آیا تبدیل یک منزل بزرگ به یک منزل کوچک تر و ارتقاء آن باید به طور همزمان انجام شود؟

قصد خرید یا فروش خانه دارید ولی نمی دونید از کجا باید شروع کنید؟ برای دریافت مشاوره رایگان به زبان فارسی با شماره 2026304803 تماس بگیرید

مسکن آمریکا با انتخاب گزیده ای از مقاله منتشر شده در وبسایت fool، به نکاتی در مورد مزایای تبدیل یک منزل بزرگ به یک منزل کوچکتر اشاره می کند.

ممکن است زمانی در زندگی شما فرا برسد که دیگر نیازی به منزل فعلی خود با مساحت بالا نداشته باشید. ممکن است فرزندان شما زندگی مستقلی تشکیل داده و از منزل شما رفته باشند و شما را با چند اتاق که اکثراً بلااستفاده هستند رها کرده باشند، یا شاید شما از تعمیر و نگهداری یک خانه بزرگ خسته شده باشید و ترجیح دهید یک منزل کوچک تر برای خودتان تهیه کنید و هزینه خود را در این مورد کاهش بدهید. در برخی موارد، انجام اقدامات لازم در این مورد، می تواند باعث تهیه یک خانه جدیدتر شود.

1- چگونه تهیه یک منزل با مساحت کمتر، امکان به روز رسانی آن را ممکن می کند

به طور کلی هزینه داشتن یک خانه بزرگ، بسیار بیشتر از هزینه داشتن یک خانه کوچکتر است. از طرفی برای داشتن یک خانه به روز شده، نسبت به خانه ای که دارای ویژگی های قدیمی است، هزینه بیشتری مورد نیاز می باشد. در حال حاضر، ممکن است شما نتوانید صاحب خانه بزرگتر و به روز شده باشید، اما اگر شما مایل به تهیه یک منزل با مساحت کمتر هستید، ممکن است با انجام مدیریت صحیح در این مورد، ویژگی های بازسازی منزل جدید خود را به گونه ای انجام دهید که برخی از خصوصیات مورد علاقه شما (به عنوان مثال، حمام با کف مفروش شده با سنگ گرانیت، وسایل آشپزخانه مدرن، زیباترین و نرم ترین فرش ها) را برای خود فراهم نمایید.

بسیاری از مالکان خانه، از تهیه یک منزل کوچک به عنوان روشی برای  پس انداز نمودن مقداری از پول خود استفاده می کنند، اما اگر در مورد مبلغی که برای پرداخت وام مسکن استفاده می کنید، مشکلی ندارید، و به منزل بزرگ هم نیازی ندارید، ممکن است موفق به پیدا کردن یک منزل کوچکتر و در عین حال به روز شده و مدرن شوید که هزینه های آن با منزل قدیمی فعلی شما برابر باشد.

2- آیا باید منزل کوچک خود را که تازه خریداری نموده اید در زمان خرید ارتقاء نیز بدهید؟

اگر هدف شما از خرید یک منزل کوچک تر، کاهش هزینه مسکن است (به عنوان مثال، به دلیل اینکه تلاش می کنید تا اقساط وام مسکن خود را به طور مداوم بپردازید و یا ترجیح می دهید که پول خود را برای دستیابی به هدف مهم تری اختصاص بدهید)، آنگاه، ممکن است ارتقاء منزل جدید یک اقدام منطقی نباشد، زیرا نتیجه نهایی این اقدام ممکن است از نظر مالی مشابه شرایط مالی قبلی شما باشد.

اما اگر به دلیل عدم نیاز به فضای بزرگ و نه الزامات پرداخت مالی منزل خود را با یک منزل با مساحت کمتر تعویض می کنید، در این حالت، به روز نمودن منزل جدید در زمان خرید آن می تواند یک اقدام هوشمندانه باشد، زیرا این امکان را به شما می دهد که از زندگی راحت تری برخوردار شوید.

3- یک منزل کوچکتر برای خود تهیه کنید تا زندگی خود را به روز نمایید

تهیه یک منزل با مساحت کمتر، این امکان را به شما می دهد که در یک خانه مدرن و به روز زندگی کنید، اما این همه موارد نیست؛ خریداری یک منزل با مساحت کمتر می تواند یک فرصت برای شما باشد تا یک سبک زندگی به روز و مدرن را برای خود فراهم کنید.

آیا در حال حاضر، توانایی مالی لازم برای رفتن به یک تعطیلات خوب را ندارید؟ باید توجه داشته باشید که کاهش هزینه مسکن، می تواند این امکان را برای شما فراهم کند. در همین رابطه شما می توانید، از تهیه سایر لوازم تجملاتی که در حال حاضر مشغول فراهم نمودن آنها برای منزل خود هستید صرفنظر کنید و در عوض، اقساط وام مسکن خود را به طور ماهانه پرداخت کنید.

بنابراین، حتی اگر تهیه یک منزل با مساحت کمتر، و به روز نمودن آن به طور همزمان برای شما امکان پذیر نباشد، شما می توانید با تهیه یک منزل با مساحت کمتر و کاهش هزینه های مسکن خود به طور همزمان، لذت بیشتری از زندگی خود ببرید.

ترجمه: مسکن آمریکا l منبع: fool.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.