغ بالا به نفع شماست.

2- بدهی خود را بین کردیت کارت های صادره از یک شرکت منتقل نکنید

توجه کنید که شما نمی توانید بدهی کردیت کارت خود را به کارت دیگری که توسط همان بانک صادرشده منتقل کنید. در مورد کردیت کارتهای به اصطلاح کوبرندد اگر پالسی بانک به شما اجازه انتقال بدهی دهد با این کار نمی توانید آن گونه که در نظر داشتید از هزینه های خود بکاهید با این عمل تنها یک کردیت کارت جدید وارد گزارش کردیت شما خواهد شد که روی اسکورتان تاثیرمنفی می گذارد.

 

3- واجد شرایط بودن خود را بررسی کنید

توجه کنید برای انتقال بدهی از یک اکانت به اکانت دیگر بایستی کوالیفیکیشن لازم را داشته باشید. و بایستی از طرف بانک پیشنهاد نرخ پروموشنال یا حتی ساینآپ بونس دریافت نموده باشید. این احتمال وجود دارد که حتی برای مدت ۱۴ تا ۲۴ ماه نتوانید بدهی حساب خود را به کارت جدیدی منتقل کنید.

4- کردیت کارت قدیمی خود را فراموش نکنید

انتقال بدهی روزها یا حتی هفته ها طول می کشد. بنابراین توجه کنید که از بازپرداخت اقساط کارت قدیمی خود غافل نشوید و تا انتقال کامل بدهی، حساب خود را چک کنید.

5- مهلت انتقال بدهی خود را از دست ندهید

در صورت دریافت بالانس ترانسفرکردیت کارت بهتر است در اولین فرصت پراسس ترانسفربدهی را کامل نمایید.این آفر ها معمولا مهلت زمانی 60 تا 120 روز و یا حتی گاهی اوقات ممکن است زمان مشخصی را برای انتقال بدهی مشخص کنند. بهتر است قبل از زمان ابطال آفر پراسس انتقال نهایی گردد.

6- هیچگونه خریدجدیدی انجام ندهید، مگر اینکه بانک صادر کننده حساب بالانس ترانسفر٫خریدهای جدید را هم مشمول بهره صفر درصد نماید.

چنانچه بهره صفر درصد فقط شامل بدهی منتقل شده باشد نه خریدهای جدید، پس درانجام خریدهای جدید مجبور به پرداخت بهره می شوید.
مساله مهمتر در رابطه با لیمیت اکانت جدید هست. هرگز قبل از ترانسفر کامل بدهی بهره بالا به اکانت جدید بهره صفر اقدام به خرید جدید نکنید در غیر اینصورت چون از لیمیت برای خریدهای جدید استفاده شده دیگر جایی برای انتقال بدهی با بهره بالا نمی ماند.

7- قبل از اتمام مهلت خود، طوری برنامه ریزی کنید که بدهی خود را به طور کامل پرداخت کنید

زمانی داشتن اکانت جدید بالانس ترانسفر به نفع شما است که بدهی خود را به صورت کامل و در زمان تعیین شده به بانک مورد نظر پرداخت کنید. درغیراینصورت هزینه بهره سنگینی بر روی کل بدهی منتقل شده محاسبه و به بالانس فعلی اضافه میگردد. بهتر است از قبل برای پیمنهای ماهانه برنامه ریزی نمایید. برای محاسبه مبلغی که باید پرداخت کنید، از فرمول ساده زیر استفاده کنید.

مبلغ بدهی خود را با کارمزد انتقال و میزان هزینه بهره سالانه (در صورتی که موجود باشد) جمع کنید و سپس کل این مبلغ را تقسیم بر مدت زمان تعیین شده کنید. به عنوان مثال اگر میزان بدهی شما 3000 دلار است و کارمزد انتقال آن 3 درصد است، 3000 را به اضافه 90 دلار می کنید در نظر داشته باشید 90=٪3*3000 و سپس آن را تقسیم بر مدت زمان تعیین شده (مثلا 12 ماه) می کنید. این یعنی شما باید ماهانه 257.50$ پرداخت کنید تا قبل از زمان ابطال بهره صفر درصد بدهی کاملا تسویه گردد.

8- همیشه پیمنت هارا به موقع پرداخت کنید

دقت کنید که در بازپرداخت مبلغ تعیین شده هرگز تاخیر نکنید زیرا در صورت تاخیر در پرداخت، دیگر نمی توانید از امتیاز بهره صفر درصد در نظر گرفته شده بهره مند شوید و هیچ سودی از این معامله نمی کنید.

 

1 نظر
  1. عتیق. الله. می گوید

    سلام. روز بخیر.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.