آیا هزینه های جانبی مربوط به دریافت وام مسکن در آمریکا قابل مذاکره هستند؟

مشاوره رایگان خرید و فروش خانه در آمریکا: 2026304803

هنگامی که شما وام مسکن دریافت می کنید، در زمان نهایی کردن وام نه تنها باید مبلغ پیش پرداخت را برای خانه ای که خریداری می کنید پرداخت نمایید، بلکه باید هزینه های جانبی مربوط به وام مسکن خود یا Closing Costs را نیز پرداخت کنید.

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت fool.com، در مورد امکان کاهش هزینه های جانبی مربوط به دریافت وام مسکن توضیحاتی را ارائه می کند.

به طور کلی، هزینه های جانبی مربوط به دریافت وام مسکن برای منزل شما، شامل موارد زیر است:

  • هزینه درخواست وام مسکن یا Loan application fees
  • هزینه های مربوط به ارزیابی قیمت مسکن یا Appraisal fees
  • هزینه های اولیه وام مسکن یا Loan origination fees
  • هزینه گزارش کردیت یا Credit report fees
  • هزینه های مربوط به نقشه برداری ملک یا Property survey fees
  • هزینه صدور گواهی مربوط به بیمه نامه سیل یا Flood certification fees
  • هزینه های مربوط به جستجوی سوابق مالکیت منزل، بیمه و هزینه های دیگر یا Title search, insurance, and fees
  • هزینه های مربوط به ثبت مالکیت و صدور سند مالکیت منزل یا Recording fees for your home’s title and deed
  • پیش پرداخت بهره وام مسکن یا Prepaid mortgage interest
  • هزینه های کاهش نرخ بهره وام مسکن یا Points on your mortgage or Discount Points (هزینه هایی که در ازای کاهش نرخ بهره به وام دهنده خود پرداخت می کنید).

موارد فوق تنها چند نمونه از هزینه هایی است که هنگام خرید منزل باید پرداخت کنید. در واقع، شما باید انتظار داشته باشید که هزینه های جانبی مربوط به وام مسکن، بین 2 تا 5 درصد مبلغ وام مسکن شما باشد.

1- آیا می توانید هزینه های جانبی مربوط به وام مسکن خود را کاهش دهید؟

غالباً هزینه هایی که در رابطه با انعقاد قرارداد برای دریافت وام مسکن به شما تعلق می گیرد، قطعی است. اما در بعضی موارد، ممکن است وام دهنده مایل به مذاکره باشد. وام دهنده شما موظف است تا گزارش هزینه های نهایی برآورد شده برای دریافت وام مسکن را پیش از تاریخ نهایی شدن وام، به شما ارائه نماید. در این فاصله زمانی، شما فرصت خواهید داشت تا در مورد این هزینه ها آگاهی کامل پیدا کنید و ببینید که آیا برای وام دهنده این امکان وجود دارد تا هزینه های مربوط به وام مسکن را کاهش دهد یا خیر. به عنوان مثال، شما می توانید از وام دهنده خود درخواست کنید تا هزینه درخواست وام یا Loan application fees را کاهش دهد.

همچنین، اگر شما نتوانید هزینه های جانبی مربوط به وام مسکن خود را کاهش دهید، باز هم در این مورد، دو گزینه برای بررسی خواهید داشت. ابتدا می توانید این موضوع را بررسی کنید که آیا فروشنده شما حاضر است بخشی از این هزینه ها را بپردازد، و در نتیجه بار مالی شما را کاهش دهد?! اگر شما مبلغ درخواست شده توسط فروشنده را به او پرداخت کنید، ممکن است او مایل به انجام این کار باشد.

گزینه دیگر در این مورد، این است که هزینه های جانبی مربوط به وام مسکن خود را به صورت نرخ بهره بالاتر به وام مسکن خودتان منتقل کنید. انجام این کار به این معنی است که شما مجبور نیستید در ابتدا مبلغ زیادی را پرداخت کنید. اما این موضوع باعث می شود که شما اقساط ماهانه بیشتری را در ارتباط با وام مسکن خود پرداخت کنید!

2- چگونه می توان از پرداخت هزینه های جانبی بالا در مورد وام مسکن خودداری نمود

بهترین روش برای جلوگیری از ایجاد هزینه های جانبی بالاتر از آنچه شما می توانید پرداخت کنید، این است که به میزان کافی در مورد دریافت وام مسکن خود جستجو کنید و نه تنها جزئیات نرخ بهره هایی را که وام دهندگان مختلف، مایل به ارائه به شما هستند، مطالعه کنید، بلکه بررسی نمایید هزینه های جانبی آنها چقدر است. اگر شما وام دهنده ای را انتخاب کنید که هزینه های جانبی او از ابتدا منطقی تر باشد، هنگامی که زمان پرداخت هزینه های مربوط به وام مسکن فرا می رسد، شما نگرانی کمتری در این مورد خواهید داشت و بنابراین، هزینه های کمتری در این مورد پرداخت خواهید کرد.

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: fool.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.