MaskanUSA . مسکن آمریکا
سایت " مسکن آمریکا MaskanUSA " یک پروژه مستقل برای بهبود سطح کیفی و رفع نیاز جامعه فارسی زبانان آمریکا در زمینه مسکن می باشد00.

چرا اضافه کردن واحد مسکونی ضمیمه شده یا Accessory Dwelling Unit (ADU) بر روی ملک خود فکر خوبیست؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

امروزه بیشتر جوامع در آمریکا می خواهند خانه ای داشته باشند که بتوانند چندین خانواده را در آن جای بدهند. یکی از گزینه های مناسب برای این کار، واحد مسکونی ضمیمه یا (ADU) است. مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت forbes، مقاله زیر را به شما تقدیم می کند.

نام های مختلفی روی ADU ها نهاده می شود: سوئیت مادربزرگ، محل اقامت ثانویه و… این فضاها مناسب زندگی دانشجویان، سالمندان یا افراد ناتوان هست. همچنین صاحب خانه می تواند این فضا برای کسب درآمد به اجاره گذارد.

از آنجا که ADU ها می توانند عملکرد و همچنین ارزش بسیاری از خانه ها را به میزان قابل توجهی افزایش دهند، قوانین ایالتی و محلی ساخت آن ها را آسان کرده اند – و پیمان کاران از این فرصت استفاده می کنند. انجمن ملی سازندگان خانه دریافتند که، در سه ماهه اول سال 2019، 20 درصد از پروژه های بازسازی خانه در کشور شامل تبدیل فضای موجود به یک  ADU می باشد و تقریباً به همان میزان بسیاری از پروژه ها از طریق ساختن یک ADU ایجاد شدند.

به ویژه در ایالت کالیفرنیا قوانین جدید دولتی در اول ژانویه سال 2020، بسیاری از محدودیت های ساختمانی را حذف کرده و پروسه های ساخت ADU را آسان تر می کند. محققان پیش بینی می کنند که ADU ها می توانند بیش از نیمی از ساخت و ساز های جدید در کالیفرنیا را طی چند دهه آینده تشکیل دهند. ایالات مینه سوتا و نیو همپشایر هم در این زمینه قوانینی برای کمک به پیمان کاران تنظیم کرده است.

اگر می خواهید بر روی املاک با ADU سرمایه گذاری کنید، نکات زیر را در نظر بگیرید.

  • ساخت و تامین هزینه برای ADU ها راحت تر می شود

جمعیت رو به رشد کالیفرنیا منجر به کمبود مسکن در این ایالت شده است که افزایش هزینه های اجاره، زمین، ساختمان و هزینه های ساخت و ساز را به همراه دارد. نه تنها ADU ها خانه های ارزان قیمت تری را ارائه می دهند بلکه رفته رفته قیمتشان هم مناسب تر می شود. در آینده، شهرهایی مانند سن دیگو ممکن است حتی مجموعه ای از برنامه های از پیش تصویب شده ADU را ارائه دهند که صاحبان خانه و پیمان کاران می توانند از این طریق هزینه ها را کاهش داده و روند کار را سرعت ببخشند.

اجاره ADU می تواند یک روش عالی برای ایجاد ثروت باشد. خانواده هایی که ADU خود را به فرزندان دانشجوی خود ازائه می دهند، پس از گذشت چندین سال با صرفه جویی در هزینه خوابگاه، پول صرف شده برای ساخت ADU را تامین می کنند. به علاوه،ADU  ها معمولاً ارزش بازار ملک را افزایش می دهند. احتمالا تا 3 یا 5 سال آینده، شاهد افزایش قابل توجهی در تعداد این نوع خانه ها باشیم. امروزه بیشتر خریداران مایل به خرید خانه با ADU باشند.

  • ADU ها گزینه مناسبی برای جوانان هستند

در حالی که مناطقی مانند سن دیگو افراد جوان را که به دنبال اشتغال در زمینه های مرتبط با STEM هستند را جذب می کنند، تنها 2 درصد از آن ها می توانند با میانگین فعلی قیمت مسکن، خانه بخرند. حمل و نقل عمومی و خانه های کوچک تر، محبوب جوانان هستند.

متخصصان جوان که توانایی خرید خانه را دارند، به دنبال ایجاد یک سرمایه گذاری بلند مدت هستند. بیشتر افراد در نهایت خانه خود را می فروشند زیرا آن خانه برای آن ها از کار افتاده است. خانواده های در حال رشد که قبلاً خانه ای در این شهر فروخته اند تا بتوانند فضای ارزان تری را در جای دیگر خریداری کنند، اکنون می توانند برای استفاده بهتر از فضای موجود در زمین خود، سرمایه گذاری در ADU را در نظر بگیرند.

ADU ها همچنین می توانند روشی عالی برای انتقال ثروت از نسلی به نسل دیگر باشند. کودکانی که در ADU ها در ملک والدینشان زندگی می کنند می توانند با گذشت زمان ملک اصلی را خریداری کنند. به این ترتیب، نسل جوان تر می تواند به تدریج مالکیت یک خانه را بدست آورد و نسل بزرگتر می تواند از نیاز به وام گریخته و در عوض درآمد بدون بهره کسب کند.

  • ADU  ها می توانند از سرمایه گذاری شما محافظت کنند

این که آیا یک خانه در نهایت به یک سرمایه گذاری خوب تبدیل می شود یا نه، اغلب به این بر می گردد که چه موقع و چرا تصمیم دارید آن را بفروشید.

اگر خدای ناکرده شغل خود را از دست بدهید، می توانید ADU خود را به اجاره گذارید و تا زمانی که شغل جدید پیدا کنید، از لحاظ درآمد تامین باشید.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.