بازار مسکن کدام شهر های آمریکا در دهه اخیر بیشترین تغییرات را داشته اند؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

بازار مسکن ایالات متحده از سال 2010 تا حال تغییرات زیادی به روی خود دیده است. در آن سال ها تعداد وام های مسکن بازپرداخت نشده به بیش ترین رقم خود رسیده بود و ارزش مسکن در حال کاهش بود. در سال های اخیر ارزش مسکن بسیار بالا رفته است و کمبود مسکن در بازار مشاهده می شود.

مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت Redfin، مطلب زیر را به شما تقدیم می کند.

  • بالاترین درصد افزایش قیمت خانه در شهر فورت لادردیل (Fort Lauderdale)، در ایالت فلوریدا (Florida)

فلوریدا یکی از مراکز بحران برای بازستانی ملک بود و بزرگترین کاهش در ارزش خانه را تا سال 2010 تجربه کرد. اما با رهایی ایالت فلوریدا از سقوط مسکن، ارزش خانه نیز افزایش یافت. در فورت لادردیل، میانگین قیمت ​​خانه 161 درصد افزایش یافت، و از 106،000 دلار در ابتدای سال 2010 به 278،000 دلار در پایان سال 2019 رسید. همچنین میانگین قیمت ​​خانه در این دهه در اورلاندو و میامی بیش از دو برابر شده است.

  • بزرگترین تضاد بین افزایش قیمت خانه و کاهش درآمد در شهر لاس وگاس (Las Vegas)، در ایالت نوادا (Nevada)

در لاس وگاس ، جایی که درآمد در طی رکود بزرگ به طرز چشمگیری کاهش یافت و هنوز به طور کامل بهبود نیافته است، بیشترین تفاوت را بین قیمت خانه و درآمد می توان مشاهده کرد. در لاس وگاس میانگین قیمت خانه به طور متوسط ​​سالانه 14.1 درصد در طی یک دهه افزایش یافته است، در حالی که درآمد میانگین، ​​با نرخ متوسط ​​سالانه 0.4 درصد کاهش یافته است. با کاهش درآمد، ساکنان لاس وگاس دیگر نتوانستند صاحب خانه شوند، همین امر باعث کاهش همزمان میزان نرخ مالکیت خانه از 59 درصد در سال 2010 به 52 درصد در سال 2016 شد و در پی آن با اندکی افزایش نسبت به سال 2017 به 53 درصد رسید. .

  • بزرگترین جهش در قیمت خانه در شهر سان فرانسیسکو (San Francisco)، در ایالت کالیفرنیا (California)

در سان فرانسیسکو، میانگین قیمت مسکن 711,000 دلار افزایش یافت، و از 698،000 دلار در ابتدای سال 2010 به 1.4 میلیون دلار در پایان سال 2019 رسید. دو عامل اصلی منجر به افزایش قیمت های مسکن در سان فرانسیسکو شد: بازار کار پر رونق و کمبود خانه برای فروش. واحدهای مسکونی کافی برای همه کارگران در سانفرانسیسکو وجود ندارد. در سراسر کالیفرنیا در طی یک دهه اخیر قیمت خانه به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

  • شدیدترین کاهش در عرضه مسکن در شهر سالت لیک سیتی (Salt Lake City)، در ایالت یوتا (Utah)

از ابتدا تا پایان دهه، با در نظر گرفتن تغییرات فصلی، تعداد خانه های فروشی در سالت لیک سیتی 77 درصد کاهش یافته است. دلیل این امر این است که صاحبان خانه های سالت لیک سیتی بیشتر از حد معمول در خانه های خود می مانند و زندگی می کنند. یک صاحبخانه معمولی در سالت لیک سیتی در سال 2019، 23 سال را در خانه خود زندگی می کرد، در در حالی که این رقم در سال 2010، 15 سال بود. کاهش خانه های فروشی باعث شده است که خرید خانه نسبت به ابتدای دهه بسیار رقابتی شود. در حال حاضر، از هر سه خانه در سالت لیک سیتی، یکی با قیمت بالاتر از قیمت تعیین شده به فروش می رسد.

  • بیشترین کاهش مدت زمان لازم برای فروش خانه در بازار، در شهر ناسائو کانتی (Nassau County)، در منطقه لانگ آیلند (Long Island)، در ایالت نیویورک (New York)

در ناسائو کانتی، میانگین مدت زمان لازم ​​برای فروش خانه  حدود 4 ماه — 124 روز – در طول یک دهه کاهش یافته است. در آغاز سال 2010، فروش یک خانه به طور معمول 180 روز طول می کشید، اما اکنون فقط 56 روز طول می کشد. چون قیمت مسکن در منهتن خیلی بالا رفته است، بسیاری از مردم به لانگ آیلند روی آورده اند و درخواست برای خرید خانه بسیار بالاست.

در واقع در 88 درصد از کلان شهرهای بررسی شده، متوجه شدیم که خانه های فروشی در مدت زمان خیلی کمتری نسبت به ده سال گذشته به فروش می رسند. این امر به دلیل رقابتی شدن بازار و نیز دسترسی بهتر خریداران و فروشندگان به اطلاعات خانه هاست.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

 

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: redfin.com

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.