الگو های جدید در خرید و فروش مسکن

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

دو نسل Baby Boomer و Millennials، تفاوت هایی با هم دارند. از جمله این تفاوت ها، سلایق این دو نسل در زمینه خرید و فروش مسکن و مسائل مرتبط با آن، است. مسکن آمریکا، با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در سایت forbes، این تفاوت ها را در زیر شرح می دهد:

برای چندین دهه، معمول بود که از خانواده یا دوستان بخواهید که یک مشاور املاک به شما پیشنهاد دهند. این نماینده به نوبه خود، بازرس، وام دهنده و … مورد علاقه خود را توصیه می کند. از نظر تاریخی، موفق ترین متخصصین در بخش املاک، تجارت خود را از طریق معرفی مشتریان بنیان نهاده اند.

  • تحقیق یا معرفی

نسل Millennial (نسل جوانی که در اوایل قرن بیست و یکم به بزرگسالی رسیده است) برخلاف Baby Boomer (نسلی که پس از جنگ جهانی دوم بین سالهای 1946 تا 1964 بدنیا آمده است)، علاقه زیادی به تحقیق و گشت و گذار در اینترنت دارند و بسیاری از کارهای خود را به کمک تکنولوژی انجام می دهند. با توجه به مطالعه صورت گرفته در سال 2019، 80 درصد Millennial ها اعلام کردند که خانه فعلی خود را از طریق اپلیکیشن های موبایل پیدا کرده اند. این یعنی علاوه بر تلاش برای ایجاد محبوبیت و معرفی بین مشتریان، باید خدمات خود را به صورت آنلاین هم تبلیغ کنید.

  • شفاف سازی مطلوب همگان است

بخشی از این رویکرد جدید برای بازاریابی، شفاف سازی است. در فضای خرده فروشی، مارک ها و برندها اعتماد مشتری را با به اشتراک گذاشتن روش های منبع یابی، تولید و قیمت گذاری به دست آورده اند. ریچارد فلونی Richard Feloni، در وبسایت Business Insider چنین گزارش می دهد: “هنگامی که شما یک لباس را از Everlane خریداری می کنید، می توانید هزینه مواد اولیه، حقوق کارگر، حمل و نقل و غیره را بررسی کنید و درباره اینکه چه کسی آن را ساخته و کجا ساخته شده، آگاه شوید”. این برند لباس بسیار موفق است.

در بخش املاک، تعریف واضح برای مشتریان از اینکه چه خدماتی را ارائه می دهید، چه هزینه ای می گیرید و… چیزی است که به شدت مطلوب است.

  • راه پیش رو

متخصصان در بخش املاک باید آماده باشند تا به سؤالات متداول بپردازند، خصوصاً در مورد قیمت گذاری، هزینه ها و کمیسیون.

حتی هنگامی که خریداران خانه تعریف شما را از منبع موثقی می شنوند، به بخش املاک مشکوک هستند و معتقدند که شرکت هایی که از فناوری استفاده می کنند، می توانند بهترین خدمات را با هزینه کمتری ارائه دهند. این امر با رشد درخشان شرکت هایی مانند زیلو و ردفین (Zillow و Redfin) مشهود است.

این یعنی مشتریان می خواهند شما در مورد هزینه ها و خدمات خود صادق باشید و در مصارف آن ها صرفه جویی کنید.

حال شما می توانید از این روش جدید استقبال کنید یا آن را رد کنید. به هر حال در آینده ای نزدیک، این روش، تنها راه دستیابی به مشتریان جدید در زمینه املاک و مستغلات خواهد بود.

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: forbes.com

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا