چگونه از شر کردیت کارت هایی با بهره بالا خلاص شویم؟

بدهی کردیت کارت به صورت پیچیده ای خارج از کنترل شده است و بسیاری از دارندگان کردیت کارت ها به میزان قابل توجهی دارای بدهی کردیت کارت هستند.

مسکن آمریکا  شیوه های رهایی از بدهی کردیت کارت ها با بهره بالا را برای شما بیان می کند.

در حال حاضر، بدهی کردیت کارت افراد، خارج از کنترل شده است و بسیاری از دارندگان کردیت کارت، دارای مبلغ زیادی بدهی مربوط به کردیت کارت خود می باشند. شهروندان آمریکایی عادت کرده اند که بیش از حد توان خود خرید کنند. در شرایط اضطراری، مانند از دست دادن شغل، بروز یک درمان پزشکی ضروری یا عمل جراحی غیر منتظره، یا یک حادثه طبیعی، به سادگی می توان مشاهده نمود که چه تعداد از دارندگان کردیت کارت گرفتار بدهی های بسیار بالا شده اند.

با توجه به این که دریافت وام زمانبر است ، استفاده از کردیت کارت در این زمان ها معقول تر به نظر می رسد، مگر اینکه دیگر به حد ظرفیت کردیت کارت خود رسیده باشید.

1) اهداف مناسب

احتمالا شرایط دلخواه شما به صورت زیر هستند:

 • شما به دنبال کاهش نرخ بهره کردیت کارتهایتان هستید.
 • شما تمایل به انجام مبلغی بیش از مینیمم پیمنت دارید.
 • احتمالاً به Debt Consolidation هم فکر میکنید یعنی سعی دارید بدهی بر روی چندین اکانت کردیت کارت را به یک اکانت تبدیل کنید. مطمئناً، این ساده ترین روش برای خروج از بدهی های بیش از حد است.
 • اگر شما تماس هایی مکرر از طرف بانک دریافت میکنید مطمئناً تمایل دارید بدهی خود را پرداخت کنید تا این تماس ها متوقف شود.
 • شما میخواهید از شر جریمه ها خلاص شوید.
 • هزینه های بیش از حد خود را حذف نمایید.
 • احتمالاً، دوست دارید تعداد کردیت کارت کمتری به نام خود داشته باشید.
 • می خواهید اطمینان حاصل کنید که کردیت اسکور شما خوب یا حتی عالی است. اگر کردیت ریپورت شما به اقدام خاصی نیاز دارد، شاید این کار بهتر باشد تا بتوانید اسکور خود را بهبود ببخشید.
 • می خواهید اقدامات لازم را انجام دهید تا دوباره در تله کردیت کارت نیافتید.

2) روش های مربوط به پرداخت بدهی مربوط به کردیت کارت با بهره بالا

 • دریافت “Home Equity Loan”

اگر خانه دارید و ارزش آن بالا رفته است، Home Equity Loan بگیرید. به عبارت خیلی ساده، ارزش مسکن به مبلغی گفته می شود که اگر خانه خود را بفروشید و پول به دست آمده از آن را منهای وام خود کنید، این مبلغ در دستتان می ماند. Home Equity Loan از این جهت خوب است که هم بهره پایینی دارد و اگر نمی توانید از عهده بازپرداخت این وام برآیید، برای دریافت آن اقدام نکنید زیرا ممکن است خانه خود را از دست بدهید.

 • دریافت “Debt Consolidation Loan”

این وام همه بدهی های شما را یکجا جمع می کند و به شما اجازه می دهد به صورت یک بدهی همه آن ها را یکجا پرداخت کنید، بدون این که مثلا نیاز باشد خانه خود را در گرو بگذارید. البته نکات زیر را در خاطر داشته باشید:

 • اطمینان حاصل کنید که هزینه های وام تلفیقی بیشتر از بدهی های فعلی شما نشود.
 • بدلیل اینکه هیچ سندی برای تضمین وام شما وجود ندارد، این انتظار را داشته باشید که وام دهنده میزان بهره را افزایش دهد.
 • اگر شما کردیت اسکورضعیفی دارید، انتظار داشته باشید که بهره بالاتری بپردازید. احتمال اینکه وام دهنده شما، از پرداخت وام به شما خودداری کند نیز بیشتر است.
 • در مورد نرخ بهره ها و شرایط دریافت وام بررسی لازم را انجام بدهید. بنابراین، با بانکها و یا لندرهایی که قبلاً با آنها معامله کرده اید، شروع کنید و از آنها مشورت بگیرید.
 • بسیاری از افراد برای دریافت این وام ها می توانند از طریق اینترنت ثبت نام کنند.
 • می توانید برای این منظور به کردیت یونیون ها هم مراجعه کنید چون کردیت یونیونها وام با نرخ بهره کمتر به مشتریان خود ارائه می دهند.

3) روش های دیگر برای پرداخت بدهی های کردیت کارت

بسیاری از مردم بر این باور هستند که پرداخت حداقل مقدار لازم در مورد صورت حساب کردیت کارت آنها، در نهایت باعث می شود که بدهی آنها کاهش پیدا کند، اما اینطور نیست. اگر شما در هر ماه تنها حداقل مبلغ در مورد بدهی کردیت کارت خود را بپردازید، حداقل شرایط بهینه را در مورد بدهی مربوط به کردیت کارت خود فراهم می کنید. در واقع، شما ممکن است دو برابر بدهی اولیه خود، بدهکار شوید. همچنین، با توجه به مانده حساب شما، در صورت امکان، بهتر است در هر ماه چند صد دلار به مبلغ پرداختی در مورد بدهی مربوط به کردیت کارت خود، اضافه کنید.

بعضی نکات دیگر در مورد پرداخت بدهی مربوط به کردیت کارت شما نیز شامل موارد زیر است:

 • هنگام پرداخت بدهی مربوط به کردیت کارت خود، دیگر از آن کارت استفاده نکنید. مخارج غیرضروری خود را نیز کم کنید تا بتوانید در حالی که بدهی مربوط به کردیت کارت خود را پرداخت می کنید، آنچه را که نیاز دارید، به صورت نقدی خریداری کنید.
 • ابتدا بدهی های مربوط به کردیت کارت با بالاترین نرخ بهره خود را پرداخت کنید. پس از پرداخت بدهی های مربوط به کردیت کارت با بالاترین نرخ بهره، در مورد پرداخت بدهی مربوط به کردیت کارت با بالاترین نرخ بهره بعدی اقدام نمایید. ممکن است طبیعت انسانی اینگونه باشد که بخواهد ابتدا بدهی مربوط به کردیت کارت که بالاترین مانده صورت حساب را دارد، پرداخت کند، اما شما باید ابتدا در مورد پرداخت بدهی مربوط به کردیت کارت با بالاترین نرخ بهره، اقدام نمایید.
 • اگر می خواهید سریع نتیجه بگیرید، می توانید ابتدا بدهی های مربوط به کردیت کارت با کمترین مانده حساب را پرداخت کنید. این موضوع می تواند در شما احساس موفقیت ایجاد کند. هنگامی که چند کارت با مانده کمتر حذف شدند، شما می توانید بدهی های مربوط به کردیت کارت با بهره بالا را آسان تر پرداخت کنید.
 • بررسی کنید که کدام یک از کردیت کارت های شما کمترین نرخ بهره را دارند. ممکن است بخواهید بدهی مربوط به یک کردیت کارت با بهره بالا را بر روی این کارت منتقل نمایید. با انجام این کار، هنگامی که شما بدهی مربوط به این کردیت کارت با بهره پایین تر را پرداخت می کنید، بوسیله پرداخت بهره کمتر در هزینه های خود صرفه جویی می کنید.
 • اگر انتقال بدهی به کردیت کارت با بهره پایین که قبلاً در اختیار شما بوده است، امکان پذیر نمی باشد، آنگاه بعضی از کردیت کارت های درخواست نشده را که احتمالاً از طریق ایمیل دریافت می کنید، بررسی کنید. تعداد زیادی از این کارت ها، این فرصت را ارائه می کنند که بدهی موجود بر روی کردیت کارت خود را با میزان بسیار کمی افزایش بهره برای مدت زمان معینی به کردیت کارت جدید ارائه شده توسط آنها منتقل نمایید. حتی بعضی از این کردیت کارت ها دارای نرخ بهره 0% می باشند. اگر شما به دقت مراقب این موضوع باشید، انجام این کار می تواند به نفع شما باشد. اول، باید بررسی کنید که آیا قبل از بالا رفتن نرخ بهره تبلیغاتی اولیه، می توانید بدهی خود را به طور کامل بپردازید یا خیر. در این صورت مبلغ اضافی را که برای کردیت کارت با بهره بالاتر پرداخت کرده اید، باید واریز کنید تا به عنوان اصل بدهی شما اعمال شود. اگر قبل از افزایش بهره کردیت کارت جدید، نمی توانید بدهی خود را به طور کامل پرداخت کنید، در مورد انجام این کار مراقب باشید. شرایط قرارداد خود را به دقت مطالعه کنید زیرا گاهی اوقات شرکت ها اجازه نمی دهند به مدت معینی (مثلا تا یک سال) موجودی کردیت کارت خود را به کارت دیگری منتقل کنید و در صورت انجام این کار شما را جریمه می کنند و بهره بیشتری طلب می کنند.

در مورد کاهش بدهی های کردیت کارت و وام های شخصی که بهره بالایی دارند از کارشناسان مالی و کردیتی کمک بگیرید قبل از هر اقدامی ابتدا تمام آپشنهای مختلف را بررسی کنید و بعد بهترین آپشن یا راه حل که متناسب با شرایط فعلی شما است را انتخاب کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.