MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

4 دلیل عدم وجود مسکن کافی برای متقاضیان در آمریکا

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

اقتصاددانان در اولین اجلاس اتحادیه ملی مشاورین املاک و مستغلات National Association of Realtors (NAR)، برای پیش بینی وضعیت مسکن عنوان کردند، درحالیکه وضعیت بازار املاک و مستغلات در سال 2020 بر پایه های محکم و استوار قرار خواهد داشت، تعداد معدودی از مسائل به تقاضا برای ساخت و ساز خانه های جدید پاسخگو هستند .

. مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت realtor، اخبار زیر را به اطلاع شما می رساند.

در حالیکه اقتصاددانان عرصه مسکن در انجمن ملی مشاوران املاک، درباره عملکرد بازار مسکن در سال 2020 خوشبین بودند، به تعدادی از مشکلات بازار مسکن اشاره کردند که یکی از آن ها کمبود مسکن در بازار بود.

اقتصاد دانان انتظار دارند که فروش و افزایش قیمت مسکن (البته با سرعت کمتری) در سال 2020 ادامه یابد. بنا بر اظهارات لارنس یان (Lawrence Yun) اقتصاددان ارشد NAR، احتمال کاهش قیمت در بازار مسکن خیلی کم است اما بازار نیاز به ساخت و ساز خانه های جدید دارد تا قیمت ها بیش از پیش افزایش نیابند.

به باور آنان عوامل ذیل عرضه مسکن جدید به بازار را دشوارتر نموده، که موجب کمبود مسکن در بازار می شود.

  • هزینه وام ساخت و ساز: به گفته مایکل نیل (Michael Neal) دانشیار ارشد پژوهشکده شهری، نرخ بودجه فدرال در حال حاضر 1.75 درصد میباشد، در مقایسه با نرخ 2.25 درصد سال گذشته، این امر باید منجر به مسکن ارزان قیمت تر شود. با این وجود وقتی که به وام های سازندگان مسکن نگاه می کنید، ممکن است چنین نباشد. وام های سازنده با نرخ اصلی گره خورده اند که با نرخ صندوق های فدرال ارتباط نزدیکی دارند. تغییرو تسهیل سیاست های پولی می تواند هزینه های ساخت را کاهش دهد.
  • کمبود نیروی کار: شغل های موجود با درآمد بالاتر در بازار کار بیشتر مردم را به سوی این شغل ها ترغیب، و از مشاغل مربوط به ساخت و ساز ساختمان دور می کند. این امر برنامه ریزی برای پروژه های مسکن را برای سازندگان ساختمان دشوارتر می کند. در حال حاضر 338 هزار شغل خالی در صنعت ساخت و ساز وجود دارد. به گفته یکی از متخصصان، بزرگ ترین مشکل این صنعت کمبود کارگر حرفه ای است و جوانان هم علاقه زیادی به اشتغال در این زمینه ندارند. نیز سهم زنان در این صنعت خیلی کم است، و جلوگیری از مهاجرت نیز موجب کاهش عرضه نیروی کار جدید شده است.
  • کمبود زمین برای ساخت و ساز: به گفته دو سوم سازندگان مسکن، زمین کافی برای ساخت و ساز موجود نیست. این در حالی است که میانگین اندازه زمین ها کوچک تر و قیمت آن ها بیشتر می شود. شاید وضع قوانین کارآمدتر برای منطقه بندی، و آوردن اراضی بیشتر به سیستم این مشکل را حل کند.
  • هزینه های نظارتی بالا: میانگین هزینه های نظارتی که بخشی از قیمت مسکن هستند، تقریبا 25 درصد می باشد. در املاک چند خانواری این رقم 32 درصد می باشد. این موضوعی است که دولت ترامپ به آن پرداخته است. بن کارسون (Ben Carson)، دبیر دبیرخانه مسکن و شهرسازی نیز در این نشست صحبت کرد. بنا بر اظهارات وی 80 درصد از نظارت های دولت که ساخت مسکن مقرون به صرفه را محدود می کند، در سطح محلی و ایالتی رخ می دهد. اما مدیریت شورای کاخ سفید در مورد رفع موانع نظارتی برای مسکن مقرون به صرفه در حال بررسی این است که چه موانعی را می توان در سطح فدرال از بین برد.

این فقط ساخت و سازهای جدید نیست که به تاخیر می افتد. کرمیت بیکر (Kermit Baker)، پژوهشگر ارشد مرکز مشترک مطالعات مسکن دانشگاه هاروارد و اقتصاددان ارشد موسسه معماران آمریکا گفت: تعداد خانه های موجود در قیاس با تعداد متقاضیان خیلی کم است. باید برای افراد مسن تر خانه هایی یک طبقه، بدون پله و ورودی هایی با عرض زیاد، ساخته شود.

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: magazine.realtor.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.