آیا ویروس کرونا در آب استخر منزل شما از بین می رود؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

ممکن است شنیده باشید که ویروس کرونا می تواند تا سه روز بر روی برخی از سطوح زنده بماند. اما در استخر شنای منزل شما چطور؟ آیا هیچ راهی وجود دارد که از طریق شنا به ویروس آلوده شوید؟

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت realtor، در مورد آنچه که باید در مورد شنا کردن در طی یک بیماری همه گیر بدانید، توضیحاتی را ارائه می دهد.

پاسخ کوتاه این است که: شما احتمالاً ویروس را از آب استخر دریافت نخواهید کرد. اما استخر هنوز هم از نظر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و انتقال ویروس از شخصی به شخص دیگر محیط خطرناکی است. بنابراین قبل از رفتن برای شنا در استخر، توصیه های متخصصان در مورد چگونگی ایمن نگه داشتن خود و سایر شناگران را مطالعه کنید.

آب استخر ویروس را منتشر نمی کند، اما مردم می توانند موجب انتشار ویروس شوند.

پروفسور بیل کارول (Bill Carroll)، استادیار شیمی در دانشگاه ایندیانا می گوید: “اگر به آنچه که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا Centers for Disease Control and Prevention (CDC) گفته است نگاه کنید، هیچ مدرکی مبنی بر انتشار و گسترش ویروس کرونا در آب وجود ندارد.” “این ویروس نمی تواند در آب بازتولید و تکثیر شود. این ویروسی ناشی از آب یا غذا نیست. این یک ویروس استنشاقی است، و برای آلوده شدن باید آن را استنشاق کنید.”

به علاوه، مواد شیمیایی موجود در آب استخر یا وان شما می تواند به از بین بردن ویروس کمک کند.

دکتر کریس جی ویانت (Dr. Chris J. Wiant)، رئیس شورای کیفیت و بهداشت آب می گوید: “کلر موجود در آب استخر ویروس را غیرفعال می کند، بنابراین دیگر عفونی نیست.”استخری که به درستی نگهداری شده، از شناگران در مقابل ویروس موجود در آب استخر محافظت می کند.”

اما در خارج از آب، ویروس می تواند در بین مردم شیوع پیدا کند و خطر به ویژه در یک مرکز بازی های آبی یا استخر واقع در ساختمان یک مجتمع آپارتمانی وجود دارد، جایی که شناگران زیادی در آنجا رفت و آمد می کنند.

کارول می گوید: “اگر در معرض ویروس کرونا قرار می گیرید، به این دلیل است که به استخر می روید و افراد دیگری نیز در آنجا حضور دارند و فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمی شود.”

در مورد فاصله گذاری اجتماعی در محوطه استخر باهوش باشید

اگر به یک استخر عمومی یا استخر خانه دوستان خود می روید، به یاد داشته باشید که فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنید و از قرار گرفتن در فاصله کمتر از 6 فوتی کسانی که با آنها زندگی نمی کنید، خودداری نمایید.

ویانت می گوید: “پیش از نشستن بر روی صندلی ها آنها را ضدعفونی کرده و اصول بهداشتی را در مورد آنها رعایت کنید. زمان توقف و تعویض لباس در رختکن را به حداقل برسانید و قبل و بعد از شنا دوش بگیرید.”

وقتی زیر آب هستید هرگز نباید ماسک پارچه ای به صورت خود بزنید.

کارول می گوید: “اگر سر شما زیر آب باشد، نیازی به ماسک نیست. اما اگر در قسمت کم عمق یا کنار استخر ایستاده اید، حتما ماسک خود را برای محافظت از افراد دیگر بزنید.”

همچنین می توانید قبل از وقت استخر با مسئول استخر تماس گرفته و در مورد اقدامات احتیاطی و ایمنی مانند محدود کردن تعداد شناگران و فاصله صندلی های سالن سؤال کنید. و به یاد داشته باشید که اگر احساس بیماری می کنید یا علائمی از بیماری COVID-19 را دارید، در خانه بمانید.

نگهداری عادی از استخر باید برای غیرفعال کردن ویروس کافی باشد

ویانت می گوید: دستورالعمل های نگهداری از آب استخر به دنبال شیوع بیماری COVID-19 تغییری نکرده است. اگر وظیفه نگهداری از یک استخر عمومی را به عهده دارید، دستورالعمل های CDC را رعایت کنید و pH و میزان کلر آب را دو بار در روز کنترل کنید در صورتی که تعداد شناگران داخل آب بیشتر شدند، این موارد را بیش از دو بار در روز کنترل کنید.

کارول می گوید: “در مورد استخر در خانه مسکونی چیز خاصی که شما باید انجام دهید وجود ندارد. به روال معمول تمیز کردن اسخر خود را انجام دهید: حداقل یک بار در هفته pH آب استخر خود را آزمایش کنید و مطمئن شوید که مقدار زیادی کلر در آب استخر وجود دارد. همچنین ایده خوبی است که برای پرهیز از انگل cryptosporidium که می تواند شناگران را به شدت بیمار کند، یک بار در هفته از کلر بیشتری برای آب استفاده کنید.”

استخر یا ساحل: کدام گزینه بهتر است

اگر نگران تماس با افراد دیگر در استخر هستید و در نزدیکی ساحل زندگی می کنید، می توانید به جای استخر به فکر رفتن به ساحل باشید. ویانت می گوید: “استخرهای مناسب با استفاده از کلر و مواد شیمیایی که ویروس را غیرفعال می کنند، دارای مزیت هستند، اما سواحل دارای حجم زیادی از آب در حال حرکت هستند که ذرات ویروس را به طور کامل رقیق می کنند و خطر مواجهه با ویروس را کاهش می دهند. در نهایت امن ترین مکان برای شنا کردن جایی است که کمترین افراد حضور دارند.”

قبل از رفتن به ساحل، با اداره بهداشت محلی خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که آب اخیراً مورد آزمایش قرار گرفته است و برای شنا کردن بی خطر است.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: realtor.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.