فروش زیاد مسکن در ماه فوریه نشان از زیرساخت قوی بازار مسکن در آمریکا دارد

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

انجمن ملی مشاوران املاک National Association of REALTORS (NAR) در روز جمعه 20 مارس گزارش داد که فروش مسکن در ماه فوریه به شدت افزایش یافته است و در سه منطقه از چهار منطقه اصلی ایالات متحده آمریکا افزایش چشمگیر فروش مسکن مشاهده می گردد.  قیمت مسکن نیز در ماه گذشته رو به افزایش بوده است.

مسکن آمریکا، با انتخاب مقاله منتشر شده در وبسایت magazine.realtor، اخبار زیر را به اطلاع شما می رساند.

فروش کل خانه های موجود (با در نظر گرفتن فروش منازل مخصوص یک خانوار، تاون هاوس، کاندو، و معاملات انجام شده توسط شرکت های تعاونی مسکن) به میزان 6.5 درصد در ماه افزایش یافته و به نرخ سالانه تعدیل شده به طور فصلی 5.77 میلیون مسکن رسیده است. بر اساس گزارش ارائه شده توسط NAR، فروش مسکن نسبت به سال گذشته 7.2 درصد رشد داشته است. اقتصاد دان ارشد NAR، لارنس یون (Lawrence Yun) نیز در این مورد گفته است: “فروش بیش از 5 میلیون خانه در ماه فوریه، بیشترین افزایش فروش مسکن از ماه فوریه سال  2007 بوده است. من علت این افزایش فروش را میزان نرخ های  باورنکردنی وام ها و افزایش مداوم تقاضای قابل توجه در مورد مسكن كه در سالهای اخیر ایجاد شده است، می دانم.”

یون تأثیر ویروس کووید-19 بر اقتصاد کشور را در ماه مارس تأیید می کند، اما او  خاطرنشان می کند که با توجه به قوی بودن اطلاعات مربوط به فروش مسکن قبل از شیوع این ویروس، احتمالاً تأثیر این ویروس بر روی فروش مسکن، به صورت کوتاه مدت خواهد بود. یون می گوید: “هنگامی که اقدامات دراز مدت و اجتماعی برای قرنطینه نمودن مردم کاهش یافت، ما شاهد خواهیم بود که این وقفه موقت در فروش مسکن از بین خواهد رفت و خریداران بالقوه مسکن، با همان اشتیاق مجدداً به بازار مسکن بازخواهند گشت.”

او همچنین خاطرنشان می کند که کمبود مسکن و نرخ پایین وام مسکن، دو عاملی است که می تواند بازار مسکن را به سمت فروش بیشتر مسکن هدایت کند. وی می گوید معتقد است که قیمت مسکن همچنان افزایش خواهد یافت: “بر خلاف بازار سهام، به دلیل کمبود مسکن، این انتظار نمی رود که قیمت خانه به طور مداوم کاهش پیدا کند.”

نقاط مثبت در بازار معاملات املاک این است که با توجه به محدودیت گردهمایی هایی اجتماعی، مشاوران املاک کسب و کار خود را با این شرایط منطبق می کنند تا به کند شدن گسترش ویروس کرونا کمک کنند. وینس مالتا (Vince Malta) رئیس NAR، در این مورد می گوید: “این موضوع واقعاً الهام بخش است که مشاهده نماییم تعداد بسیار زیادی از همکاران ما در بخش معاملات املاک، و کارگزاران بخش املاک، برنامه های خود را مطابق یا شرایط موجود تنظیم می کنند. با توجه به فناوری های نوآورانه، نمایندگان بخش املاک در سراسر کشور، با ارائه سیستم نمایش منازل به صورت مجازی و تورهای رایانه ای، اشتیاق مصرف کنندگان برای خرید مسکن را زنده نگه می دارند.”

در اینجا با استفاده از آخرین گزارش ارائه شده توسط NAR توجه دقیق تری به شاخص های مسکن در ماه فوریه شده است که به شرح زیر بیان می گردد:

  • قیمت مسکن: قیمت میانگین ​​مسکن موجود برای کلیه انواع مسکن در ماه فوریه 270,100 دلار بود که نسبت به سال گذشته 8 درصد افزایش داشته است. قیمت مسکن در ماه فوریه در همه مناطق ایالات متحده آمریکا افزایش یافت. این نود و ششمین ماه متوالی افزایش قیمت مسکن به طور مداوم در سال های متوالی بوده است.
  • موجودی مسکن: کمبود مسکن در مناطق مختلف کشور آمریکا همچنان رایج می باشد. کل موجودی مسکن در پایان ماه فوریه 1.47 میلیون واحد بوده است که این میزان نسبت به سال گذشته 9.8 درصد کاهش داشته است.
  • تعداد روزهای وجود یک مسکن در بازار: 47 درصد از خانه های فروخته شده در ماه فوریه، به مدت کمتر از یک ماه در بازار مسکن عرضه شده بودند. این املاک به مدت 36 روز در بازار مانده بودند که 44 روز کمتر از مدت عرضه یک مسکن در سال گذشته بوده است.
  • خریداران مسکن برای بار اول: این گروه از خریداران مسکن، 32 درصد از مسکن های فروخته شده در ماه فوریه را تشکیل می دهند.
  • سرمایه گذاران مسکن: سرمایه گذاران انفرادی یا خریداران خانه برای بار دوم، 17 درصد از فروش منزل در ماه فوریه را تشکیل داده اند که این میزان نسبت به سال گذشته اندکی بیش از 16 درصد افزایش داشته است. سرمایه گذاران مسکن عمدتا بیشترین بخش فروش نقدی را تشکیل می دهند، که این میزان، 20 درصد از معاملات مسکن در ماه فوریه بوده است.

در اینجا چگونگی فروش مسکن در ماه فوریه در سراسر کشور آمریکا بیان شده است:

  • منطقه غرب میانه (Midwest): میزان فروش مسکن های موجود 0.8 درصد افزایش یافته و به نرخ سالانه 1.29 میلیون رسیده است که نسبت به سال گذشته 4 درصد افزایش داشته است. قیمت میانگین ​​منزل در این منطقه، 203,700 دلار بوده است که نسبت به سال گذشته 7.9 درصد افزایش داشته است.
  • منطقه جنوب میزان فروش مسکن های موجود در این منطقه 7.2 درصد افزایش داشته است و به نرخ سالانه 2.52 میلیون مسکن در ماه فوریه افزایش پیدا کرده است که نسبت به سال گذشته 8.2 درصد افزایش داشته است.  قیمت میانگین ​​خانه در این منطقه، 238,000 دلار بوده است که نسبت به سال گذشته، 8.2 درصد افزایش داشته است.
  • منطقه شمال شرقی: میزان فروش مسکن های موجود در ماه فوریه، 4.1 درصد کاهش داشته است و به رقم سالانه 700،000 واحد مسکن کاهش یافته است، که نسبت به سال گذشته، 2.9 درصد افزایش داشته است. قیمت میانگین منزل در این منطقه، 295,400 دلار بوده است، که نسبت به سال گذشته 8.2 درصد افزایش یافته است.
  • منطقه غرب: میزان فروش مسکن های موجود 18.9 درصد افزایش داشته است که برابر با نرخ سالانه به میزان 1.26 میلیون مسکن در ماه فوریه بوده، و نسبت به سال گذشته نیز 11.5 درصد افزایش یافته است. قیمت میانگین ​​خانه در این منطقه، 410,100 دلار است که نسبت به سال گذشته 8.1 درصد افزایش داشته است.

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: magazine.realtor

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.