MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

10 شهر برتر آمریکا برای دوچرخه سواری در سال 2020

طبق مقاله منتشر شده در وبسایت redfin، شهرهای مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا (Minneapolis, Minnesota)، پورتلند در ایالت اورگان (Portland, Oregon)، و شیکاگو در ایالت ایلینوی (Chicago, Illinois)، برای دومین سال پیاپی به عنوان مناسب ترین شهرها برای دوچرخه سواری انتخاب شدند. مسکن آمریکا، مطلب ذیل را در این زمینه به شما تقدیم می کند.

این  لیست بر اساس رتبه بندی های به روز شده از جانب Bike Score®، ابزاری متعلق به شرکت Redfin Walk Score® تهیه شده است که قابلیت دوچرخه سواری در محلات و شهرها را رتبه بندی می کند. امتیازات بر اساس چندین عامل از جمله دسترسی به خطوط مخصوص دوچرخه و میزان وجود تپه تنظیم شده است. شهرهایی که در آنها کارهای روزانه را می توان با دوچرخه انجام داد با 90 امتیاز و بالاتر، شهرهایی که دوچرخه سواری برای اکثر سفرها مناسب است از 70 تا 89 امتیاز، و شهرهایی که دارای زیرساخت هایی برای دوچرخه سواری هستند 50-69 امتیاز را کسب می کنند.

رتبه شهر     امتیاز دوچرخه سواری تغییرات امتیاز از 2008 رتبه قبلی (2018)
1 مینیاپولیس، در ایالت مینه سوتا 84 +2 1
2 پورتلند، در ایالت اورگان 82 +1 2
3 شیکاگو، در ایالت ایلینوی 73 +1 3
4 دنور، در ایالت کلرادو 73 +2 4
5 سان فرانسیسکو، ایالت کالیفرنیا 72 +1 5
6 بوستون، در ایالت ماساچوست 70 +1 7
7 سیاتل، در ایالت واشنگتن 70 0 6
8 نیویورک، در ایالت نیویورک 70 +2 8
9 واشنگتن، دی سی 69 +2 9
10 لانگ بیچ، در ایالت کالیفرنیا 69 +8 16

دولت قصد دارد در دو شهر که در صدر این لیست واقع شده اند، زیرساخت های لازم برای دوچرخه سواری در سطح شهر را به دلایل محیط زیستی، بهداشتی و اقتصادی، تقویت کند. مینیاپولیس صدها مایل مسیرهای دوچرخه سواری داخل و خارج از خیابان دارد. طرح دوچرخه سواری در پورتلند با هدف اجرای کامل طرح تا سال 2030، شامل صدها مایل مسیر برای تردد دوچرخه می شود.

بنا بر اظهارات جیمز گری (James Garry)، نماینده محلی ردفین، از آنجا که خیابان های شهر مینیاپولیس دارای مسیرهای مخصوص برای دوچرخه سواران هستند و بسیاری از شرکت ها هم خدمات ویژه ای برای راحتی دوچرخه سواران ارائه می دهند، دوچرخه سواری در این شهر بسیار راحت است، به طوری که موجب شگفتی کسانی که از شهرهای دیگر به شهر مینیا پولیس نقل مکان کرده و در این شهر خانه خریده اند می شود.

به گفته دنیل بروکس (Daniel Brooks)، نماینده ردفین در پورتلند، خطوط مخصوص دوچرخه سواری در سرتاسر شهر مشاهده می شود. همچنین، پل تیلیکوم (Tilikom Bridge)، که مخصوص دوچرخه سواران، عابرین پیاده، و استفاده کنندگان از وسایل حمل و نقل عمومی است، فرهنگ دوچرخه سواری را در این شهر ترویج می دهد. از آنجا که بیشتر آپارتمان ها فضای محدودی برای پارکینگ دارند، مردم برای استفاده از دوچرخه ترغیب می شوند.

دنور (Denver)، سان فرانسیسکو (San Francisco)، بوستون (Boston)، سیاتل (Seattle)، نیویورک (New York)، و واشنگتن دی سی (Washington DC)، بار دیگر در رده بندی دوچرخه سواری رتبه چهارم تا نهم  را در رده های امتیازی برای دوچرخه سواری کسب می کنند، هرچند که بوستون و سیاتل از سال 2018 جاهای خود را تغییر داده اند. لانگ بیچ در ایالت کالیفرنیا، امسال به 10 رتبه برتر پیوست و ساکرامنتو را به رتبه یازدهم فرستاد.

  • شهرهایی که بیشترین افزایش را در امتیاز خود برای دوچرخه سواری داشتند

سن لوئیس (St. Louis) بیشترین افزایش را در امتیاز دوچرخه سواری از سال 2018 تجربه کرد، و با 9 امتیاز افزایش، امتیاز خود را به 62  رساند. این در حالی است که لانگ بیچ، کالیفرنیا با هشت امتیاز افزایش،به امتیاز 69 رسیده است.

به گفته Costanza Genoese Zerbi، نماینده ردفین در شهر لانگ بیچ، در چند سال گذشته در این شهر مسیرهای جدید مخصوص دوچرخه سواران و عابراین پیاده ساخته شده است. به اعتقاد بعضی این امر می تواند منجر به شلوغی و ایجاد مشکلاتی برای  ایمنی شود، اما به هر حال به نفع دوچرخه سواران است.

پس از شهر لانگ بیچ، شهرهای کورپس کریستی در ایالت تگزاس Corpus Christi,TX که با 8 امتیاز افزایش، به امتیاز 49 رسید، پیتسبورگ (Pittsburgh) که با 6 امتیاز افزایش، به امتیاز 57 رسید، و ممفیس (Memphis) که با 6 امتیاز افزایش، به امتیاز 44 رسید، قرار دارند.

هیچکدام از شهرهایی که از طریق امتیاز برای دوچرخه سواری رده بندی شده اند و جمعیتی بیش از 300,000 نفر دارند، نسبت به سال گذشته نمره پایین تری نداشته اند.

شما می توانید برای مشاهده امتیاز دیگر شهرها، با کلیک روی این لینک به سایت Walk Score بروید.

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: redfin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.