سرنوشت املاک و دارائی های شخصی که بدون وصیت نامه فوت می کند…

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

مسکن آمریکا با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت investopedia، در مورد اصطلاحات وارث و ذینفع و انواع آنها توضیحاتی را به شما ارائه می دهد.

وارث یا Heir چیست؟

وارث شخصی است که قانوناً حق دارد همه یا بخشی از املاک و دارائی های شخص دیگری را که بدون نوشتن وصیت نامه فوت نموده است، به ارث ببرد. این بدان معنی است که شخص متوفی در طول سالهای زندگی خود، در نوشتن وصیت نامه قانونی خود قصور نموده است. در چنین سناریویی، وارث مطابق با قوانین ایالتی که در آن گواهی انحصار وراثت برای املاک در نظر گرفته شده است، ملک را دریافت می کند.

وارثانی که ملک و دارائی ها را به ارث می برند، معمولاً فرزندان، نوادگان، یا دیگر خویشاوندان نزدیک متوفی هستند. به طور معمول همسران از نظر قانونی به عنوان وارث در نظر گرفته نمی شوند، زیرا در عوض از طریق قوانین زناشویی یا قوانین مربوط به اموال مشترک میان زن و شوهر، حق مالکیت املاک را دارند.

نکات کلیدی

  • وارث شخصی است که از نظر قانونی حق جمع آوری ارثیه را دارد، در صورتی که شخص متوفی یک وصیت نامه رسمی تنظیم نکرده باشد.
  • به طور کلی وارثانی که ارثیه را به ارث می برند، فرزندان، نوادگان، یا سایر خویشاوندان نزدیک متوفی هستند.
  • از نظر قانونی، ورثه، متفاوت با ذینفع هایی هستند که در وصیت نامه و یا دیگر اسناد مکتوب تعیین شده و قصد دریافت مال و اموال شخص متوفی را دارند.

تفکیک و تقسیم بندی وارثان

هنگامی که بیش از یک وارث با ارتباط یکسان با متوفی وجود داشته باشند، مانند دو خواهر و برادر، معمولاً این افراد اموال موروثی را به طور یکسان مابین خود تقسیم می کنند. بخشی از اموال شخص متوفی که به وارث واگذار شده است به عنوان ارثیه شناخته می شود. این ارثیه می تواند شامل پول نقد، سهام، اوراق قرضه، املاک و مستغلات، و سایر اموال شخصی از قبیل خودرو، مبلمان، عتیقه جات، آثار هنری و جواهرات باشد.

انواع خاصی از وراث وجود دارند که شامل موارد ذیل می باشند:

  • وارث معلوم و معین: عبارت است از شخصی که التزام به دریافت ارثیه را دارد و مسلم شده که ارثیه به او تعلق می گیرد.
  • وارث احتمالی: شخصی است که تحت شرایط فعلی وارث محسوب می شود، اما حق وراثت او ممکن است با احتساب فردی دیگر که تازه متولد شده است ابطال شود.
  • وارثی که فرزند خوانده است: این وارث فرزندی است که از نظر قانونی پذیرفته شده و دارای حقوقی مشابه با فرزندان بیولوژیک والدین است.
  • وارث جنبی یا مع الوصف: به وارثی گفته می شود که به طور مستقیم از نسل شخص متوفی نیست، اما با این وجود عضوی از خانواده می باشد.

وارث در مقابل ذینفع

در حالی که اصطلاح “وارث” از نظر قانونی به شخصی گفته می شود که اموال و دارایی فردی را که بدون وصیت نامه فوت کرده است دریافت می کند. این اصطلاح در محاورات عامیانه اغلب برای کسانی هم که طبق یک وصیت نامه اموال را به ارث می برند بکار برده می شود. با این حال، اکیداً در این مورد، استفاده از کلمه “وارث” در واقع نادرست است، زیرا اصطلاح مناسب برای چنین فردی کلمه “ذینفع” است، که بیانگر شخصی است که به طور قانونی حق تصاحب و جمع آوری اموال و املاک را طبق وصیت نامه، امانت نامه، بیمه نامه و یا تدابیر و پیش بینی های الزام آور دارا می باشد.

همه وارثان ذینفع نیستند، مانند فرزند بزرگسال طرد شده ای که عمداً طبق وصیت نامه ای از ارث محروم می شود. و به همین ترتیب همه ذینفع ها وارث نیستند، به عنوان مثال، شخص می تواند دوست خود را برای دریافت اموال تعیین کند. در این حالت، اگر نام این دوست از وصیت نامه شخص متوفی حذف شود، دریافت کننده اموال نخواهد بود، زیرا فرزند یا خویشاوند مستقیم شخص متوفی نیست. با این حال آن دوست را می توان دقیقاً همانگونه که در وصیت نامه یا دیگر پیش بینی های شخص متوفی تعیین شده است، ذینفع نامید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا | منبع: investopedia.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.